Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AKAI AKFE2275HF - Telewizor padł - niewłaściwie wgrane oprogramowanie

09 Sty 2015 12:36 2043 7
  • Poziom 9  
    Potrzebuję pomocy jak w temacie. Otóż w rocznym telewizorze podkusiło mnie, żeby aktualizować firmware. Na stronie AKAI do tego modelu był nowy soft. Skonstruowałem pendrive i i zgodnie z instrukcją zacząłem wgrywać soft. Po około 20 min stwierdziłem, że nic się nie dzieje więc wyjąłem pena i wyłączyłem telewizor. Największy błąd lamera. Niestety telewizor już nie wstał. Jest martwy nie reaguje na żadne impulsy z pilota i przycisków. Zresztą wiadomo. Najgorsze, że pisałem do serwisu i zero odzewu. W okolicach Koszalina nikt się nie chce się podjąc naprawy.Szkoda mi ponieważ tV jest prawie nowy. Pomyślałem może ktoś na forum zna sposób naprawy albo jest w stanie coś z tym zrobić. Może wymiana kości pamięci albo płyty.
  • Spec od monitorów
    Skoro do tego modelu sprzedają zasilacz 17IPS60-3 Link to musi to być chassis od Vestel ..
    Kwestia które ?
    (':?:') 17MB62
    *szukaj podobnych napisów na MB
    Uzyj opcji Szukaj > wpisz nazwę zasilacza i poczytaj....
    * pokazało się kilka wyników
  • Poziom 9  
    Nic się nie dzieje. Telewizor "trup". Mój SN 6787614 100173. Myślicie, że to moduł zasilający?
  • Poziom 26  
    Jeśli szukamy usterki wynikłej z upgrade firmware.... to

Skoro nie miga, to brak zawartości w SPI Flash.
  • Poziom 9  
    Po właczeniu do sieci słychać pracę transformatora i miernik pokazuje napięcie. Pokazuje napięcie na elementach modułu zasilającego natomiast na płycie też jest na takich elementach ale nie wszędzie. Nawet w gnieździe antenowym i usb cisza. Zresztą nie jestem elektronikiem i tak naprawdę sprawdzam amatorsko. Myślę że trzeba wgrać ponownie soft albo kupić taką płytę. Która to jest kość flasch i jak wgrać? Zresztą to nieistotne. Może ktoś naprawi mi tą płytę lub przyślę nową za odpłatnością. A może jakiś dobry sklep?

Poprawiam post : po długich poszukiwaniach telewizor naprawił pan z zakładu w Koszalinie - zakład RTV na Jana z Kolna. Fachowo i szybko. Polecam zakład.
    Dziwne, że prawie żadna firma RTV nie zareagowała na moje e-maile dotyczące naprawy a te co odpisały bały się lub nie chciały się podjąc. Przecież bym zapłacił.
    Wystarczyło tylko reaktywować soft i skasować. Cóż...