Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Czujnik to pomiaru CO

dzodzoTS 02 Lut 2015 17:38 1515 4
  • #1 02 Lut 2015 17:38
    dzodzoTS
    Poziom 8  

Witam!

Potrzebuję pomocy w znalezieniu czujnika CO ( niskiej mocy) , mam do wykonania pracę inżynierską , w której będzie własnie on użyty . Problem polega na tym ze moje poszukiwania zakończyły się na samych 5V , a promotor powiedział ze z układu który będzie przetwarzał energię cieplna na elektryczną da max 2,2 V . Szczegółów jeszcze nie znam gdyż to jest moje pierwsze zadanie jakie mam wykonać i tym samym potwierdzić chęć jego wykonania.

0 4
  • #2 02 Lut 2015 22:50
    sq9cwd
    Poziom 27  

Co to jest "czujnik CO"?
    Jeśli chodzi o czujnik temperatury to faktycznie jest problem z tak niskim napięciem, ale szedłbym w stronę podniesienia napięcia przetwornicą. Jeśli układ ma mieć duże skoki napięcia zasilającego "czujnik CO" przemyśl zasilanie z zewnętrznego źródła.

0
  • #3 03 Lut 2015 13:28
    dzodzoTS
    Poziom 8  

Czujnik tlenku węgla , układ ma służyć do pomiaru stężenia w łazience. Cały sęk w tym ze układ ten nie będzie potrzebował zasilania zewnetrznego. Więc raczej pierwszy pomysł byłby lepszy.

0
  • #4 12 Lut 2015 23:30
    sq9cwd
    Poziom 27  

Stężenie tlenku węgla nie zmienia się zbyt gwałtownie. W związku z tym nie prowadziłbym ciągłego jego pomiaru, a próbkował co kilkadziesiąt sekund. Wydaje mi się, że prosta przetwornica zasilana krótkimi impulsami pozwoli znacząco zredukować potrzebną do zasilenia energię.
    Skąd będzie czerpana energia cieplna i jaka jest temperatura jej źródła?

1
  • #5 09 Mar 2015 12:35
    dzodzoTS
    Poziom 8  

Po ustaleniach z promotorem wstępnie czujnikiem ma być Fargo TGS 5042 , nie potrzebuje on zasilania , dochodzi w nim do reakcji chemicznych które powodują na wyjściu zmienne napięcie . Moduł Bluetooth którego mam użyć w układzie http://www.ti.com/product/cc2541?qgpn=cc2541 , pytanie teraz zapewne muszę użyć przetwornika ac/dc i na wejście modułu Bluetooth? Moduł ten ma swój własny mikro kontroler i tam można by ustawić aby np przesyłał co 30 sekund swój pomiar. Jak myślicie czy będzie potrzebny dodatkowy mikrokontroler czy się obejdzie. Moduł ten ma się komunikować z Androidem ( tu napiszę program) .

0
  Szukaj w 5mln produktów