Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 B5 2.8V6 Q Tiptronic - Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów.

01 May 2015 15:19 2634 2
  • Level 8  
    Witam. Mam problem, a mianowicie kupiłem Audi A4 B5 2.8V6 Quattro tiptronic rocznik 1997, wersja mocniejsza 30V 193km. Samochodem nacieszyłem się cale 12dni :| po czym spotkała mnie niemiła niespodzianka. Pojechałem na myjnie i chwile pokręcić się po mieście. Wszystko było ok i nic nie wskazywało na nadchodzącą katastrofę, gdy dojechałem do domu i cofałem na miejsce parkingowe zobaczyłem, że przede mną na asfalcie jest strużka jakiegoś płynu. Wysiadłem i okazało się, że jest to olej, jak się później okazało ze skrzyni biegów :cry: Zajrzałem pod spód, ale niewiele zobaczyłem bo już noc była. Rano już nie było oleju na tyle, że samochód jest uziemiony.. Czy miał ktoś podobny przypadek lub ktoś może wie co mogło się stać i ewentualnie ile by to mogło kosztować? Nie wiem czy olej był kiedykolwiek zmieniany, ale jakoś źle nie wyglądał. Ja kupiłem nowy olej chcąc go wymienić, ale nie zdążyłem >.< Jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat proszę o odpowiedz, ile taka (nie)przyjemność będzie mnie kosztowała, żeby samochód znów jeździł.

Jestem z Wałbrzycha, a najbliższy serwis jest oddalony o kilkadziesiąt km, transport to w tym przypadku tylko laweta i tu rodzi się drugie pytanie, czy assistance z ubezpieczenia dowiezie mi samochód do warsztatu ( mam niby do 300km holowanie za darmo ).
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Cars
    Nie da się nic zobaczyć bez podniesienia auta, przyczyn wycieku oleju może być bardzo wiele.

Laweta i warsztat, i nie używaj auta aby nie uszkodzić skrzyni.
  • Level 8  
    No właśnie nie używam go obecnie, żeby nie uszkodzić całkiem skrzyni. Pod samochód zaglądałem to mało co można zobaczyć, bo wszystko jest zalane olejem gdzie tylko się da. Myślałem już czy nie nalać mu z 3l oleju i odpalić go, zapiąć Drive i na postoju zobaczyć gdzie olej wycieka, ale pomysł nie wypalił, bo najzwyczajniej nie mam jak nalać do niego oleju, poza tym szkoda mi zmarnować 3l oleju bo tani nie jest.

Samochód oddałem od serwisu automatycznych skrzyń, pompa, konwerter, tarczki cierne i uszczelnienie skrzyni do wymiany/regeneracji. Do całości olej i na moja prośbę ( skoro już zdjęli skrzynie ) wymieniono uszczelniacz wału silnika od strony skrzyni.

Koszt naprawy 3800zł.

Temat do zamknięcia.