Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi esam 4500 - po odwapnianiu nie chce spieniać mleka i brak gorącej wody.

jurciech 02 Mar 2015 15:52 2328 9
  • #1 02 Mar 2015 15:52
    jurciech
    Poziom 10  

Witam,
    W ekspresie po przeprowadzonym automatycznym odwapnianiu, przestało działać spienianie mleka (właściwie działa ale tylko przez kilka sekund i potem przestaje ubijać). Gorąca woda też nie leci. Po przeczytaniu podobnych wątków na forum, rozebrałem ekspres i sprawdziłem grzałkę (sprawna), układ wodno - parowy od pompy do dyszy pary, jest drożny. Włączyłem ekspres przy zdjętej obudowie i pompa pobiera wodę, ale nie podaje dalej. Niektórzy użytkownicy pisali o niesprawnym elektrozaworze, ale ja w swoim modelu nie mogę się żadnego doszukać.

Będę wdzięczny za wszelkie rady, sugestie, wskazówki.

0 9
  • #2 02 Mar 2015 17:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Są dwa elektrozawory. Jeden obok grzałki "U", drugi nad pojemnikiem na mleko. Trzeba stwierdzić czy to elektrozawór |(i który zaczyna blokować przepływ), czy też jakiś kawałek kamienia w wężyku.

1
  • #3 02 Mar 2015 19:35
    jurciech
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź, jednak pomyliłem się i podałem zły model. Mój ekspres to esam 4200, a wężyki już sprawdzałem i są drożne.

1
  • #4 03 Mar 2015 07:57
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

jurciech napisał:
    Dzięki za odpowiedź, jednak pomyliłem się i podałem zły model. Mój ekspres to esam 4200, a wężyki już sprawdzałem i są drożne.

Która wersja ESAM4200? Podaj pełny model.

0
  • #6 03 Mar 2015 09:01
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Czyli starszy model z kotłem na górze.
    Skoro:
    - układ wodno - parowy od pompy do dyszy pary, jest drożny,
    - pompa pobiera wodę.

To albo obwód jest pusty lub przez zawór na pompie woda leci do tacki ociekowej.
    Ale skoro są objawy, że trochę wody poleci i potem się blokuje, to być może jednak jest kamień w wężyku.

0
  • #7 05 Mar 2015 15:19
    jurciech
    Poziom 10  

Witam ponownie,
    Sprawdzałem jeszcze raz te wężyki i nic. Pomyślałem ,że może zrobię jeszcze raz odkamienianie bo jeśli coś tam rzeczywiście blokuje to się rozpuści. Włączyłem przycisk odwapniania zgasły mi kontrolki od kawy i pary( w instrukcji napisane jest że powinny mrugać, sugerując obrócenie pokrętła pary), obróciłem pokrętło i nic się nie dzieje, w ogóle nie słychać pompki. Spróbowałem jeszcze raz sprawdzić, czy może zrobię gorącą wodę i też nic, nie słychać pracy pompki, Chociaż odrobina wody wyleciała. Jak powtórzyłem próbę wytworzenia wody to już nic nie leciało. Natomiast jak parzę kawę to słychać pracę pompki i kawę parzy normalnie, czyli wnioskuję z tego,że nie jest zepsuta.

1
  • Pomocny post
    #8 05 Mar 2015 16:32
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Jeżeli kawę robi, a nie ma procesu odwapnienia / gorącej wody po przekręceniu pokrętła, to może mikrowyłącznik przy zaworze pary nie łączy.

0
  • #9 08 Mar 2015 20:23
    jurciech
    Poziom 10  

Ekspres naprawiony:) Rozebrałem ten mikrowyłącznik i okazało się, że styki były zaśniedziałe. Przeczyściłem i chodzi. Dzięki za pomoc.

0
  • #10 06 Lip 2015 22:35
    tigana
    Poziom 11  

Witam.Mam problem również z ekspresem Delonghi ECAM23.460 Ekspres po włączeniu wyświetla "podgrzewanie proszę czekać" po chwili płukanie by po paru sekundach pojawił się napis "obwód pusty".Czy jest jakaś procedura napełniania obwodu.Zakładając dyszę do gorącej wody nie ma efektów.

3