Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Eclipse pod STM32Discovery

09 Cze 2015 19:11 855 9
  • Poziom 16  
    Witam.

Po rozważaniach na temat mikrokontrolerów 32-bitowych (padło kilka pytań an tym Forum z mojej strony), zdecydowałem się na STM32F4 i zakupiłem okazyjnie płytkę STM32Discovery-Disco z procesorem STM32F429ZIT.

Z informacji znalezionych w Internecie dowiedziałem się, że można do współpracy użyć Eclipse, którego używam do AVR Mega i Xmega. Czy wie ktoś, jak skonfigurować ten sam Eclipse do współpracy ze wspomnianym prockiem?
    Chodzi mi o to, by nie "niszczyć" ustawień dla procesorow Atmela (mogą się przydać), a programy pod STM32 trzymać w innym workspace?
  • Poziom 33  
    Możesz mieć nawet 10 eclipsów. Jeden do AVR, drugi do stm itd....
    a tak to musisz zmieniać wszystko.
  • Poziom 16  
    W porządku, ale ja chcę mieć jeden Eclipse (Luna) do obu rodzin, czy to jest możliwe?
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Jest możliwe, ale możliwe jest też posiadanie kilku kopii dowolnej wersji Eclipse (każda z osobnym zestawem wtyczek) oraz kilku różnych workspace'ów.
  • Poziom 16  
    Dobra, nie będę się upierał, mogę se wywalić dwa skróty na pulpit Eclipse-AVR i Eclipse-ARM i każdy będzie prowadził do innego Eclipsa (rozpakowanego do innego katalogu).
    Teraz jak i co wgrać? Znalazłem różne tutoriale do różnych STM, ale do STM32F4 niestety nie.
  • Poziom 18  
    Jest możliwe i całkiem bezproblemowe - jedno na drugie nie ma wpływu. Ja mam 3 przestrzenie robocze (workspace): AVR, STM32 i ESP8266. Mam też w jednej przestrzeni roboczej projekty AVR i STM32.
  • Poziom 35  
    mas24 napisał:

Teraz jak i co wgrać? Znalazłem różne tutoriale do różnych STM, ale do STM32F4 niestety nie.

STM to STM co za różnica czy F4 czy F1 to tylko wybór mikrokontrolera.
  • Poziom 16  
    Czyli toolchain i wtyczki pod Eclipsa są wszystkie jednakowe dla całej rodziny ST?
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Tu masz linka do (miejscami niezbyt aktualnego - dlatego warto przejrzeć "od końca" wątek na forum) tutoriala - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1313509.html . Do kompletu są też przykłady, w tym dla STM32F4 - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1339518-0.html
  • Poziom 16  
    Dzięki, jest tam coś więcej, w dodatku Tutorial jak zainstalować to na Eclipse.
    Kolega polecił mi także CooCox, który uderzająco podobny jest do Eclipsa. Odkąd jak nie chcę żenić ARM i AVR pod jednym eclipsowym dachem, jest mi obojętne, na jakim IDE będę pisał programy. Co sądzicie o tym CooCox?