Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony HT-CT80 oraz KDL-55W829B oraz Vectra - złe działanie dźwięku.

02 Maj 2015 13:47 6939 28
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam mam problem z TV Sony KDL-55W829B oraz z soundbarem HT-CT80, tv kablowa Vectra. Soundbar gra dużo ciszej gdy oglądam sygnał z tv kablowej podłączonej do TV kablem HDMI dołączonym przez Vectre. Sam soundbar mam połączony do TV za pomocą kabla optycznego oraz analogowego. Na optycznym dodatkowo czasem dźwięk przerywa. A na obu po około 15 min się wyłącza soundbar. Sounbar z tego co wiem ma tryb czuwania po 15 min, ale gdy nie ma sygnału. A nie powinien gdy się ogląda i po prostu się wyłącza. Na dodatek złego nie mogę wyciągnąć kabla optycznego z TV.
    Proszę o radę w sprawie ww. problemów.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    Witam
    Ja mam soundbar sony i gra o połowę ciszej jak dzwięk idzie z dekodera albo z ps4 przez kabel hdmi czy to może być wina kabla ?
  • Poziom 16  
    Czyli rozumiem że dekoder vectry jest podłączony do tv przez hdmi, ale czy na tv jest ustawione wyjście audio na np optyczny ( optical out) ?
    Przy każdym żródle wejsciowym powinno sie ustawiać żródło wyjściowe audio, przynajmniej na moim tv tak jest, ale do tego akurat służy mi amp kina domowego.
  • Poziom 6  
    Jest ustawiony na optyczny. Choć czasem używam, jak chce żeby było głośniej, wyjścia analogowego. Główny problem jest z optycznym.. Choć dziwne że soundbar się wyłącza na obu. Przy wyjściu optycznym wygląda tak jakby nie dało się przy żadnym ustawieniu zwiększać głośności na sounbarze i tylko z niego jest to możliwe.
  • Poziom 16  
    Wyglądana na to żę masz skopany kabel bądz któreś z gniazd optycznych.
    Wypnij chociaż ten kabel optyczny z soundbaru i zostaw tylko analoga powinno rozwiązać problem z tymi 15 min.

Dodano po 10 [minuty]:

Podobno przycisk SURROUND poprawia głośność przy wyłączonym.
    Kolesie piszą że te soundbary od sony są poprostu cichsze na optycznym.
  • Poziom 6  
    W tym problem ze optyka nie daje rady wyjąć z TV.. Utknął i ani drganie.. A nie chce wyrwać gniazda.. Możliwe że już właśnie je uszkodziłem próbami wyjęcia.. I stąd te wyłączanie się. Nie wiem czy wyjęcie z soundbara pomoże.. chociaż dziś np ani razu mi się nie wyłączył.

Czyli optyk zawsze jest cichy.. Trochę lipa. Można to jakoś potwierdzić?
  • Specjalista Sieci, Internet
    myknyk napisał:
    W tym problem ze optyka nie daje rady wyjąć z TV.. Utknął i ani drganie.. A nie chce wyrwać gniazda.. Możliwe że już właśnie je uszkodziłem próbami wyjęcia..

Jak może nie dać się wyjąc kabla - gniazdo rozwaliłeś nie przy próbie wyjęcia kabla, tylko jak go na siłę tam wcisnąłeś.
    Sama wtyczka optyczna, jak i gniazdo optyczne, ma taką budowę, że kabel można zamontować w takim gniazdku TYLKO w JEDNYM położeniu.
  • Poziom 6  
    Proszę mnie nie obrażać.. Kabel włożyłem bez problemu.. Dopiero gdy zaczął się problem z dźwiękiem postanowiłem go wyjąć i póki co mi się to nie udało. Skoro udało mi się go włożyć i ogólnie działa, więc pewnie dobrze to zrobiłem.
    myknyk napisał:
    Proszę mnie nie obrażać..

A gdzie niby to robię pod Twoim adresem?,
    i pewnie dlatego minus w mojej wypowiedzi - to rewanżuję się tym samym.

Nie ma takiej możliwości, by prawidłowo zamontowany kabel nie dało się wyjąć.
  • Poziom 6  
    A tu proszę.. Taki przypadek. Gdybym nie był pewny swej wypowiedzi nie zakładał bym wątku. Gdybym zrobił jak sugerujesz poszedł bym z tym od razu do serwisu Sony a nie na forum prosząc o radę, zamiast Twojej nie przemyślanej odpowiedzi.
    myknyk napisał:
    zamiast Twojej nie przemyślanej odpowiedzi

Moje odpowiedzi są jak najbardziej przemyślane - od 15 lat zajmują się branżą TV/SAT - i nigdy, powtarzam nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem, że kabla prawidłowo zamontowanego nie da się wyjąć.

