Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-42AS650 czy UE40F6400

therror 23 Lut 2015 13:47 1563 23
  • #1 23 Lut 2015 13:47
    therror
    Poziom 13  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5 x 3,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? dwoje dorosłych
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? docelowo wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od północy,
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, usb,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
    10 .Jakie urządzenia? odtwarzacz DVD, czasem laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? zazwyczaj do 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, filmy z komputera
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? mało
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Samsung , SONY
    17. Preferencje co do wielkości? 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zazwyczaj wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000-2500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie zależy mi na 3D

Zastanawiam się nad dwoma modelami : Panasonic TX-42AS650 oraz UE40F6400

Tego Panasonica widziałem na żywo i zaniepokoiły mnie "czarne rogi". Telewizor ma być docelowo jako drugi w mieszkaniu, w sypialni. Zależy mi na jakości obrazy - jego płynności i czarni. Docelowo ma wisieć na ścianie.

Proszę o opinie w sprawie w/w modeli, dziękuję

0 23
  • #2 23 Lut 2015 14:32
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Jeśli Panasonic to polecałbym AS640 - jest na matrycy VA, która znacznie lepiej sprawdzi się w Twoich warunkach i zapewni zdecydowanie lepszą czerń i kontrast niż AS650 będący na matrycy IPS. Bezpośrednią alternatywą dla niego jest Samsung H6400/H6200.

Masz na myśli srebrzenie narożników? To właśnie jedna z wad technologii IPS.

Zerknij na profesjonalne testy powyższych modeli:

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Oba to bardzo udane modele, jedne z najlepszych jakie możesz wybrać w takim przedziale cenowym.

1
  • #3 23 Lut 2015 15:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Czarne rogi ... raczej lekko przyciemnione rogi. To nie jest wina żadna IPS , bo na IPS są Sharpy, LG, Philips, Toshiba i nie występuje syndrom IPS - to jakieś bzdety...
    Najlepiej ciut, ciut dozbieraj do Panasonica 48AS640 , bo niewiele Ci brakuje.
    Jest w super cenie i kalibracje masz jeszcze profesjonalną gratis.

0
  • #4 23 Lut 2015 20:04
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Czarne rogi ... raczej lekko przyciemnione rogi. To nie jest wina żadna IPS , bo na IPS są Sharpy, LG, Philips, Toshiba i nie występuje syndrom IPS - to jakieś bzdety...
    Najlepiej ciut, ciut dozbieraj do Panasonica 48AS640 , bo niewiele Ci brakuje.
    Jest w super cenie i kalibracje masz jeszcze profesjonalną gratis.

Dokładnie zaciemnione rogi to wady podświetlenia, które w umiarkowanym stopniu mogą występować w każdym telewizorze, natomiast srebrzenie czerni występuje we wszystkich telewizorach z matrycą IPS takich jak Panasonic, Sharpy, LG, Philipsy i Toshiba poza Panasonic AX900, bo ten ma specjalną, bardzo drogą powłokę polaryzacyjną http://hdtvpolska.com/topic/33804-test-panaso...ax900-65ax900-tx-65ax900-tx-55ax900/?p=341210

0
  • #5 23 Lut 2015 21:33
    therror
    Poziom 13  

Problem w tym, że nie chcę 48`` ze względu na to , że ma być to drugi TV - dodatkowy, w sypialni i nie chcę przesadzić z wielkością. Nie jest kwestią ta dopłata 200 zł bo jest dla mnie do przełknięcia.

Zatem co będzie lepszym wyborem Panasonic 40AS640, Panasonic TX-42AS650 czy Samsung UE40F6400 ??

co do ciemnych rogów to widziałem w sklepie na dwóch różnych Panasonicach to zjawisko

0
  • #6 23 Lut 2015 21:42
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Wybór ograniczył bym do modeli Panasonic AS640 i Samsung H6400, będących niejako bezpośrednimi konkurentami. F6400, który wymieniasz to model zeszłoroczny ;)

0
  • #7 23 Lut 2015 21:44
    therror
    Poziom 13  

Przepraszam, miałem na myśli serię "H" Samsunga. Podaj proszę dlaczego odrzucasz w tym porównaniu TX-42AS650 ? Jakie są jego minusy wobec pozostałych ?

Zależy mi na dobrym odzwierciedleniu obrazu, jego płynności, głębi czerni. Nie zamierzam oglądać nic na 3D

0
  • #8 23 Lut 2015 22:11
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

AS650 odrzucam z powodu zastosowania matrycy IPS. Uzyskasz na nim zdecydowanie gorszą czerń i niższy kontrast. Przy Twoich warunkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się typ VA, czyli jeden z dwóch powyższych modeli. Zobacz zresztą sam, czym skutkuje zastawanie poszczególnych matryc i gdzie lepiej się sprawdzą - bardzo fachowo to objaśniają http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

0
  • #9 23 Lut 2015 23:01
    therror
    Poziom 13  

Dziękuję za link, te argumenty do mnie trafiają - ważniejsza jest dla mnie ostrość i kontrast niż kąt widzenia . wg moich potrzeb więcej dla mnie plusów ma matryca VA.

Zatem zostają do wyboru Panasonic 40AS640 i Samsung UE40F6400

Samsung ma 4 rdzenie, a Panasonic dwa - jakie to ma znaczenie ?

Czy patrzeć na parametr Odświeżania jaki podają producenci ?

