Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani komputer poleasingowy- co wybrać?

mdb1997 18 Gru 2014 16:26 999 19
  • #1 18 Gru 2014 16:26
    mdb1997
    Poziom 5  

Witam,

więc tak chciałbym kupić tani komputer poleasingowy do 700zł, czego bym od niego oczekiwał? Praca biurowa, programowanie i z tym powiązane rzeczy, no i prace z grafiką, odnośnie gier to stare gry typu cs 1.6 itp, u mnie w miejscowości jest dość dobrze polecany sklep comtrade- właśnie w nim chciałbym zakupić komputer, dodam, że mam karte graficzną GT630 2GB 128bit, którą chciałbym do tego komputera wstawić,

Proszę o pomoc w doradzeniu, który z tych komputerów nadawałby się w jakimś stopniu do moich oczekiwań i do mojej karty graficznej,

Pozdrawiam.

0 19
  • #2 18 Gru 2014 17:07
    KL86
    Poziom 12  

Hmm pytanie jakie posiadasz części dokładnie. Musisz zdawać sobie sprawę że musi to być sprzęt posiadający wejście na kartę PCI-E. Dodatkowo czy w cenie będziesz miał monitor, myszkę czy tylko samą jednostkę centralną. Co do przykładu jaki podałeś, to CS 1.6 działa u mnie na płycie głównej ASUS M3N-HD HDMI, oczywiście mam na myśli zintegrowaną grafikę! Więc nie są to duże wymagania. Ale co do pozostałych rzeczy to polecam procesor 64bit, pamięć DDR3 (około 4 GB, bo 2 to troszkę mało) i porządny zasilacz co najmniej 400W.
    A propos ...

mdb1997 napisał:
    Witam,

Proszę o pomoc w doradzeniu, który z tych komputerów nadawałby się w jakimś stopniu do moich oczekiwań i do mojej karty graficznej,

Nie opisałeś czym dysponują w ofercie i co mają w środku.

0
  • #3 18 Gru 2014 19:13
    mdb1997
    Poziom 5  

Karta graficzna to dokładnie N630GT-MD4GD3, Monitor Myszkę itd dopiero kupię, cena 700zł to za sam komputer, co byś mi polecił ze sklepu comtrade Bielsko Biała? Z tymi grami to nie jest tak bardzo ważne, ale myślę, że i tak na tej karcie jakieś gry pójdą.

0
  • #4 18 Gru 2014 19:27
    dedito
    Poziom 39  

Ja polecam poleasingowego Della. Solidny sprzęt jednak ma jedną wadę, nie jest to standard jeśli chodzi o podzespoły. Ostatnio jak mi padł zasilacz to za używany zamiennik musiałem zapłacić ponad 100zł. Ale ogólnie jestem zadowolony mimo tej nieprzyjemnej "wpadki". Przedtem bazowałem na poleasingowych komputerach HP i tam nie miałem żadnych problemów.

0
  • #6 18 Gru 2014 19:34
    mdb1997
    Poziom 5  

Rozumiem, ale z tego sklepu albo innego coś konkretnego by mi ktoś polecił?

0
  • #7 18 Gru 2014 19:40
    dedito
    Poziom 39  

mdb1997 napisał:
    Rozumiem, ale z tego sklepu albo innego coś konkretnego by mi ktoś polecił?

http://www.comtrade.pl/product-pol-2163-DELL-...-Duo-2-93-GHz-4-GB-160-GB-DVD-Win7-Prof-.html
    Ta twoja karta ma wymaganie względem zasilacza na poziomie 300W. W tym zestawie jeśli dobrze pamiętam jest zasilacz 285W, ale nie powinno być problemów.

0
  • #9 18 Gru 2014 19:56
    dedito
    Poziom 39  

mdb1997 napisał:
    No a powiedz mi jaka jest różnica:
    Popatrz na system operacyjny.
    No to w sumie znalazłeś tańszą wersję bo wersja Home powinna wystarczyć.
    Upewnij się czy to polska wersja systemu bo nie widzę w opisie. Oczywiście jeśli ma to dla ciebie znaczenie.

0
  • #10 18 Gru 2014 20:00
    mdb1997
    Poziom 5  

No racja, ale wydaje mi się, że do domowego użytku wersja Home Premium powinna wystarczyć, mam racje?

0
  • #13 18 Gru 2014 20:07
    dedito
    Poziom 39  

mdb1997 napisał:
    Może kilka słów o płycie głównej, bo to chyba najważniejszy element?

Zgodnie z tym co napisałem:
    dedito napisał:
    Solidny sprzęt jednak ma jedną wadę, nie jest to standard jeśli chodzi o podzespoły

Stąd płyta głowna jest produkcji DELL i jak reszta podzespołów wcale nie musi spełniać standardów znanych z typowych komputerów PC.
    Taki komputer traktować należy raczej jako podstawowy co nie znaczy, że nie pograsz w gry. To zależy od wymagań gry.
    Karta graficzna jak już pisałem:
    dedito napisał:
    Ta twoja karta ma wymaganie względem zasilacza na poziomie 300W. W tym zestawie jeśli dobrze pamiętam jest zasilacz 285W, ale nie powinno być problemów.

Ja mam wersję 780 w mniejszej obudowie SFF i ze standardowych rzeczy jest tam tylko dysk i napęd optyczny i pamięci RAM. Zasilacz i płyta główna to już są autorskie rozwiązania DELL.

0
  • #14 18 Gru 2014 20:14
    mdb1997
    Poziom 5  

To ostatnia rzecz przy kupnie monitora ma znaczenie karta graficzna? Czy mogę kupić monitor jaki chce?

0
  • #15 18 Gru 2014 20:28
    dedito
    Poziom 39  

mdb1997 napisał:
    To ostatnia rzecz przy kupnie monitora ma znaczenie karta graficzna? Czy mogę kupić monitor jaki chce?
    Znaczenie ma ale w praktyce obecne karty mają wyjście pasujące pod monitory analogowe i cyfrowe. Jakie karta ma wyjścia?

0
  • #16 18 Gru 2014 20:34
    KL86
    Poziom 12  

Im mocniejsza karta graficzna tym na większe rozdzielczości możesz sobie pozwolić. Oczywiście przy zwykłej pracy to i Full HD powinno obsłużyć, a widziałem przy pracy jednostki z serii T3500 i spisywały się rewelacyjnie pracując jednocześnie z dwoma monitorami i AutoCAD-em.

Dodano po 2 [minuty]:

dedito napisał:
    mdb1997 napisał:
    Znaczenie ma ale w praktyce obecne karty mają wyjście pasujące pod monitory analogowe i cyfrowe. Jakie karta ma wyjścia?

...dodam tylko że to nie problem, są dostępne przejściówki pozwalające podpiąć do wejścia cyfrowego standardowy kabelek DVI, a tym samym drugi monitor.

0
  • #18 18 Gru 2014 20:48
    dedito
    Poziom 39  

Ma wszystkie wyjścia pasujące pod obecne monitory.
    VGA - monitory analogowe
    DVI - wyjście cyfrowe, występuje w odmianach umożliwiających podpięcie monitora analogowego
    HDMI - wyjście cyfrowe obecnie standard w przekazywaniu obrazu i dźwięku.

0
  • #19 18 Gru 2014 20:49
    mdb1997
    Poziom 5  

A jest możliwość potem ulepszania komputera czy płyta główna nie pozwala?

0