Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jest takie urządzenie czyszczące?

Corvax2 16 Sep 2015 17:46 1128 5
    Corvax2
    Level 7  
    Witam!

Poszukuję jakiegoś urządzenia do czyszczenia gresu na dość dużym balkonie. Niestety ma on fakturę a'la łupek a w mieście mocno się kurzy. W efekcie czyszczenie tego to mordęga, niekończące się wymienianie wody do mopa a efekt i tak bardzo kiepski.

Idealne było by coś na kształt odkurzacza piorącego, z jakąś szczotką obrotową i jeszcze, żeby brudną wodę zasysało do środka. Oczywiście można taką szczotkę dokupić do myjki Karchera ale problemem jest tam lejąca się w sporych ilościach woda - zasysania brak. Niestety balkon nie ma odprowadzenia wody jakąś rurą spustową tylko po prostu leje się z płyty w dół do sąsiadów, więc taka opcja odpada.

Czy ktoś może kojarzy jakieś urządzenia pasujące to takiego użycia?
    A gdyby tym się jeszcze dało prać dywany i tapicerkę to już w ogóle super :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kortyleski
    Level 42  
    Jest takie urządzenie. Nazywa się szczotka ryżowa. Wymaga doposażenia w miskę wody ze środkiem myjącym i wilgotną szmatę. Jak taras to nie boisko to godzinka roboty. I na siłownię nie trzeba chodzić ;-)
    Corvax2
    Level 7  
    Doceniam poczucie humoru ale moje pytanie jest na serio.
    W centrach handlowych jeżdżą takimi urządzeniami czyszczącymi posadzki. Ja poszukuję mniejszej wersji do domu :)
    Mariopi
    Level 34  
    Jeżeli chodzi o zastosowania domowe (prócz szczoty ryżowej, mopa etc.), to mam akurat w przeglądzie na warsztacie urządzenie (robot sprzątający) Roomba f-my iRobot. Niestety nie wykańcza tzw. "powierzchni płaskich" na mokro.
    arch_x
    Level 20  
    Truvox Multiwash i pokrewne szorowarki walcowe, z tym że to nie jest tanie. Koszt w granicach kilku tysięcy zł do kilkunastu tysięcy netto.
    Corvax2
    Level 7  
    Ostatecznie zdecydowałem się na odkurzacz piorący Thomson Multiclean x10 Parquet. Nie jest idealny ze względu na mocne zabrudzenia gresu na balkonie i jego nierówna powierzchnie ale i tak jest o niebo lepiej niż latanie z ręcznym mopem. Nie wiem czy to urządzenie jest w czymś wyjątkowe i czy można by je zastąpić każdym odkurzaczem powracam. Różnica jest taka, ze tutaj producent wprost pisze, ze sprzęt nadaje się do czyszczenia płytek a nawet parkietu. Jest tez dedykowana do tego chemia.