Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch PLL360 poziomica - uszkodzone okienko lasera dookólnego - ktoś ma?

bendziol 09 Sty 2015 12:23 3297 8
  • #1 09 Sty 2015 12:23
    bendziol
    Poziom 11  

Witam szanowne grono
    posiadam poziomicę laserową Bosch zielony PLL 360.
    Spadła i stłukło się okienko.
    uszkodzona część zaznaczona na obrazku
    Bosch PLL360 poziomica - uszkodzone okienko lasera dookólnego - ktoś ma?

poszukuję jakiegokolwiek szkiełka/okienka z poziomicy laserowej, może być inny model, mechanicznie to już to sobie dopasuję.
    Jest to specjalne szkiełko, które powoduje tylko minimalne załamanie się światła i to pod tym samym kątem niezależnie od kierunku w którym pada laser. jak bym wsadził np. z butelki to już by to nie byłą poziomica laserowa, bo nie rysowałoby linii prostej dookólnej... musi byc specjalne szkiełko....

bez tego okienka poziomica raz-dwa uszkodzi się przy normalnym użytkowaniu...

pozdrawiam,
    wojtek

• #2 04 Kwi 2015 13:35
    bob boudowniczy
    Poziom 1  

hej mam pytanie co do PPL360 padl mi przełacznik.i chcialem zasiegnac zdania jak go rozebrałes rozkrecilem 4 srubki ale nie moge go rozpolowic,a niechce nic urwac
    jak to zrobic.pozdrawiam

• #3 04 Kwi 2015 19:27
    bendziol
    Poziom 11  

pod naklejką jest piąta

aha, temat można zamknąć, poziomicę oddałem do serwisu.
    tak wyszło najlepiej

• #4 01 Gru 2015 20:26
    uhr
    Poziom 17  

Też mi upadł liche to niesamowicie :( ma tydzień w rogach się pokruszyło ile zapłaciłeś w servisie?

• #5 01 Gru 2015 22:16
    bendziol
    Poziom 11  

dużo osób pyta więc odpowiem na forum:
    miałem poziomice na gwarancji, serwis centralny w warszawie naprawił w ramach naprawy gwarancyjnej - zapłaciłem tylko za przesyłkę.
    Generalnie z obsługi serwisu BOSCH jestem mega zadowolony,

bo z samych narzędzi to różnie bywa - jedne są rewelacyjne np. niebieskie kątówki, mam dwie jedna dużo robię; inne elektronarzędzia gorzej - niebieska wkrętara, silnik kilkakrotnie sie dymił i był ogień (dosłownie)z komutatora ale jeszcze się nie zepsuł (praca na maks. obrotach z małym obciążeniem?).

najlepsze jest że sam zakładam temat, odpowiadam sobie i innym sam i moge dać pomógł tylko innym a nie sobie ;-) juz tak którys raz mam na tym forum ;-)

• #6 01 Gru 2015 22:49
    uhr
    Poziom 17  

A tez ci upadl czy jak zezbite szkielko i serio za darmoche? Gw nie obejmuje tego chyba

• #7 02 Gru 2015 21:03
    bendziol
    Poziom 11  

ludzie, trace cierpliwośc ile razy różnym osobom można to opisać:
    za darmoche mimo że była moja wina - źle zabezpieczyłem ustawiając.
    Czy komus innemu tez tak zrobia - nie wiem.
    Dzwoń do serwisu i tyle.
    szybki zastępczej nigdzie nie znalazłem. samemu raczej nie zrobi się, bo szkiełko jest specjalne, mozliwe nawet ze pryzmatyczne.

• #8 02 Gru 2015 21:06
    uhr
    Poziom 17  

Dzieki za info i bez nerwa bo to szkodzi

• #9 02 Gru 2015 21:21
    bendziol
    Poziom 11  

dużo pytań na PRV przychodzi.
    Nie odpowiadam na prv, bo nie będzie dostępne dla innych co szukaja i googlują.
    Centralny Serwis BOSCH - polecam.
    a co do lasera - jest to urządzenie precyzyjne, po upadku może stracić kalibrację, nawet jak sie szkieło nie zbije, może krzywo wskazywać.
    Samemu nie ma szans naprawiać, trzeba po prostu o to dbać, a jak się zepsuje to albo wyrzucic, albo odżałować kasę i serwisować. Czasem jak widać naprawiają gratis (mnie akurat wymienili całe urządzenie na nowe, co juz w ogóle mnie zdziwiło).
    Teraz dbam jak o źrenicę oka i niechętnie pożyczam.
    nie piszą tego nigdzie, ale ja tego lasera uzywam tez przy kładzeniu płytek, także na podłodze - krzyż dwóch linii po katem 90° więc sie bardzo przydaje.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo