Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1,2 16V Naprawa sterownika silnika

26 Lip 2015 12:49 1851 6
  • Poziom 8  
    Witam

Czy po demontażu, naprawie i montażu sterownika silnika (samochód, silnik jak w tytule) należy wykonać adaptację przepustnicy. Taką opinię przeczytałem w internecie. Proszę o odpowiedż, czy tak jest faktycznie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Jeżeli był wykonywany SPS to tak.
  • Poziom 8  
    :arrow: Wybacz moją niewiedzę, ale co to jest SPS?
  • Poziom 29  
    System programowania serwisowego. Przeładowanie wsadu fabrycznego, czyli przywrócenie sterownika do stanu dziewiczego.
    Wówczas rzeczywiście trzeba wykonać kilka manipulacji, m. innymi ustawienie pożądania jałowego.
  • Poziom 8  
    :arrow: Dzięki za wyjaśnienie. W przyszłym tygodniu sterownik ma wrócić do mechanika z naprawy. Nie jestem pewny czy w ogóle był uszkodzony. Po kilku minutach jazdy zapalała się żółta ikonka silnika. Facet wykonał diagnostykę komputerową i wyszedł błąd wypadanie zapłonów. Ciśnienie na cylindrach 1-3 9 ATM na czwartym 8. Po wykasowaniu błędu historia się powtarzała. Na biegu jałowym po chwili od odpalenia silnik dostawał lekkich drgawek, dla mnie prawie niewidocznych. Po dodaniu gazu drgawki stawały się niewyczuwalne. Nie wiem, zobaczę co będzie po zamontowaniu sterownika. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 29  
    Mógł być uszkodzony, to częsty symptom. Dodatkowo silnik mógł zapalac z trudem na zimno lub gorąco.
  • Poziom 8  
    :arrow: Samochód ten kupiłem żonie tydzień temu. Oczywiście z pustym bakiem. Na najbliższej stacji benzynowej zatankowałem pod korek. Po przyjeżdzie do domu, po chwili chciałem uruchomić silnik i trudno było go zapalić. Przypomniałem sobie, że czytałem na forum jak toś w podobnej sytuacji poluzował korek paliwa. Zrobiłem to samo i samochód pali na dotyk. Nie wiem czy to problem z odpowietrzeniem baku? A tak to odpala wzorowo obojętne czy ciepły czy zimny. Czy kiepska jakość paliwa może być przyczyną kłopotów o których pisałem w poprzednich postach? Nigdy nie tankowałem na "Bliskiej".