Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Infekcja pendrive, brak dostępu do danych.

12 Maj 2015 12:48 870 6
  • Poziom 38  
    Ostatnio zauważyłem, że na moim pendrive jest "dziwna" struktura folderów - w głównym folderze pojawił się skrót do zawartości pendrive. Nie zwróciłem na to uwagi, bo ostatnio trochę eksperymentowałem z obrazami live i pomyślałem, że pewnie sobie niechcący popsułem partycję na pendrive. Jednak tego samego dnia antywirus (Avast) wykrył jakiegoś robala i go usunął. Od tego czasu skrót do zawartości pendrive przestał działać. System widzi, że pendrive jest zapełniony. Antywirus podczas skanowania też widzi pliki. Nie mam jednak do nich dostępu w normalny sposób - próbowałem systemowym explorerem i Total Commanderem.

Doradzi ktoś czym można te pliki odzyskać? Domyślam się, że zwykły program do odzyskiwania danych pewnie nie zachowa struktury folderów, a na tym mi bardzo zależy.

Infekcja pendrive, brak dostępu do danych. Infekcja pendrive, brak dostępu do danych. Infekcja pendrive, brak dostępu do danych.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jak rozumiem na dysku logicznym D: czyli penie widzisz tylko jeden plik - ten skrót właśnie ? Pojawił się po infekcji więc to śmieć i widać że odnosi się do jakiegoś śmiecia.
    Działanie antywira mogło uszkodzić strukturę logiczną. Dysk ma dane we flashu ale tablica alokacji uszkodzona. Spróbuj :
    http://www.pcinspector.de/FileRecovery/confir...B_iframe=true&height=400&width=550&modal=true

Jeżeli to typowe pliki coś tam odzyskasz.
    Rozumiem że masz konto admina i znasz zagrożenia.

Andrzej
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    W systemie Windows wyłącz ukrywanie plików. Na pendrivie będzie widoczny ukryty katalog z Twoimi plikami. Pasowało by także znaleźć źródło infekcji, gdzie zaraziłeś pendrive.
  • Poziom 38  
    @sp3uca, @Acorus 20 - dzięki za linki. Wypróbuję to po powrocie z pracy.

Cmentarz napisał:
    W systemie Windows wyłącz ukrywanie plików. Na pendrivie będzie widoczny ukryty katalog z Twoimi plikami. Pasowało by także znaleźć źródło infekcji, gdzie zaraziłeś pendrive.

Niestety, nie widać ukrytego foldera. Źródło infekcji to na 99% drukarnia, gdzie niedawno coś drukowałem z tego pendriva. Tam zawsze jest pełno syfu na komputerach.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wszystko będzie widać w USBFixie.
  • Poziom 38  
    USBFix naprawił problem. Dzięki za pomoc.
    Infekcja pendrive, brak dostępu do danych.