Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy to dobry wybór: Harman/Kardon AVR370 + kolumny Canton GLE 470.2?

dzabus 21 Oct 2015 08:07 1959 7
    dzabus
    Level 7  
    Witam serdecznie.
    chciałbym zadać pytanie tak jak w temacie. Myślę nad zakupem sprzętu audio. Na chwilę obecną chciałbym zacząć od amplitunera chociaż wiem, że średnio nadaje się on do słuchania stereo. Dlaczego amplituner a nie wzmacniacz? Chce podłączyć tv i sprzęt peryferyjny poprzez amplituner, a w przyszłości dokupić wzmacniacz i stworzyć zestaw stereo. Jeżeli chodzi o moje preferencje muzyczne to jest to rock, alternatywna, muzyka z radio też często leci, a zdarzyć się może również jakieś bardziej techniczne brzmienie typu Prodygi itp. :)
    Sprawa pomieszczenia wygląda tak, że byłoby to 30m2, a kanapa jakieś 3m ustawiona frontowo. Nie wykluczam, że w przyszłości może pomieszczenie być większe więc jakiś zapas by się przydał. Więcej nie wiem co napisać. Proszę o radę odnośnie tych firm, proponowanego przeze mnie zestawu i innych propozycji zakupu. Cena, którą jestem w stanie zapłacić to 3-4tyś. Fajnie jakby jakiś odtwarzać cd był w tym ale wiem też, że to ciężko kupić w tych pieniądzach coś w miarę przyzwoitego. Na koniec jeszcze napiszę, że nie jestem jakimś audiofilem ale lubię dobrą jakość. Pozdrawiam
    k52
    Level 32  
    O ile amplituner daje radę nawet w muzyce to te kolumny są mocno przeciętne. Zamiast wydawać 1,5 tys na odtwarzacz CD graj tymczasem z blu-raya, a zaoszczędzone pieniądze dołóż na lepsze kolumny. Canton to dobra firma z tradycjami, ale ten model jest przeciętny nawet w jego cenie są lepsze.
    dzabus
    Level 7  
    Mówiąc o odtwarzaczu nie miałem na myśli, że musi być tylko, że fajnie by było gdyby znalazł się w zestawie, w tej cenie. Mówiąc o kolumnach, że są przeciętne może podaj proszę chociaż jakiś alternatywny wariant odnośnie zakupu, w tej cenie. Czy rozwiązaniem jest zejścia z tego amplitunera o model niższy (tańszy) i dołożenia do lepszych kolumn? Tylko problem w tym, że nie wiem jakich. Czy ktoś słyszał o niemieckiej firmie Teufel? Kupuje sprzęt w Niemczech więc może ktoś pod tym kątem doradzi. Pozdrawiam

P.S. - jak się mają kolumny regałowe vs. podłogowe? Nie ukrywam, że również pod tym względem się zastanawiałem. Posiadam masywne meble akacjowe więc podstawę jakąś tam by miały. Ewentualnie coś bym podłożył. Jakiś granit? Czy Cantony GLE 490.2, Magnat Quantum 675, Heco Victa Prime 602, Teufel T 500 Mk2 wypadają lepiej na tle Canton 470?
    k52
    Level 32  
    Planujesz w przyszłości rozbudować system o wzmacniacz stereo. Aby go kiedyś podpiąć pod amplituner kinowy, aby wydajnie i jakościowo zasilał kolumny przednie potrzebujesz amplitunera kinowego z wyjściem PRE OUT, wzmacniacz też nie przypadkowy. Takich amplitunerów nie ma za dużo w tej cenie, alternatywą jest nagradzany Pioneer vsx 924, nieco tańszy, ale nie wiem jak się ma muzyka na nim, a na tym HK, HK chyba muzykalniej gra. Może jakiś wysoki model Yamahy 7**, czy Aventage, nie wiem zobacz czy ma preout.

dzabus wrote:

P.S. - jak się mają kolumny regałowe vs. podłogowe? Nie ukrywam, że również pod tym względem się zastanawiałem. Posiadam masywne meble akacjowe więc podstawę jakąś tam by miały.

