Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym się roznia te matryce

21 Maj 2005 22:14 4319 8
  • Poziom 14  
    Jestem z zamiarem kupna notebooka i czesto w opisie sie spotykam " Matryca typu XGA, SXGA, WXGA, WSXGA lub WUXGA" o co w tym wszystkim chodzi jakie sa roznice w poszczegolnym typie matrycy.
  • Poziom 14  
    Spotkalem sie jeszcze w opisach "Matryca TFT i czasami LCD" . Wedlug mnie LCD jest lepszy ale czy w notebooku on w ogole wystepuje czy to tylko chwyt reklamowy
  • Poziom 14  
    Bardzo dziekuje za konkretne odpowiedzi jesli to mozliwe to prosilbym jeszcze o porade czym sie kierowac w zakupie notebooka. Brac pod uwage jego osiagami sprzetowe czy wybrac gorszy i porzadna firme ale jaka
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na tak postawione pytanie odpowiedź jest praktycznie niemożliwa. Nie znam przeznaczenia tego notebooka, z czego zazwyczaj wynikają wymogi na cechy eksploatacyjne. Przykładowo, jednym z kryteriówq może być czas pracy na baterii. Innym - cięzar. Niezależnie od tego popatrz na notebooki firmy Acer. Są niezłe, moim zdaniem. Na przykład taki: ACER TM4502LMi.
  • Poziom 14  
    Juz naprawde ostatnie pytanie czy zna Pan jakies wiarygodne sklepy internetowe ktore sprzedaja w atrakcyjnych cenach lub sklepy normalne na terenie Bydgoszczy.Kwota to do 3800zł. Licytacji w Allegro sie boje juz kiedys stracilem 7stowek.
  • Poziom 10  
    witam

dane z autopsji - posiadam 2 delle 9300, posiadałem 9400 z różnymi matrycami WXGA 1440*900 i WUXGA 1920*1200, oczywiście to którą wybrac zalęży od przeznaczenia sprzętu, ale powiem tak WUXGA - ta szklista tzw. lustro - w dzień przy świetle jest kiepska bo właśnie działa jak lustro i zamiast obrazu widzimy siebie, do internetu też za bardzo sie nie nadaje bo strone dobrej jakości mamy na 1/3 szerokości matrycy, do tego bolą oczy, pewnie lepsza jest np do CAD -/ów lub dla grafików.
    Nigdy dla siebie nie kupie WUXGA, ale co ciekawe w PL one najlepiej się sprzedają.
    Dodam jeszcze że na 10 delli z 17" matrycą nie mam zastrzeżeń do około 20% reszta posiada różne wady, których laik nie zauważy, tak się składa, że brat pracuje w dellu i ma możliwość wyboru matrycy przed zakupem, polecam poczytać sobie o matrycach w dellch na http://www.notebookforums.com/ - zobaczycie jakie cuda wychodzą z fabryki - część ludzi nie będąca w temacie pracuje z takimi matrycami i uważa to za normę.