Jeśli to ma miejsce, to wina tylko i wyłącznie tego, co podłączał - czyli w 99% przypadków - samego klienta - tyle.
    Wszyscy "mądrzy", tylko w 99,99% przypadków zapominają, nie wiedzą, że zaślepkę gumową trzeba z takiego kabla zdjąć - i wciskają cały zabezpieczony wtyk.
  • Poziom 6  
    Rozumiem.. Więc skoro napisałeś że się nie da włożyć kabla w błędny sposób.. To czemu wszedł bez problemu.. Czemu działa tj. gra i czemu nie chce się wyjąć? Widać coś sobie uroilem i zawracam takim jak ty głowę.. Albo po prostu procentami się kierujesz zamiast konkretnym przypadkiem.
    Nie chce eskalowac konfliktu dlatego proszę o odpowiedzi dotyczące problemu.. Czyli dlaczego jest ciszej na optyku i dlaczego czasem się wyłącza.
    myknyk napisał:
    Rozumiem.. Więc skoro napisałeś że się nie da włożyć kabla w błędny sposób.. To czemu wszedł bez problemu.. Czemu działa tj. gra i czemu nie chce się wyjąć? Widać coś sobie uroilem i zawracam takim jak ty głowę.. Albo po prostu procentami się kierujesz zamiast konkretnym przypadkiem.

No cóż, z Twoich wypowiedzi wychodzi że sam montowałeś ten kabel - no to mnie nie pytaj, dlaczego nie da się wyjąć.

myknyk napisał:
    Czyli dlaczego jest ciszej na optyku i dlaczego czasem się wyłącza.

Być może poziom audio jest sterowany, a może nie z poziomu tv,
    może port optyczny "daje" równy i stały poziom audio - dużo tego może... - nikt nie wie, co ustawiłeś w tv, jak i czy w ogóle przeczytałeś instrukcję tv, jak i soundbara (a dam głowę, że nawet tam nie zajrzałeś...).

Skoro producent taki sprzęt produkuje, to jest na 100% pewien jego działania - więc w 99% przypadków, za to, że coś nie działa odpowiada sam kupujący, jego wygórowane oczekiwania, próbujący z tego zrobić "zamek na kółkach", podłączający wszystko na oślep, bo kabel pasuje.

Po co korzystasz z optyka i analoga jednocześnie (producent soundbara przewiduje taką opcje w ogóle?).
    Może dlatego się wyłącza, bo wariuje na wejściach, nie wiedząc z jakiego portu ma korzystać.

Przeczytaj wątki w tym dziale - włos na głowie staje, jakie ludzie mają pomysły, co, z czym i do czego połączyć - i myślą, że kablem za 2 zł to zrealizują...

Masz sprzęt w domu, to przeprowadź jakieś testy samemu - odłącz kable, podłącz soundbara do innego źródła - jakiej złotej odpowiedzi na odległość oczekujesz...
    Nie masz na czym sprawdzić - to wezwij kogoś kompetentnego, który sprzętem na podmianę dysponuje, albo kup samemu...
  • Poziom 6  
    Sam montowałem wg. Instrukcji.. Więc szkoda Twojej głowy.
    Próbowałem wszystkich ustawień. Szczególnie przy wyborze źródła regulacji głośności tj. Stałe lub regulowane. Przy stałym mówi że się nie da bo stałe, przy regulowanym pokazuje się pasek regulacji ale zero efektu.
    Testowałem to na wiele sposobów ale podałem konkretny przypadek.
    A jeśli pytasz po co optyk i analog tzn. Że na bank nie przeczytałeś uważnie wątku. Analog po prostu głośniej gra i slucham przez niego gdy mam taką potrzebę. A problem ogólnie wystąpił zanim wpadłem na pomysł podłączenia analogia.

Słuchaj to że nie znam się za bardzo na sprzęcie RTV nie oznacza ze nie znam się ogólnie na elektronice. Zrobiłem wszystko jak należy.. Przetestowałem sprzęt z komórka, lapkiem, na aplikacjach w TV itp.. Instrukcje znam od dechy do dechy. Problem cichego grania jest głównie z Vectra. Rozłączania w każdym przypadku, jakby soundbar uważał ze musi przejść w stan spoczynku mimo ze nadal gra.

Napisałem bo uważam ze zanim oddam go na gwarancje dowiem się czy moje problemy nie są charakterystyczne dla tego sprzętu w jakikolwiek sposób.
    myknyk napisał:
    A jeśli pytasz po co optyk i analog tzn. Że na bank nie przeczytałeś uważnie wątku. Analog po prostu głośniej gra i slucham przez niego gdy mam taką potrzebę. A problem ogólnie wystąpił zanim wpadłem na pomysł podłączenia analogia.

