Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Panasonic TX-L42ET5 - Nie włącza się, dioda miga 10 razy

26 Lut 2015 09:34 3969 4
 • Poziom 24  
  Witam.
  Usterka identyczna jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14451086#14451086
  Niestety nie ma zakończenia tematu - podłączyłem się pod temat ale też bez efektu więc zakładam nowy.
  Matryca LC420EUD
  Main: TNPH0993
  Moduł "wspomagania 3D" : TNPA5587.
  TV jak w temacie, po włączeniu dioda zapala się na zielono na moment po czym gaśnie i zaczyna migać czerwona - 10 razy.
  W cytowanym powyżej temacie był wymieniany moduł wspomagania 3D, ale bez efektu. Znalazłem moduł PNPH0993 w dobrej cenie - kupiłem. Po wstawieniu włącza się podświetlenie - dokładnie w tym samym czasie gdy dioda świeci na zielono, potem gaśnie i dioda miga 10 razy na czerwono.
  Podmieniłem kwarc na module wspomagania. Bez efektu.
  Gdy mierzę komunikację na magistrali między Main i modułem wspomagania 3D to na nowym module mam przez chwilę komunikację, na starym brak - tylko stan wysoki.
  Ale żeby oba moduły "padły" jednocześnie?
  Człowiek który sprzedawał mi main miał go z rozbitego TV ale z inną matrycą, TV był również 3D.
  Wydaje mi się że problem będzie z zawartością pamięci na obu modułach - mnie bardziej interesowały by zawartości pamięci na module wspomagania.
  Pomoże ktoś?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Dzięki za zainteresowanie.
  U mnie 12V na moduł TNPA5587 jest podawane w czasie gdy dioda świeci na zielono - jakieś 3 sekundy po włączeniu. Nie ma tam żadnego zwarcia - napięcie jest prawidłowe.
  Dzięki za manual-Panasonic, są tam ciekawe informacje ale na nic nie niestety nie naprowadzają. Według mnie miganie 10 razy czerwoną diodą oznacza brak komunikacji pomiędzy Mainem a TNPA5587. Tylko dlaczego jeśli miałbym uszkodzony TNPA5587 - nie ma nawet próby komunikacji miedzy tym modułem a "starym" mainem? Gdy go wymienię to jest próba komunikacji. Chyba że płyty główne jednak się różnią - na "nowej" płycie głównej widać jeden maleńki rezystor koło złącza LVDS którego nie ma na "starej" płycie.
  Z manuala-Panasonic wynika że 10 mignięć diody może oznaczać co innego w zależności od wersji TV. Jeśli się mylę to proszę mnie "naprostować".
  Dziękuję.
 • Poziom 24  
  Dzięki Lisek za pomoc.
  Trochę na początku nie zrozumiałem tego ostatniego Twojego postu i wrzucenie do pamięci przesłanego przez Ciebie pliku nic nie dało. Zawartość mojej pamięci miała na końcu wartość FE - wpisałem FF - zaprogramowałem i poszło.
  TV działa na oryginalnym module main, ten co kupiłem nie pasuje - jest prawie identyczny - numer TNPH0993 zgadza się ale matryca jest inna. W efekcie moduł z matrycą LC420EUD nie działa - uruchamia podświetlenie i dioda czerwona miga 10 razy pomimo tego że na module TNPA5587 mam już prawidłową zawartość pamięci.
  Jeszcze raz dziękuję Liskowi i pozdrawiam.