Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TENS Sanitas SEM40 - Zbyt słaby impuls

21 Lip 2015 09:00 2196 1
  • Poziom 2  
    Witajcie.

Mam drobny problem. Moja szanowna lepsza połowa zakupiła ostatnimi czasy elektrostymulator mięsni Sanitas SEM 40.
    Schorzenie należy leczyć, a przynajmniej łagodzić jego dokuczliwe objawy przez stymulacje dolnej partii pleców, krzyża, okolic kolan i stóp.
    Na różne sposoby próbowałem wzmocnić odczuwalny impuls, aczkolwiek bez wymiernych sukcesów. W chwili obecnej widzę dwa rozwiązania tej upierdliwości.

Primo - budowę / zakup adekwatnego wzmacniacza.
    Urządzenie działa w pełni poprawnie, było tanie (circa 90 złotych), funkcjonalność jest bez zarzutu, tylko ta moc... 180mA zdecydowanie nie pozwala dobroczynnych efektów działania spostrzec.

Secudno - zakup potężniejszego urządzenia, o mocy wyjściowej 400-800mA. Niestety, cena przekracza 300-400 euro.

Pytanie brzmi - a temat już nieco zgłebiłem - czy można taki wzmacniacz (impulsowy?) wykonać własnym sumptem (dysponuje bliską zeru wiedzą praktyczną z elektroniki, podstawową z elektrotechniki/elektryki)
    -------------
    Name and model: SEM 40
    Initial curve shape: biphase square-wave pulse
    Pulse duration: 40– 250 μs
    Pulse frequency: 1–120 Hz
    Output voltage: max. 90 Vpp (at 500 Ohm)
    Output current: max. 180 mApp (at 500 Ohm)
    Power supply: 3x AAA batteries
    Treatment time: adjustable from 5 to 90 minutes
    ----------------------------

Przepraszam, jeśli post został źle umieszczony, aczkolwiek nie znalazłem chyba lepszego miejsca na forum.

Będę wdzięczny za okazaną pomoc.
  • Poziom 16  
    Parametry prądu generowanego przez aparacik są wystarczające, zanim zastosujesz "wzmacniacz" poczytaj trochę na temat terapii przy użyciu prądów TENS.
    Jeśli nadal będziesz miał wątpliwości skonsultuj się z fizjoterapeutą.