Przeczytałem to dokładnie - a wskazałem, że to właśnie może być problemem - gdybym nie przeczytał, to bym o tym nie wspomniał.
    myknyk napisał:
    Problem cichego grania jest głównie z Vectra

No to nie podłączaj go do tv (soundbara), tylko podłącz go pod Vectrę.

Wybacz, ale Kolega chyba myśli, że każdy sprzęt, każdej firmy z każdym innym musi grać - nie Kolego - właśnie o to chodzi, że NIE MUSI!.

Skoro masz problem głównie z Vectrą, to może w dekoderze szukaj ustawień dla tej funkcji.

Sam mam w domu UPC. ich dekoder, i też musiałem to podłączyć inaczej, niż wynika z instrukcji sprzętu.
    myknyk napisał:
    zanim oddam go na gwarancje

I gwarantuję Ci, że Ci ją odrzucą - nikt w serwisie nie będzie się bawił w odtworzenie Twojego problemu - podłączą sprzęt pod kabel, wyślą plik, pojawi się audio - sprzęt sprawny - test nie będzie trwał dłużej jak 10 minut.

Ani producent tv, ani innego sprzętu, nie może ponosić winy, za to, że z czymś tam sprzęt nie działa - a to z tej prostej przyczyny, że nikt nie testuje tego co klient ma w domu (bo jakim niby cudem), już nie mówiąc o tym, że żaden producent KD nie przyśle do producenta tv swojego produktu, celem jego sprawdzenia, czy to KD z tym tv będzie działać.

Być może to przez ten uszkodzony kabel optyczny (to podłącz w to miejsce coś innego), może to wina tych kabli analogowych (to je odłącz) - no coś zacznij eliminować, niż roztrząsać ze mną, co kto jak widzi.
    Może też być winny telewizor, lub jego ustawienia w tym aspekcie - możliwości jest "od groma".
  • Poziom 16  
    Wypnij tylko optykę z soundbara i ustaw na stałe wyjscie na analog. Jak z tv się nie da wypiąć to zostaw. Powinno pomóc z tymi 15min.
  • Poziom 7  
    Ja przy swoim soundbarze sony przez kabel optyczny mam dzwięk bardzo głośny. Tylko problem się pojawia jak dźwięk idzie najpierw z dekodera do tv za pomocą kabla hdmi a później z tv do soundbara za pomocą kabla optycznego. Nie wiem czemu tak jest ale gra o połowę ciszej.
  • Poziom 16  
    Ludzie na necie ogólnie się wypowiadali o tych soundbarach sony ze ciszej graja nawet modele wyższe na optyku. Opcja effect off/ surround off pomaga z tą głosnością.

Odpal np. mp3 z tv i sprawdz czy też jest ściszona.
  • Poziom 7  
    Z tv gra bardzo głośno. Z bluetooth też bardzo głośno. Połowie ciszej gra z dekodera i ps 4. Bo dźwięk idzie najpierw do tv kablem hdmi.
  • Poziom 16  
    Wyłącz w tv,ps4 i dekoderze hdmi-cec . Nastepnie ponownie wybierz głośnik zew. w tv. Kolejno daj max głośność w dekoderze i ps4(jeżeli da radę).

Tylko potem sprawdź czy napewno urządzenia nie są zespolone, że jednym pilotem gasisz wszystko.
  • Poziom 7  
    mam dekoder polsatu i nie widzę kurcze gdzie wyłączyć tą opcję. Dekoder HD5000
  • Poziom 6  
    Niestety w moim przypadku żadna opcja z proponowanych nie pomaga.. Dodatkowo testowałem sprzęt w różnych innych konfiguracjach.. Ale problem wyłączania przy Vectra cały czas występuje. Jedyna opcja której nie wypróbowałem to podpięcie optyka bezpośrednio do dekodera.. Bo nadal kabla wyjąć nie mogę z TV i póki co jeszcze drugiego nie kupiłem.
  • Poziom 1  
    Witam. Zakupiłem ten sam soundbar Sony HT CT 80 i też mam problem z 15 minutami i się wyłacza... można rozwiązac ten problem?
  • Poziom 2  
    Witam, także mam taki problem. Nowy TV Samsung, wyłącza się po 15 min.
  • Poziom 15  
    A czy jak źle włożymy kabel optyczny w gniazdo to i tak będzie przepływ dźwięku tylko może być problem z jego wyjęciem?
    @emarti
    Sam sobie odpowiedziałeś.
  • Poziom 15  
    cahr napisał:
    Ludzie na necie ogólnie się wypowiadali o tych soundbarach sony ze ciszej graja nawet modele wyższe na optyku. Opcja effect off/ surround off pomaga z tą głosnością.

Odpal np. mp3 z tv i sprawdz czy też jest ściszona.

Jak to zrobić krok po kroku? Mam HT-CT180. Według mnie dźwięk powinien być nieco wyższy. Podłączony pod TV Sony kablem optycznym.