Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZTE ZXHN F660 - Nieznane hasło i nazwa w panelu konfiguracji

28 Kwi 2015 17:16 24447 17
  • Poziom 13  
    Domyślne admin/admin nie działa nie mogę wejść do panelu konfiguracji i drugi problem nie dotyczący bezpośrednio routera to błąd przy próbie podłączenia jednego pc do grupy domowej opis sytuacji :
    - Na laptopie stworzyłem grupe domową
    - Stacjonarka nie może dołączyć do tej grupy każda próba kończy się "Grupa domowa napotkała błąd"
    - Antywirusy i zapory wyłączone te systemowe też
    - Obydwa komputery mają tą samą grupę roboczą i są w sieci domowej
    - Komputery widać w otoczeniu sieciowym chociaż nie da się wejść do folderu udostępnionego na laptopie w normalny sposób to gdy wpisze po adresie 192.168... wchodzi
    Nie mam już pomysłów co zrobić zwłaszcza ,że nie mogę się dostać do panelu routera :cry:
    Będę wdzięczny za każdą dobrą rade :).
  • Poziom 18  
    zrób hard reset routera (po tej operacji oczywiście cała konfiguracja do ustawienia), potem podłącz kompa niech dostanie adres z DHCP. W parametrach połączenia zobacz jaką ustawił bramę i na ten adres się loguj.

W temacie pytania 2 - jakie masz tam systemy na komputerach?
  • Poziom 13  
    Pytanie 1 - nie mogę zrobić hard reseta bo ten router jest od dostawcy i jak coś potem będzie nie cacy to będę musiał płacić :| .
    Pytanie 2 - na każdym jest Windows 7
  • Poziom 43  
    Jeżeli jest to sprzęt od dostawcy to z pewnością nie będziesz znał hasła zabezpieczającego. ISP celowo zabezpiecza swoje urzadzenia przed niepowołaną ingerencją użytkownika.
  • Poziom 11  
    Problem lezy wylacznie w ustawieniach komputera i laptopa skoro widza sie w sieci.
    Sprawdz czy w ustawieniach zaawansowanych grupy domowej masz wlaczone wszystko poprawnie(profil Dom) a w szczegolnosci czy udostepnione sa piliki i drukarki.

Jaki to uslugodawca?
  • Poziom 10  
    Siema temat trochę leży ale może pomogę
    hasło wyciągnąć łatwo można ;)

Code:
    <html>

<body onload="document.fDownload.submit();">
    <form name="fDownload" method="POST" action="
    http://192.168.1.1/getpage.gch?pid=101&nextpage=manager_dev_config_t.gch"
    enctype="multipart/form-data" onsubmit="return false;">
    Request Sent....
    <input type="hidden" name="config" id="config" value="">
    </body>
    </html>

a potem RouterPassView
    i szukamy
    <DM name="ViewName" val="IGD.AU1"/>

ja mam inne pytanie dla czego DMS nie pokazuje wszystkich plików z HDD podpiętego do routera??
  • Poziom 12  
    Odkopuję,
    kolego uFo napiszesz coś więcej na temat tego odkodowania?
    Mam to urządzenie i nie chce stracić ustawień, jak odzyskać hasło admina?
    Z góry dzięki pozdrawiam
  • Poziom 9  
    tu jest coś więcej jak ogarnąć to hasło
    youtube.com/watch?v=M8vgn-NJDFE

z tym że ja zamiast dostępu do pliku XML dostaje plik XPS i nic z niego nie idzie odczytać bo same krzaki, a też bym potrzebował hasełko do tego routera a niestety go brak ( i reset nie wchodzi w grę)
  • Poziom 10  
    Juz pisałem tutaj instrukcja dla tego urządzenia:

Wersja softu u mnie

Tworzymy plik *.html np. index.html
    edytujemy go notatnikiem i wpisujemy:

<html>
    <body onload="document.fDownload.submit();">
    <form name="fDownload" method="POST" action="
    http://<TUTAJ IP ROUTERA BRAMY>/getpage.gch?pid=101&nextpage=manager_dev_config_t.gch"
    enctype="multipart/form-data" onsubmit="return false;">
    Request Sent....
    <input type="hidden" name="config" id="config" value="">
    </body>
    </html>

zapisujemy odpalamy plik w dowolnej przeglądarce teraz powinien wyskoczyć nam plik config.bin
    przeglądamy go programem RouterPassView i szukamy IGD.AU1 wystarczy dać ctrl+f

