Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soudbar i TV kabel optical - Pytanie o podłaczenie tych dwóch urządzeń

Czarekboss 10 Sie 2015 19:16 585 9
  • #1 10 Sie 2015 19:16
    Czarekboss
    Poziom 10  

Witam mam pytanie dotyczące podłączenia sound bara firmy Sony który ma opticala z TV Sharpa który również ma takie złącze. Proszę mi powiedzieć czy po podłączeniu dych dwóch urządzeń dalej ma lecieć dźwięk w TV ?? Podłączyłem wszystko przewodem optycznym i mam dźwięk w soudbarze ale w tle dalej słyszę iż grają głosniki w TV... czy jest opcja jakoś to wyłaczyć czy tak ma byc czy może mam ściszać do minimum głosniki w TV proszę o info bo nie miałem dotychczas styczności z takim sprzętem

0 9
  • #2 10 Sie 2015 19:34
    intenso
    Poziom 38  

Możesz spokojnie wyciszyć tv.
    Nie wiem czy Twój model tv ma taka funkcję jak głośniki zewnętrzne i czy wtedy wyciszy tv z automatu.

Dodano po 13 [sekundy]:

Możesz spokojnie wyciszyć tv.
    Nie wiem czy Twój model tv ma taka funkcję jak głośniki zewnętrzne i czy wtedy wyciszy tv z automatu.

0
  • #3 10 Sie 2015 19:41
    Czarekboss
    Poziom 10  

Właśnie nie mogłem nigdzie nic takiego znaleźć tv to sharp lc-50ld264e

0
  • #4 10 Sie 2015 19:46
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli nie przeszkadza Ci wyciszanie tv to go wyciszaj
    Żeby przełączyć na głośniki zewnętrzne to i tak nie wiem czy nie trzeba wejść w menu tv
    Zastanawiam się jeszcze nad tym czy głośniki zewnętrzne nie dotyczą tylko tv z hdmi z funkcja ARC.

0
  • #5 10 Sie 2015 19:48
    Czarekboss
    Poziom 10  

Trochę denerwujące to wyciszanie ale nie mogę nic znaleźć w menu co by je wyciszyło

0
  • #6 10 Sie 2015 20:06
    intenso
    Poziom 38  

Na stronie Rtv Euro Agd w specyfikacji tego tv jest podane że posiada Hdmi Arc, sprawdź czy przy którymś z wejść Hdmi jest dopisek ARC.

0
  • #7 10 Sie 2015 20:28
    Czarekboss
    Poziom 10  

Tak Tv ma coś takiego ale niestety soundbar nie posiada hdmi jest to sony ct60bt. Myślałem że po podłączeniu tego sprzętu opticalem będę mógł sterować głośnością kina za pomocą pilota od tV a tutaj muszę ściszać tv do minimum i gmerać pilotem od soundbara. Lipa czy w innych połączeniach opticalem też tak jest ??

0
  • #8 10 Sie 2015 20:33
    intenso
    Poziom 38  

Ja u siebie mam podłączony tv Samsunga H 6400 do amplitunera Denon i nie mam regulacji głośności z poziomu tv, mogę jedynie wyciszyć tak jak Ty głos
    Z Arc nie korzystam bo ampli tego nie posiada
    Natomiast gdy już podłącze dekoder CP, to już tu mogę sterować głosnością z poziomu dekodera
    Co sprzęt to obyczaj.

0
  • #9 10 Sie 2015 21:29
    Czarekboss
    Poziom 10  

A samsunga z denonem też łączyłeś opticalem ?

0
  • #10 10 Sie 2015 21:32
    intenso
    Poziom 38  

Tak, cały czas mam tak podpięte, jakby ampli posiadał arc to bym po hdmi leciał.

0