Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 - Brak sygnału przy podłączeniu przejściówką HDMI->VGA do telewizora SAMS

11 Cze 2015 01:49 1515 5
  • Poziom 2  
    W temacie jest lekko narysowany szkic problemu, postaram się go teraz rozwinąć.
    Mam stary telewizor LCD HD Ready marki SAMSUNG bez HDMI (model LE27T51B). Próbując do niego podłączyć PS3 za pomocą zwykłego SCART ew. AV uzyskuje obraz - niestety w tragicznej jakości. Próbując polepszyć swoją sytuacje udałem się do sklepu z sprzętem do konsol i zakupiłem przejściówkę HDMI->VGA. Przejściówkę podłączyłem pod złącze PC kablem RGB a dźwięk zwykłym kabelkiem AV. Niestety po uruchomieniu konsoli i włączeniem od razu resetu ustawień graficznych otrzymałem piękny niebieski ekran z napisem - BRAK SYGNAŁU. Po tym incydencie czytałem na temat tej przejściówki i znalazłem takie informacje: "Obsługiwane rozdzielczości :
    1920 x 1080, 1680 x 1050, 1600 x 1200,1440 x 900
    1400 x 1050, 1280 x 1024, 1280 x 800, 1280 x 720
    1024 x 768, 800 x 600, 640 x 480".
    Moja natywna rozdzielczość w telewizorze to 1360x768 (nie wiem kto wpadł na poroniony pomysł zmiany z 1280x720 na 1360x768 bo teoretycznie większa rozdzielczość = piękny obraz, ale mam nadzieje że wpadnie pod rozpędzonego TIRa). Spróbowałem u kolegi na jego monitorze uruchomić konsolkę (monitor stary, rozdzielczość 1440x900 czyli obsługiwana wedle tego co pisze w opisie przejściówki) i konsolka ruszyła jak Porshe po autostradzie - w skrócie, normalnie uruchomiła się konfiguracja obrazu i o dziwo - konsola TEORETYCZNIE "emulowała" 1080p na zwykłym monitorze FullHD (różnica widoczna była przy zmianach 1080p->720p po wielkości czcionki i wielkości interfejsu).
    No i w tym momencie następuje kilka pytań:
    1. Czy da się jakoś oszukać PS3 by uruchomiło w rozdzielczości 1280x720 za pomocą przejściówki na moim telewizorze.
    2. Czy istnieje szansa na "zmianę" rozdzielczości w moim modelu telewizora by uruchomiła PS3 w 1280x720

Jeżeli uznacie że na oba pytania odpowiedzią definitywną jest "nie" to mam dwa kolejne:
    1. Czy istnieje DZIAŁAJĄCY kabel HDMI->DVI (oba są sygnałami cyfrowymi, więc nadzieja wciąż się tli)
    2. Czy przy podłączeniu takim kablem mojego PS3 do tego telewizora uzyskam obraz w jakiejkolwiek rozdzielczości HD? Dźwiękiem się nie martwię, będę grał na headsecie, aczkolwiek do grania niestety potrzebny jest obraz, którego nie posiadam.

P.S. Kabel Composite odpada - akurat to nie działa na moje nieszczęście w tym telewizorze :/
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Istnieje coś takiego jak kabel hdmi-dvi.
    Ewentualnie jeśli dysponujesz kablem hdmi przejściówka hdmi-dvi.
  • Poziom 2  
    A znana Ci jest jakakolwiek forma załatwienia tego przez tą przejściówkę?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przejściówka o której pisałem ma zastosowanie wtedy gdy ktoś potrzebuje połączyć dwa urządzenia z których jedno dysponuje gniazdem hdmi a drugie gniazdem dvi a użytkownik dysponuje kablem który na obydwu końcach ma wtyki hdmi i nie chce kupować nowego kabla który z jednej strony ma wtyk hdmi a z drugiej dvi.
    Ta przejściówka nie dokonuje żadnej konwersji sygnałów tylko "mechanicznie" umożliwia przejście z jednego wtyku na drugi.
    Wygląda ona tak.

https://www.google.pl/search?q=przej%C5%9Bci%...oTCODD_L21iMYCFYF8cgodnUUAOw&biw=1920&bih=945

A gotowy kabel wygląda tak.

https://www.google.pl/search?q=kabel+hdmi+dvi...oTCNTAx664iMYCFUOh2wod9ZkASQ&biw=1920&bih=945
  • Poziom 2  
    Miałem na myśli przejściówkę HDMI->VGA, gdyż wolę upewnić się czy nie wywaliłem pieniędzy w błoto zanim zakupie coś kolejnego.
  • Poziom 34  
    Nie bawiłem się nigdy przejściówkami hdmi - vga bo nie miałem takiej potrzeby a nie podałeś dokładnego modelu który posiadasz aby ktoś mógł coś powiedzieć na temat tego konkretnego modelu.
    Tak samo nigdy nie miałem do czynienia z konsolami ps więc nie wiem czy w nich można wybierać rozdzielczość obrazu ręcznie czy dzieje się to automatycznie.