Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw cd54 e46 - Nie ma znaków na wyświetlaczu

Jezior2000 11 Wrz 2015 10:11 897 4
  • #1 11 Wrz 2015 10:11
    Jezior2000
    Poziom 17  

Witam
    Czy posiada ktoś schemat lub wiedzę co może być przyczyną?
    Po załączeniu w aucie włącznie z pinem nr7 radio ma reakcję na potencjometr i włącza się podświetlanie jednak słychać ogromny pisk o częstotliwości jakieś 1kHz w każdym z głośników następnie chrupotanie mechanizmu cd które trwa chwilę czyli jakieś 20sekund. Da się regulować głośność tego pisku. Przyciski w momencie włączania np z am na fm powodują chwilowe mute. Chrupotanie spowodowane jest dojechaniem przesuwu lasera do krańcówki. Krańcówka sprawna. Zacząłbym na początek od spróbowania naprawy znaków na wyświetlaczu. Czy ma ktoś oprogramowanie flasha tego radia?
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 11 Wrz 2015 13:10
    djlj24
    Spec od car audio

Można więcej szczegółów? Jakiej produkcji radio (domyślam się, że Alpine), jaki rok auta, czy jest wzmacniacz, co było zamontowane wcześniej.

0
  • #3 11 Wrz 2015 13:43
    Jezior2000
    Poziom 17  

Becker Początki nr BE6525.
    BMW Professional CD54 E46 65.12-6 924732 AI:01
    Jakieś sugestie???
    Czy trzeba wymienić wyświetlacz?
    Wcześniej zamontowany kaseciak PHILIPS. Z tego co wiem nie w tym problem i można sobie zamieniać. Auto chyba po lifcie. Auto ma w oryginale dwa głośniki frontowe. Wzmacniacza nie widziałem.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Wrz 2015 12:30
    djlj24
    Spec od car audio

No tak Becker. Wyświetlacz na taśmie - nie dostałem szansy próby naprawy takiego więc nie jestem w stanie określić jaki taśma ma raster i czy jest wykonalna jej naprawa. A wymiana to cała elektronika przodu (tylko skąd taką wziąć).
    Skoro Becker to końcówki na druku i jeżeli jedna z nich długo była uszkodzona to może być uszkodzony procesor DSP - od tej strony problemy są zbliżone do tunera z nawigacji 16:9 czyli BM54 - gwizdanie zdaje się to potwierdzać. Tylko do tych objawów nie pasuje zachowanie mechanizmu CD.

0
  • #5 09 Gru 2015 19:03
    Jezior2000
    Poziom 17  

Heh urwana taśma. To przewyższa moje możliwości pęknięta w środku po całej długości. Reszta pewnie też urwane/zepsute/spalone/zniszczone. Podziękowanie powędrowało. Pozdrawiam

0