Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 530 - Nie da się pobierać plików ze sklepu

dzejkob213 17 Gru 2014 23:09 3552 0
    dzejkob213
    Poziom 9  
    Czołem, posiadam taki telefon od 3ch dni z windows 8.1
    Chciałem ściągnąć sobie jakąś aplikację, jakaś gra, nie istotne - poszło, ściągnęła się, lecz po jakimś czasie ikonka w menu zamieniła się na szary kwadracik, i przy kliknięciu w tą grę pojawia się na ekranie ładowanie i napis Uruchamianie, czy jakoś tak - bynajmniej jest to komunikat z systemu. Nic dalej się nie dzieje.

Dziś chciałem pobrać aplikację ze sklepu, menadżer plików - nie idzie, jest cały czas "pobieranie 1mb" i pasek nie idzie do przodu.

Uznałem że zobaczę o co chodzi, i zacząłem pobierać aktualizacje do aplikacji zainstalowanych od początku typu muzyka oszczędzanie baterii jakieś sieć+

I sprawa wygląda tak, że wszystko się pobiera, ale po chwili pokazuje się w zakładce pobieranie np:
    Muzyka (albo inna KAŻDA aplikacja którą próbowałem zaaktualizować) - Wymaga uwagi. Naciśnij tutaj
    Naciskam, i jest napisane spróbuj ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzać, może być konieczne ponowne uruchomienie telefonu.

Uruchomiłem telefon ponownie i to samo.

Co mogę zrobić?
    Telefon jest nie użyteczny w sumie, bo nie mam możliwości zainstalowania żadnej aplikacji.

Czy problem może wynikać z faktu, ze mam 8gb karte microsd, która jest zapchana w na jakieś 5gb?

EDIT: Udało się zainstalować aplikacje, zaaktualizować znaczy. Jednakże było to losowe - czasem nawet po 5 razy musiałem klikać spróbuj ponownie.
    Od czego może to zależeć?

Dodam że mam włączone i wifi, i hsdpa na wszelki wypadek. I bez zmian.

Dodano po 3 [minuty]:

aha, dodam, że aplikacje które ściągam od początku, a nie aktualizuję - nie idą, stoi wszystko na "pobieranie 1mb"

Dodano po 6 [minuty]:

Ogólnie zauważyłem że są aplikacje które pobierają się bez problemu a inne ni cholery - np. Metro File Manager - 3 sekundy i ściągnięty
    A jakaś gierka, Subway Surfers, "Pobieranie 36mb" i od 20 minut nic sie nie dzieje.

Dodano po 14 [minuty]:

Aha, albo pokazuje się komunikat "Oczekuje na pobranie"

Myslalem ze moze kwestia ustawień, ale tak - limit transferu internetu na karcie (mam dual sim, ale używam tylko 1 karty) mam 900mb, i czujnik danych pokazuje mi że zostało mi jeszcze 730mb.
    Ograniczanie danych w tle wyłączyłem. Wyłączyłem też opcje aby pobierał tylko po wifi - Lecz tak czy tak - czy włączone wifi, czy nie - cały czas albo "Pobieranie X mb" i stoi, albo "Oczekuje na pobranie" I też stoi.

O co chodzi?
    Szkoda że tutaj taki bubel, bo ogólnie telefon za 300zł, a zero zawieszeń i przycięć w działaniu..

Dodano po 5 [minuty]:

Zauważyłem, że nawet gdy jest "pobieranie" aplikacji, nie widać ruchu po wifi, tzn strzałka przy logo wifi na pasku na górze wyświetlacza nawet się nie pojawia.

Wydaje mi się że albo coś nie tak ze sklepem, albo coś blokuje go przed pobraniem aplikacji...