Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy warto zamieniać V500 na 6600 - wasze opinie

kazik_j 24 May 2005 21:03 1422 12
    kazik_j
    Level 22  
    Wpadł mi do głowy pomysł zmiany telefonu. Jestem zadowolony z mojej V500, tylko brakuje mi dwóch ważnych (przynajmniej dla mnie) rzeczy:
    *karty pamięci
    *nagrywania video

Ciekawa jest motka V635, ale zanim będzie w polsce w jakiejś w miarę normalnej cenie to jeszcze trochę czasu minie, wiec zastanawiam się nad nokią 6600. Mam w związku z tym kilka pytań:
    *Jakie robi zdjęcia, prosiłbym, żebyu ktoś podrzucił na forum
    *Ile średnio trzyma bateria
    *Czy da się jako dzwonek ustawić plik MP3 (w mojej motce jest taka możliwość, jest to świetna sprawa, szególnie piosenki ze słowami)
    vymiathatch
    Level 31  
    mp3 nie da sie ustawic jako dzwonek bateria przynajmniej mi trzyma 1-2 dni przy rozmowach i smsach a zdjecia motka robi lepsze wiec nie ma nawet co porownywac mialem v500 i wiem cos o tym :)
    kazik_j
    Level 22  
    Z 6600 fotek nie widziałem, jedynie z 7650. Jakbyś mógł to podrzuć jakąś. Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad V635, bo jakby nie patrzeć nowsza od 6600, flesza ma w aparacie, mp3 jako dzwonek, nagrywanie video, kartę pamięci i mi to wystarczy. Ale prosiłbym o więcej opinii.
    vymiathatch
    Level 31  
    Jaka ma karte pamieci? Trans Flash czy mmc? Lepsza mmc bo tansza i szerszy zakres zastosowan. Tylko motki maja slabe baterie i polaczenie z komputerem jest tragiczne
    Baczu
    Level 11  
    czesc
    moze to jest snobistyczne ale ja wybral bym 6600 bo to NOKIA i sam wiem cos o tym powiem ci ze puznej przy sprzedazy jest mniejszy problem i nietracisz tyle kasy co inne tel.
    A jeszcze jedno aplikacji i ruznych ciekawych zeczy jest do niej MOC pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    jaqp
    Level 15  
    Nokia, nokia, nokia ........... czy trzeba cos dodawać ? 6600 ....hmm, a gdybyś dołożył i rzucił się na 6230 :) lub 6230i .... a serio - NOKIA!
    kazik_j
    Level 22  
    Nie wiem, jeszcze się zastanowię. Mam jeszcze około pół roku na podjęcie decyzji i zgromadzenie środków finansowych. 6600 rajcuje mnie ze względu na symbiana, fajny wygląd, V635 zaś jest dość nietypowa, ma napewno lepszy aparat i flesza. Niedawno miałem propozycję zamiany mojej V-ki na Neca e228, ale tamten to wielka cegłówa. 6230 nie widziałem, ale jest to w miarę nowy model, więc i jej cena jest niebagatelna.
    Insomnia
    Level 13  
    Ja bym wybral na twoim miejscu 6600 albo jakis inny telefon z symbianem!!
    telefony z systemem operacyjnym symbian moga prawie wszystko jest strasznie duzo zastosowan...
    i moc aplikacji na ta platforme...
    6600 po zainstalowani odpowiedniej aplikacji na symbiana moze odtwarzac filmy albo mp3 pliki... i mase innych zeczy...
    POLECAM 6600 ALBO JAKIS INNY TEL Z SYMBIANEM!!
    tu masz duzo na temat telefonow z symbianem:
    http://www.symbianonline.com/sol_mambo/
    a tu masz recenzje tego telefonu z tej stronki:
    http://www.symbianonline.com/sol_mambo/index....option=com_content&task=view&id=192&Itemid=51
    User removed account
    Level 1  
    Insomnia
    Level 13  
    ale sx1 ma starsza wersjie symbiana 6.1 ta sama wersjie ma 3650 a wiekszasc programow jest pisana na symbiana 7.0 ta wersjie posiada nokia 6600 pod ta wersjie bardzo duz ilosc programow wiem ze jakosc mp3 nie jest rewelacyja ale wzupelnosci wystarcza do sluchania w koncu muzyki jest wieza w domu lub isc na dysco :D
    Zeus0
    Level 16  
    Zgadzam się całkowicie, do muzyki i radia jeżeli ktoś chce naprawde słuchać są rzeczy tylko do tego przeznaczone. Nokia 6600 także posiada nowszą wersję symbiana, co jest naprawdę dużym plusem, spróbuj zainstalować na sx1 aplikacje przeznaczone dla symbian 7.0 , może pójdą ale i tak będą błędy, a mogą tyeż wogóle nie ruszyć, już wole żeby coś działało pewniej, ale wolniej niż nie wiedzieć, czy wogóle ruszy. Ale każdy ma swoje zdanie, oraz swoje potrzeby, audiofil chce słuchać muzyki to szuka telefonu głównie z mp3 , inny chce tylko dzwonić bierze n3310, czy 6210 albo inny prosty i dosc wydajny telefon, ktos kto chce zdjecia a nie chce osobno cyfrowki szuka telefonu z aparate 1,3 mpix albo lepszym, wiec gusta sa podzielone i kazdy znajdzie dobre rzeczy w swoim telefonie a inne krytykuje, wiec to co wszyscy pisza to wez tylko pod uwage plusy, minusy i ew. sugestie co do samego korzystania, a sam poczytaj jeszcze na innych stronach o tych telefonach, porownaj i wybierz taki jaki ci najbardziej pasuje wzgledem potrzeb i oczywiscie mozliwosci finansowych.

P.S.
    Do uzytkownika ...:::przemek:::... zauwazylem ze w wielu postach krytykujesz nokie 6600 pod wzgledem szybkosci w dzialaniu, nie moge sie calkowicie zgodzic z toba, albo nie uzywales jej wogole i kierujesz sie zdaniem innych lub opisiem technicznym, albo miales ja zapchana softem i pol roku nie formatowana. Otoz mam ten telefon i dziala on bez problemu, zaczyna dzialac wolniej, dopiero gdy sie wladuje mu sporo softu i jak jeszcze ma wiele wpisow od aplikacji nie do konca usunietych (podobnie jak windows sie nieraz mukli,gdy za dlugo stoi na kompie i czesto sie rozne rzeczy instaluje/usuwa tak samo ten telefon trzeba od czasu do czasu przeczyscic robiac mu "formata"). Mialem tez stycznosc z SX1 i moge przyznac ze jest szybszy i nie ma problemow z tym, mp3 tez duzo lepsze no i jest radio (radio rzadko slucham, czesciej prasa rub w samochodzie, wiec w telefonie nie zwracam wogole na to uwagi). Acha i jeszcze jezeli chodzi o to ze wolno wchodzi w galerii do karty mmc gdzie np jest folder z duza iloscia grafik to musi to jakos przeskanowac i poukladac sobie wiec kazdy telefon potrzebuje czasu (ale chyba tego konkretnie nie miales na mysli). Nie chce wiec sie z toba klocic lecz tylko troche wiecej szczegulow koledze podalem, zeby mial lepszy wglad w sytuacje.

Pozdrawiam