Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop - jaki kupić ? OK 2000 PLN.

07 Wrz 2015 15:39 546 3
  • Poziom 7  
    Witajcie,

Mam mały problem z wyborem nowego laptopa i chciałabym Was prosić o pomoc. Chcę przeznaczyć na niego ok 2000 zł. Może być trochę więcej, ale jeśli tak, to niech on naprawdę będzie dobry. Nie śmierdzę groszem, bo nie pracuję od 2 miesięcy, a bez komputera jak bez ręki.

Poprzednio miałam Toshibe A300 i bardzo długo mi służył. Chcę, aby ten również wystarczył na kilka ładnych lat. Jestem w trakcie pisania magisterki i potrzebuję komputera na już. Mogłabym kupić nawet małego netbooka do pracy w bibliotece, ale stwierdziłam, że jednak kupię coś lepszego. Laptop głównie będzie służył do neta i oglądania filmów, lecz łapią mnie czasem fazy, że gram nawet przez miesiąc dlatego nie chce żeby to był dziad, na którym nie odpalę nowszej gry.

Przeglądam, szukam i im dłużej nad tym siedzę, tym mniej wiem...

Przedstawię może w podpunktach na jakich rzeczach mi zależy:

- podświetlana klawiatura + numeryczna
    - dobre chłodzenie - mój poprzedni komputer strasznie się grzał i trzeba było go co chwilę smarować
    - żywotność - bo jeżeli mam za niego trochę wybulić to niechaj pożyje kilka lat, bez ciągłego formatowania
    - przeznaczenie - internet, filmy w konkretnej jakości i tak jak wspomniałam od czasu do czasu porządniejsza gra
    - 3-4 porty USB
    - na baterii mi nie zależy bo pracuję na samym zasilaczu, a bateria leży w półce
    - wyświetlacz - nie wiem jak to za bardzo opisać, bo np. moja współlokatorka ma lenovo G580 i on strasznie odbija światło, pod każdym kątem widać inaczej (jej to nie przeszkadza, ale mnie bardzo)
    - w miarę łatwy dostęp do środka - żeby za każdym razem nie prosić serwis, żeby mi wyczyścił wiatraczek
    - sterowniki też w miarę łatwo dostępne
    - dysk wystarczy mi 500 GB, nie wiem czym się różnią HDD od SDD więc nie wiem co lepsze
    - procesor - Intel Core i5 bo na i7 mnie nie stać :)
    - RAM tak z 8 GB byłoby miło
    - Win 8, 10 - tych starszych nie chcę
    - no i wygląd .. tu największy problem :)

Jeszcze taka sprawa. Uważacie, że lepiej kupić nówkę z gwarancją czy może np. używany, a z lepszymi parametrami?

A może w ogóle dać sobie spokój z takim wypasionym kompem i kupić np. lenovo z neonetu za 800 zł z gwarancją na dwa lata a np. za dwa lata kupić coś super ekstra za 4koła?

No i gdzie mam kupić? Allegro? Jakiś sklep internetowy? Nie wiem jak się za to zabrać.

Może macie jakieś gotowe propozycje?
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 27  
    Do odpalenia "porządniejszej gry" w sposób satysfakcjonujący musiałbyś przynajmniej potroić budżet na nowy sprzęt.
    Jeżeli chcesz porządny komputer to za takie pieniądze szukaj używanych, Dell Precision lub Thinkpad z serii Tx30 lub Wx30 np. T430s http://allegro.pl/ideal-lenovo-t430s-i5-8gb-180ssd-1600x900-modem-3g-i5645641863.html I5 trzeciej generacji 3320M, 8GB Ram, SSD, matryca matowa o podwyższonej rozdzielczości 1600/900 (zwykle są 1366/768), USB3, Modem GSM (wsadzisz sobie kartę Aero lub Play) klawiatura podświetlana od spodu oraz w razie potrzeby lampką od góry a numeryczną jeżeli potrzebujesz koniecznie to dokup sobie zewnętrzną.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 7  
    Dobra, niechaj to bd 3000 zł.

Coś fajnego na myśl przychodzi?
  • Poziom 27  
    http://allegro.pl/asus-g75vw-i7-4gb-ram-hdd-750gb-gtx670m-i5652746989.html na tym już coś zagrasz po dołożeniu drugiej kostki ramu ale na sensowny NOWY komputer z zacięciem gamingowym to ciągle za mało.
    Miałem kiedyś ten model, faktycznie fajnie wykonany, szybki sprzęt jak na tamte lata (na obecne zresztą też mu wiele nie brakuje). Naturalnie obowiązkowo trzeba mu dołożyć SSD (ma miejsce na 2 dyski). Karta graficzna dość dobrze się kręci a układ chłodzenia spokojnie pozwala na OC w całym zakresie suwaków MSIAB.