Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tracer - Kamera sportowa - trzeszczący dźwięk

06 Maj 2015 22:43 1218 6
 • Poziom 9  
  Mam taki mały problem i nie wiem czym to może być spowodowane. Otóż korzystam przy motocyklu z kamery sportowej jako videorejestratora. Ponieważ na bateriach działa bardzo krótko postanowiłem jej zrobić podłączenie na stałe pod zapalniczkę. Tak więc na chwilę obecną jest zasilana z zapalniczki, standardową ładowarką samochodową na mini USB.
  W trakcie pracy wydaje dźwięki pokazane na filmie. Silnik moto jest wyłączony więc wykluczam zakłócenia od silnika (bo na początku taki właśnie miałem pomysł). Na bateriach tego problemu nie ma, dźwięk nagrywa się normalnie.
  W czym może być problem? Ładowarka? Gniazdo zapalniczki jest fabryczne więc też wykluczam wadę samego gniazda.

  Link do filmu
  https://youtu.be/_kQPJGR5Gio
 • Poziom 19  
  Myślę, że problemem może być kiepska ładowarka spróbuj na innej. Czy na ładowarce sieciowej problem też występuje? Problem może leżeć również w wewnętrznym układzie ładowania akumulatora chociaż mało prawdopodobne.
 • Poziom 9  
  Na sieciowej mam dokładnie to samo.
 • Poziom 19  
  Jak masz możliwość to ładuj z zasilacza stabilizowanego np. lm7805 będziesz miał pewność ,że to nie przetwornica w ładowarce daje takie zakłócenia. Jeżeli efekt będzie taki sam to już zostaje sama kamera.
 • Poziom 9  
  Ale ten zasilacz to chyba sieciowy jest, a ja coś pod zapalniczkę potrzebuję :)
 • Poziom 19  
  Najlepiej sprawdzić z jakiegoś pewnego stabilizowanego źródła zasilania żeby znaleźć przyczynę. Zrób najprostszy zasilacz na lm7805 albo lepiej lm317, podłącz do zapalniczki i zobaczysz.
 • Poziom 9  
  Zauważyłem właśnie jedną zależność - jak wyjmę baterie w czasie nagrywania na ładowarce to brzęczy, jak baterie (sprawne) są w środku to nie brzęczy, nie wiem tylko czy wtedy działa na bateriach czy na ładowarce :) - bo jak pisałem, na bateriach tego problemu nie ma.