logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips 22DC740/00R - który EPROM zawiera kod odblokowujący?

makumbapit 03 Cze 2005 22:38 1295 9
REKLAMA
  • #1 1548473
    makumbapit
    Poziom 16  
    Posty: 263
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Pytanie: który z epromów zawiera "numerek"?
    mam na wyświetlaczu takie kreski
    - - -
    - - -
    - - -
    czy to jest objaw zablolowania tego radia? klawisze nie działają.
  • REKLAMA
  • #2 1548821
    Stanisław2003
    Poziom 28  
    Posty: 1259
    Pomógł: 74
    Ocena: 49
    Przekroczony limit dozwolonych błędów.
  • REKLAMA
  • #3 1549299
    trytronik
    Poziom 22  
    Posty: 648
    Pomógł: 25
    Ocena: 15
    Jest to pewnie philips, a więc szukaj pamiątki 24C...., tam się znajduje kod do radia i przy okazji będziesz wyzerować licznik błędów.

    Pozdrawiam
    Krzysztof
  • REKLAMA
  • #4 1549354
    coderadio
    Spec od car audio
    Posty: 375
    Pomógł: 68
    Ocena: 52
    Witaj

    W tym modelu radia masz dwie pamieci, jedna w module RDS-u stoi pionowo i ta nas nie interesuje, druga na plycie glownej przy przednim panelu w niej jest zawarty kod . kreski na wyswietlaczu oznaczaja ze byly wpisywane bledne kody i radio jest w stanie blokady.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 1549770
    makumbapit
    Poziom 16  
    Posty: 263
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    czy to możliwe aby po odczycie pamięci były same ff?
    pamięć na pewno odcztuje dobrze programatora używam często i jest ok
    odczytywałem 2 razy i ciągle nic może po prostu w niej nic nie ma i dlatego są te kreski?
  • #6 1549946
    neon121
    Poziom 18  
    Posty: 399
    Pomógł: 8
    Ocena: 91
    Może masz coś źle podłączone, jeśli są same FF, to znaczy że pamięć jest pusta, lub brak transmisji. Czym to próbowałeś zczytać?
  • #7 1550407
    trytronik
    Poziom 22  
    Posty: 648
    Pomógł: 25
    Ocena: 15
    A może pamięć ma inne wyprowadzenia. Czy tam masz pamieć w obudowie smd czy zwykłej DIP8?

    Pozdrawiam
    Krzysztof
  • #8 1550630
    coderadio
    Spec od car audio
    Posty: 375
    Pomógł: 68
    Ocena: 52
    Witam

    jezeli mialbys pusta pamiec to na wyswietlaczu nie mial bys zadnej tresci, tych kresek tez, pamiec z tego co pamietam to DIP8 i chyba 24c04 lub 24c08, sprawdz na innej pamieci tego typu czy programator jest sprawny (oczywiscie uzyj jakiejs zapisanej pamieci a nie pustej)

    Pozdrawiam
  • #9 1551929
    trytronik
    Poziom 22  
    Posty: 648
    Pomógł: 25
    Ocena: 15
    Jeśli masz w obudowie DIP8 to wlutuj podstawkę. Tak jak kolega pisze spróbuj na innej pamięci.

    Pozdrawiam
    Krzysztof
  • #10 1979969
    makumbapit
    Poziom 16  
    Posty: 263
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Temat zamykam

Podsumowanie tematu

✨ W modelu radia Philips 22DC740/00R kod odblokowujący znajduje się w pamięci EPROM typu 24Cxx (np. 24C04 lub 24C08) w obudowie DIP8, umieszczonej na płycie głównej przy przednim panelu. Kreski wyświetlane na ekranie oznaczają przekroczenie limitu błędnych kodów i zablokowanie radia. Pamięć RDS, stojąca pionowo, nie zawiera kodu odblokowującego. Odczyt pamięci programatorem powinien zwracać zapisany kod, a nie same wartości FF, które wskazywałyby na pustą pamięć lub błędne podłączenie. Zaleca się użycie podstawki do pamięci DIP8 oraz sprawdzenie programatora na innej, zapisanej pamięci tego typu, aby wykluczyć błąd odczytu.
REKLAMA