Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda CX-5 2012r - blokada zapłonu

10 Lis 2015 10:34 2073 3
  • Poziom 11  
    Witam

Mam pytanie odnośnie Mazdy CX-5 2012r, potrzebował bym zrobić "odcięcie zapłonu". Najlepiej pompę paliwa (jest to benzyna), ponieważ blokada odcina obwód dopiero po kilku sekundach od odpalenia. Na spisie bezpieczników widze że bezpiecznik pompy jest pod maską, ale może jest jakiś dostęp do przewodów pod deską

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    dk1 napisał:
    blokada odcina obwód dopiero po kilku sekundach od odpalenia

Do takiego samochodu nie nadaje się za bardzo odcięcie typu : Proxima Zero GHz, która nie posiada stałego zasilania +12V.
    Trzeba trochę doświadczenia i znajomości tego auta, aby ją zamontować tak, żeby nie pojawiały się błędy.
  • Poziom 11  
    No właśnie już montowałem kilkanaście zero_GHz w nowych audi czy BMW, ale w mazdzie jeszcze nie. Błędy wskakują w momencie zadziałania blokady, przy prawidłowym działaniu nie wskakują bo nie ma wtedy żadnego odcięcia. W audi np przy rozładowanej baterii gdy odetnie obwód są błędy, ale znikają przy ponownym włączeniu zapłonu. Nie wiem właśnie czy w mazdzie kontrolki znikną czy jest konieczność podpinania i kasowania ich, bo jeśli same znikają to jest ok nie przeszkadza to niczemu
  • Poziom 11  
    Odciąłem pompę paliwa i wszystko działa. Nie łapie błędów