Samsung wydaje się być bogatszy w opcje Smart, ma nagrywanie na USB (czy faktycznie potrzebne ?), ale jest o ok 200 zł droższy

0
  • #10 23 Lut 2015 23:19
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Myślę, że kwestia rdzeni nie zrobi dużej różnicy. Jednak fakt - Samsung oferuje jedną z najlepszych na rynku platform Smart, do tego odtwarza prawie wszystko przez przeglądarkę. Pytanie czy to wszystko faktycznie jest Ci potrzebne.

Natywnie obie matryce mają 100Hz, więc nie sugeruj się zbytnio wartościami podawanymi przez producentów, które często biorą się nie wiadomo skąd.

Jeśli bliżej Ci do Samsunga, możesz spojrzeć także na model H6200, będący niejako okrojoną z multimedialnych dodatków wersją H6400.

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

Zarówno Samsung jak i Panasonic to bardzo udane modele, ciężki wybór, ale którego nie weźmiesz, będziesz zadowolony ;)

0
  • #12 26 Lut 2015 20:59
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Matryca IPS jest stosowany w najlepszych monitorach na świecie i w najlepszych telewizorach - więc bez obaw.
    http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/
    Większy telewizor z dużą płynnością i świetnym interfejsem , będzie dla extra rozwiązaniem.

Monitorom stawiane są zupełnie inne wymagania niż TV. Powiedz mi proszę, w którym przywoływanym przez Ciebie modelu na matrycy IPS znajdziemy drogie rozwiązania technologiczne (direct LED z lokalnym wygaszaniem czy specjalna powłoka ekranu), jakie zostały zastosowane w modelu Panasonic AX900 za 15tys złotych ? W żadnym. Dlatego każdy z nich cechuje się gorszą czernią matrycy IPS, która dodatkowo przybiera srebrny odcień z boku. Odsyłam do tej samej bazy http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/srebrzenie-czerni-w-matrycach-ips/

0
  • #13 27 Lut 2015 02:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bez komentarza.
    Najwięcej i tak sprzedaje się telewizorów na matrycach IPS widać że ludzie doskonale wiedzą co jest dla nich lepsze !!!

0
  • #14 27 Lut 2015 12:39
    Mario37
    Poziom 20  

A skąd masz te dane? Podasz źródło? Bo każdy tak może napisać. Podaj proszę dane.

0
  • #15 27 Lut 2015 17:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kłania się wujek google.

0
  • #16 27 Lut 2015 21:45
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Bez komentarza.
    Najwięcej i tak sprzedaje się telewizorów na matrycach IPS widać że ludzie doskonale wiedzą co jest dla nich lepsze !!!

Wystarczy spojrzeć na tutejsze forum. Większość użytkowników stawia finalnie na TV z matrycą VA. Jakieś dane na potwierdzenie takiej sprzedaży TV z panelami IPS ???

0
  • #17 02 Mar 2015 12:18
    Mario37
    Poziom 20  

Ja tylko dodam, że najnowszy lineup Panasonica na ten rok to 99% matryc VA. Tylko jeden model jest IPS dla ludzi ,którzy potrzebują jasny TV> To o czymś świadczy... większość ludzi kupuje TV do oglądania filmów i wieczorami. W dzień pracują ;p

0
  • #18 02 Mar 2015 15:24
    kony74
    Poziom 2  

Cytat:
    Tylko jeden model jest IPS dla ludzi ,którzy potrzebują jasny TV

Czy to znaczy, że TV z matrycą IPS będzie świecił jaśniej od VA np. Panasonic 47AS650 (nie wiem ile ma cd/m2) będzie jaśniejszy od 48AS640 (ten ma 350 cd/m2)? Czy może oba nadają się tak samo do oglądania w dzień?

0
  • #19 02 Mar 2015 15:48
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

W dzień zaciera się po prostu różnica w kontraście, jaką byś zauważył pomiędzy tymi dwoma matrycami w warunkach wieczornych, bez dodatkowego światła. Oba podczas oglądania za dnia spiszą się podobnie, równie dobrze.

0
  • #21 03 Mar 2015 11:49
    Mario37
    Poziom 20  

Sorry ale nie piszesz prawdy. Nie ma żadnej większej palety barw. To jest mit ze starych czasów (z monitorów komputerowych, które ciągle mieszasz do telewizorów). Kolory są takie same zarówno na VA jak i IPS> Wystarczy zobaczyć na fachowe raporty kalibracyjne przed i po (szczególnie po), które pokazuję, że pokrycie palety jest takie samo np.

Panasonic na IPS (AS750 z forum hdtvpolska):

Panasonic na VA: (as600 z forum hdtvpolska)

Gdzie tutaj widać większą paletę barw? Nie ma większej. Jest taka sama. A ty w każdym poście usilnie wciskasz nie prawdę. Wiele razy prosiłem o jakieś wykresy. Ale tylko ja je wstawiam bo niestety ty tylko piszesz.

0
  • #23 03 Mar 2015 13:20
    Mario37
    Poziom 20  

Widzisz wykresy? Rozumiesz je? Na nich wszystko widać. Matematyka nie kłamie. Oko już może...

0
  • #24 03 Mar 2015 13:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Matematyka nie ogląda telewizorów , tylko człowiek.
    Matematyka nie ma wrażliwości, tylko człowiek.
    Nie wysilaj się z tym rozumieniem.
    Jak Twoje oko kłamie - to Twój problem.

0