Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AKAI AKFE2275HF - Telewizor padł - niewłaściwie wgrane oprogramowanie

spoko2 09 Jan 2015 12:36 2706 7
    spoko2
    Level 10  
    Potrzebuję pomocy jak w temacie. Otóż w rocznym telewizorze podkusiło mnie, żeby aktualizować firmware. Na stronie AKAI do tego modelu był nowy soft. Skonstruowałem pendrive i i zgodnie z instrukcją zacząłem wgrywać soft. Po około 20 min stwierdziłem, że nic się nie dzieje więc wyjąłem pena i wyłączyłem telewizor. Największy błąd lamera. Niestety telewizor już nie wstał. Jest martwy nie reaguje na żadne impulsy z pilota i przycisków. Zresztą wiadomo. Najgorsze, że pisałem do serwisu i zero odzewu. W okolicach Koszalina nikt się nie chce się podjąc naprawy.Szkoda mi ponieważ tV jest prawie nowy. Pomyślałem może ktoś na forum zna sposób naprawy albo jest w stanie coś z tym zrobić. Może wymiana kości pamięci albo płyty.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    lisek
    Service technician RTV
    Skoro do tego modelu sprzedają zasilacz 17IPS60-3 Link to musi to być chassis od Vestel ..
    Kwestia które ?
    (':?:') 17MB62
    *szukaj podobnych napisów na MB
    Uzyj opcji Szukaj > wpisz nazwę zasilacza i poczytaj....
    * pokazało się kilka wyników
    spoko2
    Level 10  
    Nic się nie dzieje. Telewizor "trup". Mój SN 6787614 100173. Myślicie, że to moduł zasilający?
    mailo
    Level 26  
    Jeśli szukamy usterki wynikłej z upgrade firmware.... to

Skoro nie miga, to brak zawartości w SPI Flash.
    spoko2
    Level 10  
    Po właczeniu do sieci słychać pracę transformatora i miernik pokazuje napięcie. Pokazuje napięcie na elementach modułu zasilającego natomiast na płycie też jest na takich elementach ale nie wszędzie. Nawet w gnieździe antenowym i usb cisza. Zresztą nie jestem elektronikiem i tak naprawdę sprawdzam amatorsko. Myślę że trzeba wgrać ponownie soft albo kupić taką płytę. Która to jest kość flasch i jak wgrać? Zresztą to nieistotne. Może ktoś naprawi mi tą płytę lub przyślę nową za odpłatnością. A może jakiś dobry sklep?

Poprawiam post : po długich poszukiwaniach telewizor naprawił pan z zakładu w Koszalinie - zakład RTV na Jana z Kolna. Fachowo i szybko. Polecam zakład.
    Dziwne, że prawie żadna firma RTV nie zareagowała na moje e-maile dotyczące naprawy a te co odpisały bały się lub nie chciały się podjąc. Przecież bym zapłacił.
    Wystarczyło tylko reaktywować soft i skasować. Cóż...