Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do 3200zł max 50" do ps4 i filmów i dobry smart tv

09 Cze 2015 13:54 2220 38
  • Poziom 11  
    Hej muszę szybko kupić nowy tv tak do ok 2500zł z dobrym smart tv i na obracanej stopce, co polecacie bo znalazłem z promocji

Samsunga UE48H6400 za 2200zł ?

W domu wszystkie smartfony i tablety samsunga mam...
  • sprzedawca - konsultant
    Jeśli obracany i masz sprzęty Samsunga - to zostałbym z Samsungiem.
  • Poziom 11  
    No dobra już mi się trochę pozmieniało i teraz zastanawiam się nad UE50HU6900 :) Co Wy na to ?
  • Poziom 11  
    A co znaczy że obsługuje to kodowanie HEVC ? Czy 50 Hz to nie jest lipa jakaś ?
    Oczywiście, że tego bym nie brał.
  • Poziom 26  
    SUCHY_666 napisał:
    a co znaczy że obsługuje to kodowanie HEVC ? Czy 50hz to nie jest lipa jakaś ?

Wszystko sprowadza się do Twoich wymagań - 50Hz nie zrobi Ci żadnej różnicy przy oglądaniu filmów czy graniu. Może powodować jedynie pewne problemy z odwzorowaniem ruchu przy sporcie.

HEVC to nowy standard kodowania wideo, dzięki któremu możliwy jest streaming treści 4K.
  • Poziom 11  
    No dobrze to może coś innego polecicie 48"-50" w 4k w rozsądnych pieniądzach ?
    A z czego będziesz miał materiały 4k ?
    I ile % będziesz z nich korzystał w miesiącu ?
  • Poziom 11  
    No nie wiem to co z nikąd nie da się tego oglądać ? Czyli ten pierwszy model lepszy niż ten drugi ?
    Tak lepiej kupić model Full HD bo i skalowanie mniejsze i obraz wyraźniejszy.
  • Poziom 11  
    No dobrze to kupować ten UE48H6400 czy coś innego można lepszego znaleźć?
    Ja bym brał do 3000 zł Panasonica ale 55AS640 i to z kalibracją profesjonalną gratis.
  • Poziom 11  
    55 za duża bryka. 50 to maks!
    To masz Panasonica 50 AS650.
    Ale 55" naprawdę nie jest za duży.
    Już kilka tygodni później będziesz żałował - podobnie jak 80% kupujących.
  • Poziom 26  
    SUCHY_666 napisał:
    No dobrze to kupować ten UE48H6400 czy coś innego można lepszego znaleźć?

Jeśli szukasz alternatywy dla H6400, to sprawdź Panasonica AS640. Jest to bezpośredni konkurent i oba TV zapewniają bardzo podobną jakość obrazu. W takim budżecie ciężko o lepsze TV. Co do 4K - w internecie jest już całkiem sporo materiałów, a do końca roku na rynku mają ukazać się nowe nośniki Ultra HD Blu-ray. O materiały więc bym się nie martwił.

Test AS640: http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/

AS650 jest na matrycy IPS i nie zapewni zbyt wysokiego kontrastu i dobrej czerni.

Różnice pomiędzy matrycami: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029
    To w klasie cenowej spokojnie sięgaj p Panasonica 50 AS650 lub za niewielką dopłatą Sony 50W829.
  • Poziom 11  
    A co sądzicie o SONY KDL-50W805B?
  • Poziom 11  
    O dzięki za linka! Dodatkowo w media jest w promo za 3000 + 25 blue ray z bondem z okazji 50 lecia, na allegro 550zl stoi taki komplecik :)
    Ale to tylko 50" , a Panasonic bez dodatku na Allegro ma 55" i kosztuje taniej.
  • Poziom 11  
    No wiem ale mam małego dzieciaczka i czasami podchodzi pod tv i ogląda z bardzo bliska i bałem się że przy 55" za bardzo będzie kręcić głową. :P
    Jest akurat odwrotnie.
    A owe 5" dla dziecka i tak nie ma znaczenie ale dla Twojego zdrowia ma i to duże.
  • Poziom 11  
    Czemu ? Im większy obraz z bliska tym jest zdrowiej ?
  • Poziom 11  
    O kurde powiem Ci że w szoku jestem!
    Dokładnie tak. Możesz zrobić test ze szpilką i okaże się, że będzie podobnie.
  • Poziom 11  
    TV już w domu natomiast mam pytanie do jego użytkowników:
    nie mogę znaleźć aplikacji do przeglądania internetu, jest w pytę różnych aplikacji, gier ale nic do internetu?
    Oczywiście że jest!