Podstawkowe, nie regałowe ;) Lepiej grają na stojakach, niestety. Zależy czego oczekujesz podstawkowe mają lepszą przestrzeń, ale w kinie potrzeba im raczej subwoofera. Aby zagrały dobrze w 30 metrach musiały być dobrej klasy, większe i lepsze niż jakieś popularne za 100euro szuka. Lepiej raczej średniej wielkości podłogowe.

dzabus wrote:
    Mówiąc o kolumnach, że są przeciętne może podaj proszę chociaż jakiś alternatywny wariant odnośnie zakupu, w tej cenie.

Według mnie jest sporo, wiem że ceny w Niemczech są czasami zaskakująco niskie. Np. w Polsce niektóre modele Tannoy były ponad dwa razy droższe niż w UK. Popatrz więc za dużo lepszymi Dali zensor 7, Monitor Audio bx5, lub bx6, lub nawet Jbl studio 280 (lepsze niż poprzednie es), Heco ale model music style 500, Jamo concert 95, ze sporo tańszych Magnat quantum 677/675 są bardziej udane od gle 470, może trafisz okazję na Paradigm, Elac, Focal.
    Oczywiście każda marka gra w swoim stylu, poczytaj testy.
    Celowo podałem czasem model większy jak MA bx6 i mniejszy MA bx5 bo nie wiem czego oczekujesz. Canton to dobra firma, ale modele serii chrono, vento, ergo w Niemczech łatwo kupić używane Cantony za ok. 500euro które kosztowały kilka lat temu np.2-3 tys. Ten gle 470 jest zwyczajnie niedopracowany.
    dzabus
    Level 7  
    Dzięki za odpowiedź i sugestie. Nauczyłem się też nieco terminologii. Muszę faktycznie to przemyśleć bo sprawa nie wygląd tak prosto, a chciałbym kupić dobrze. Dzięki za poradę i zapraszam innych z propozycjami. Odnośnie tych Cantonów to gdzie ja mam szukać tych używanych bo nie mam pojęcia. Może są jakieś giełdy tych sprzętów w internecie? Pozdrawiam
    k52
    Level 32  
    Nie znam lokalnych Niemieckich forów i aukcji typu krajowe "allegro", Ty tam mieszkasz.
    Jednak eBay jest międzynarodowy;)
    dzabus
    Level 7  
    W Niemczech to mniej więcej wiem gdzie szukać (chodzi mi o popularne serwisy). Myślałem tylko, że jest jakieś miejsce, na które powinienem zwrócić uwagę. Dzięki za informację. Będę szukał, a gdyby coś to dam znać.

.....

Witam po dłuższej przerwie,
    no więc amplituner Pioneer VSX-830 na tapecie i do tego jakieś kolumny muszę dobrać. Ktoś coś poleca do 2000-2400? Wybór między Canton GLE 490.2, Teufel Ultima 40 Mk2, Canton Chrono 509 DC? Mam tylko możliwość któreś z tych kupić. Oczywiście wysłucham krytyki. Pozdrawiam
    dzabus
    Level 7  
    Witam,
    trochę czasu minęło, ale zobowiązany jestem napisać. Decyzja zapadła. Kupiony ampli Pioneer VSX-830 + kolumny Magnat Quantum 673. Przyszłościowo w planach cd bądź Blu-ray i jakiś sub. Trzymajcie kciuki i piszcie czy dobrze wybrałem. Jest już i tak po ptakach, ale chętnie posłucham.
    Pozdrawiam

P.S. - dokupiłem końcówki Nakamichi pozłacane, przewód 2x 2,5mm2 miedziany, 1x0,5m HDMI do podłączenia konsoli, 0,5m Video-Chinch i Audio-Chinch do DVD bo nie ma wyjścia HDMI no i mam już przewód HDMI, którym połączę TV z amplitunerem. Mam nadzieję, że będzie to wszystko jakoś działać. Mam jeszcze w planach kupić mikrofon bezprzewodowy t. bone TWS One A Vocal, który służyć będzie do użytku czysto domowego, podczas spotkań towarzyskich, karaoke itp. Pierwszy raz coś takiego podłączam więc mam lekkie obawy, czy wszystko będzie funkcjonować jak trzeba.