Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Defro 25 kW sterownik

28 Paź 2015 19:17 1890 8
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z sterownikiem pokojowym salus ,sterownik przy kotle posiadam k1p , gdy w sterowniku k1p włączę regulator standardowy (czyli salus) i sterowanie pompa (czyli jeżeli zostanie osiągnięta temperatura w domu do zadanej to sterownik salus rozłącza pompę) i tutaj zaczyna się problem, mianowicie , sterownik przy piecu zaczyna wariować, zaczyna włączać pompę rozłączać ,dodam jeszcze ze ikona na sterowniku strasznie szybko mrugnie i gaśnie.Proszę o pomoc.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Proszę spróbować podłączyć "na krótko" pod sterownik prosty wyłącznik, i wtedy spróbować jak reaguje sterownik, wygląda to tak że jest jakiś problem z kablami i sterownik k1p na zmianę odczytuje informację o zwarciu bądź rozwarciu styku.
  • Poziom 8  
    Kolego a jaki ten wyłącznik zastosować ? kolego prosił bym bardzo o jakieś zdjęcie jak nie problem.

Dodano po 5 [minuty]:

A wiem kolego o co chodzi zwykły pstryk włącz wyłącz
  • Poziom 11  
    Tak zwykły "pstryczek" wystarczy
  • Poziom 8  
    Tak zrobię wiem o co chodzi. kolego do tego wszystkiego mam założony siłownik na 4d , i tak jak pokojowy wyłącza pompę to siłownik nadal pracuje
  • Poziom 11  
    Czy siłownik jest podłaczony do k1p czy ma swój osobny sterownik
  • Poziom 8  
    Witam kolego , zrobiłem tak jak pisałeś , sterowałem pompa za pomocą pstryczka i k1p zachowywał się normalnie, czyli z pokojowym coś nie tak.A co do siłownika to tak steruje nim k1p.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Zadaniem zaworu mieszającego jest utrzymanie temperatury zadanej, jeżeli chcemy można obniżyć zadaną zaworu po dogrzaniu pomieszczenia o jakąś stałą wartość, należy wejść do menu-> menu instalatora -> zawór wbudowany -> regulator pokojowy i wybrać "regulator standard" oraz w tym samym menu ustawić parametr obniżenia pokojówki. W instrukcji jest to opisane na stronie 12, instrukcja dostępna tutaj. Radziłbym też nie wyłączać pompy tylko przełączyć sterownik w cykl podtrzymania, instrukcja strona 11.