logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie komponenty w Delphi użyć do tworzenia tabel CREATE TABLE()?

xmarcinx 08 Cze 2005 02:23 1403 3
REKLAMA
  • #1 1559237
    xmarcinx
    Poziom 11  
    Posty: 70
    Ocena: 2
    Witam !!!

    Czy ktoś może mi powiedzieć jakich komponentów użyć aby móc tworzyć tabele przy pomocy CREATE TABLE() ?
    Próbuję Query ale najwidoczniej można w nim tworzyć jedynie zapytania do istniejących już tabel.
  • REKLAMA
  • #2 1559436
    mun
    Poziom 16  
    Posty: 73
    Pomógł: 24
    Ocena: 4
    Witam,

    Prosto z helpu Delphi:

    unit Unit1;

    interface

    uses
    Windows, Messages, SysUtils, Classes, Graphics, Controls, Forms, Dialogs,
    StdCtrls, DB, DBTables;

    type
    TForm1 = class(TForm)
    Button1: TButton;
    Table1: TTable;
    procedure Button1Click(Sender: TObject);
    private
    { Private declarations }
    public
    { Public declarations }
    end;

    var
    Form1: TForm1;

    implementation

    {$R *.DFM}

    procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
    begin
    with Table1 do
    begin
    Active := False;
    DatabaseName := 'c:\win98\pulpit';
    TableName := 'CustInfo';
    TableType := ttParadox;
    with FieldDefs do
    begin
    Clear;
    Add('Field1', ftInteger, 0, False);
    Add('Field2', ftInteger, 0, False);
    end;
    with IndexDefs do
    begin
    Clear;
    Add('Field1Index', 'Field1', [ixPrimary, ixUnique]);

    end;
    CreateTable;
    end;
    end;

    end.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 1560930
    xmarcinx
    Poziom 11  
    Posty: 70
    Ocena: 2
    Dzięki. Chociaż chodziło mi raczej o sql-owskie instrukcji Create. W końcu doszedłem sam, że trzeba komponentu Query->sql->text najzwyczajniej przypisywać komendy i egzekwować ich wykonanie poprzez Query.Execsql.

    Mimo to dziękuje za podpowiedź.

    Mam jeszcze problem z wczytywaniem listy do Comboboxa. Gdyby ktoś mógł...
  • Pomocny post
    #4 1560964
    mun
    Poziom 16  
    Posty: 73
    Pomógł: 24
    Ocena: 4
    Witam,

    ComboBox1.Items.Add('treść_pozycji_listy');

    Mam nadzieję, że tym razem o to chodzi.

    Pozdrawiam
REKLAMA