• Poziom 10  
    zobacz czy możesz połączyć się telnetem
  • Poziom 9  
    tak mam dostęp do telnetu z konta root
  • Poziom 10  
    znaleźć plik db_user_cfg.xml i wedytować
  • Poziom 2  
    przy edycji tego pliku db_user_cfg.xml
    są dziwne znaki nie da się go odczytać tak jak był by zaszyfrowany.
  • Poziom 10  
    zgwałć to telnetem :)
    cat /temp/ppp/options.oe0
  • Poziom 2  
    to już mam ale czy to są dane do połączenia się z usługodawcą żeby był internet?
    nie chcę robić mu reseta bo zostanę bez neta.
  • Poziom 17  
    Sprawa z tym ONU jest banalnie prosta. Właśnie posiadam takowy u jednego z providerów i opracowałem metodę na wyodrębnienie z niego danych do połączenia PPPoE, przełączenie go w tryb transparentny (bridge) i terminacji sesji PPPoE na Mikrotiku postawionym za nim.

Co do resetowania urządzenia - w porządnie zrobionych sieciach nic nie powinno się "rozprogramować", bo po zsynchronizowaniu linii PON urządzenie klienckie dostaje ze sterownika całą konfigurację protokołem TR-069 i o ile sterownik wykryje ustawienia fabryczne, wgrywa własną konfigurację (urządzenia są rozpoznawane po MAC-u interfejsu optycznego). Metoda "odzyskania" tego hasła tutaj opisana wykorzystuje opóźnienie między startem urządzenia a synchronizacją linii - i dalej "zassaniem" konfiguracji - dokładnie jak w modemach kablowych.

Po zalogowaniu się telnetem do konta roota trzeba wydać komendę:
    sendcmd 1 DB p WANCPPP

Zawarte w odpowiedzi dane dotyczą danych do stworzenia klienta PPPoE. Ale to nie wszystko, bo chcąc włączyć tryb bridge dalej będziesz potrzebował VLAN-u, na którym terminowana jest sesja. Ale tego nie trudniej odczytać:
    sendcmd 1 DB p WANCD

Będzie tam numer VLAN-u potrzebnego do zestawienia mostu (albo stworzenia sesji PPP po odzyskaniu danych logowania).

Informacje warto sobie spisać, w następnym kroku bowiem będziemy resetować urządzenie (z poziomu webpanelu bądź przyciskiem fizycznym, nie ma tu różnicy - tylko nie przez telnet, bo może się to skończyć zupełnym wyczyszczeniem pamięci z firmwarem ONU i koniecznością flashowania przez TFTP!). Ważne, żeby natychmiast po "wstaniu" urządzenia (jeszcze przed zsynchronizowaniem się linii PON) wejść na stronę konfiguracyjną (użytkownik admin, hasło admin) i zmienić domyślne hasło administratora na własne - ONU pobiera swoje ustawienia zaraz po zsynchronizowaniu linii przez TR-069 i jeżeli teraz nie zdążymy, sterownik ONU może sam podmienić hasło i odciąć nam dostęp do panelu. Po zmianie hasła nie będzie miał takiej możliwości, przynajmniej nie znając ustawionego przez nas nowego hasła.

Uwaga! Polecam jeszcze zmienić domyślne hasło do konta root w telnecie, gdyż istnieje wysokie ryzyko, że router zostanie zainfekowany botnetem albo wykorzystany do przekierowywania DNS i uskuteczniania ataków MitM choćby na strony banków - są już gotowe zautomatyzowane wirusy wykonujące takie czynności! Komendy do tego służące to (po kolei):
    sendcmd 1 DB set TelnetCfg 0 TS_UPwd nowe_hasło
    sendcmd 1 DB save

Dalej - chcąc włączyć tryb bridge, musimy wyłączyć (zmienić sposób aktywacji z Always On na Manual) dotychczasowy interfejs WAN (o ile sterownik już go stworzył), rozłączyć go (po zapisaniu zmian - Disconnect) i stworzyć nowy, ustawiając tryb jego pracy na Bridged i podając numer VLAN odczytany z poprzednich kroków. Trzeba też podpiąć nowy most (WAN Port Mapping) pod jeden z fizycznych portów LAN. Po podłączeniu do tegoż portu własnego routera można już bez problemu stworzyć na nim klienta PPPoE.