Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który wybrać Panasonic TX-42AS650E czy TX-42AS600E

06 Sty 2015 13:17 2124 10
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zastanawiam się nad TV ale nie wiem jaki kupić bo każdy w sklepie "ekspert", doradza co innego. Myślałem o tych dwóch telewizorach, różnica w cenie to około 400 zł. Nie potrzebne mi jest 3D ani Smart TV( opcjonalnie ) , potrzebny mi tv z ładnym czystym obrazem do oglądania tv(kablówka), meczy i filmów z USB z około 2,5 metra.

W oczy wpadł mi Panasonic TX-42AS520E, obraz ładny spodobał mi się ale jest z wystawki tylko i kosztuje 1890 zł, wiec pomyślałem ze nowsze modele:
    AS600E -
    i
    AS650E -
    bedą miały przynajmniej taki sam(ładny) obraz. Który wybrać ?? A może cos innego maksymalnie do 1900-2000 zł. Czy te tv są ok ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 4,5x4,9 m czyli ok 22 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 2,0 - 2,5 m (na wprost)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost ew. z boku, lecz pod stosunkowo niewielkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju - tv na bocznej scianie czyli słonce swiecic bedzie z boku tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor - stare pudło
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał - LED, Full HD, rozdzielczość 1920x1080 px, (Filmy z napisami z USB), smart tv i wifi (opclonalnie moze być nie musi), ale niekoniecznie, dobre odświeżanie, niewielki pobór energii elektrycznej.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - telewizja kablowa cyfrowa
    10 .Jakie urządzenia - karty pamięci, ew. aparat do obejrzenia zdjęć
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 2-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - przyrodnicze, filmy akcji, sport piłka nożna :)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie - raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
    16. Preferencje co do marki - Panasonic, Philips, Sharp, Sony
    17. Preferencje co do wielkości - 40- 42 (tak mi doradzano)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach - artefakty, mało płynny obraz, smużenie??
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 1900 - 2000 pln
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie (chyba ze cena bedzie niznacznie wyższa)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 1  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Jeszcze dwie sprawy różnyca w cenie jest 400 zł czy warto? druga sprawa to to ze w sklepie w 650E zauważyłem jakby obraz nie był płynny tylko tak lekko się przycinał muszę jechać do innego sklepu zobaczyć ale czy to nie jest jakaś wada tego modelu bo wydaje mi się ze juz był ten temat poruszany przy tym modelu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Jeszcze rzucił mi się w oczy Philips 42PFH6309/88 cenowo bardzo podobnie do AS650E. Który z tych dwóch bedzie lepszy?? Zastanawiam się jeszcze nad pilotem do Panasonca czy w zwykłym uzytkowniu ten smart pilot jest wygodny ?? czy moze dwa dają w zestawie ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Podepne sie pod temat, tez rozglądam się za tv Panasonic TX-42AS650E wpadl mi w oko.

Mam pytanie o USB różne są na necie.
    1. Czy można na nim oglądać filmy ściągnięte z netu np divx czy xvid
    2. Jak wygląda sprawa z napisami
    3. Jak nagrywanie na zew. pamięć, czy może być pendrive czy musi być HDD z własnym zasilaniem?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    np pendrive adata uv128/16gb (takiego aktualnie posiadam)
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    dziala w dwie strony, czyli odtwarzanie i nagrywanie?
    Dopytuje bo wiekszosc a w zasadzie wszystkie posty na elektrodzie jakie znalazlem ewidentnie wskazuja ze na pendrive nie mozna nic nagrac?

Edyta:

Bylem w sklpie i testowalem, mialem dwa pendrive adata i kingstona, panasonic nie widzial zadnego. Kicha straszna :(

Po testach sklepowych, zdecydowalem sie na LG 42LB650V