Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór telewizora. (40-50 cali)

Wuodar 22 Lis 2015 21:10 2973 44
  • #31 22 Lis 2015 21:10
    Nicedog
    Poziom 23  

zkepczynski napisał:
    Do filmów w tej kategorii cenowej zapewne, dla miłośników sportu niekoniecznie (ze względu na 60hz matrycę i brak upłynniaczy). Proszę przeczytać w recenzji o odwzorowaniu ruchu.
    Autor tematu w swoich oczekiwaniach co do telewizora m.in. napisał, że zamiar grania w gry na tym telewizorze jest dla Niego "bliski zero". W ww. recenzji (teście) pisze, że zwolennicy takiej płynności powinni zainteresować się jednak serią AS640 lub wyższą, co ma oczywiście swoją wyższa cenę ! A co do "miłośników sportu" - to już nie przesadzajmy. Ponadto - na pewno filmów w telewizorze ogląda się zdecydowanie więcej, jak od czasu do czasu, okazjonalne oglądniecie jakiegoś meczu.
    W #12 przecież pisałem:
    Cytat:
    Tutaj > http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tele...hd-poradnik-jak-wybrac-3482/strona/12451.html podano wiele bardzo cennych i fachowych wskazówek w wątku częstotliwość odświeżania (Hz), gdzie m.in. pisze, że "w praktyce jednak trudno dostrzec różnicę w obrazie nawet pomiędzy odświeżaniem 60 a 120 Hz, iż podczas oglądania telewizji SD lub HD różnice są praktycznie niewidoczne, iż w Europie większość standardów opiera się na 50-hercowym odświeżaniu, ale materiały nadawane przez poszczególne stacje cechują się zazwyczaj 25 lub 30 klatkami na sekundę, więc przy odświeżaniu 60 Hz telewizor i tak będzie wyświetlał dwa razy każdą klatkę".
    A zatem czy warto tu przy zdecydowanie korzystnej cenie "rozdzielać włos na czworo" - tym bardziej, że tak renomowana i solidna firma jak Panasonic nie robiłaby z siebie "błazna" przez nierozsądne zaniżanie oczekiwanych przez rynek standardów.
    - zatem nie będę się już powtarzał. Nie ma powodu, aby w tym wątku dalej dogmatyzować i przejaskrawiać coś, co praktycznie trudno dostrzec, co praktycznie jest niewidoczne.

Na ww. stronie http://hdtvpolska.com/topic/34624-test-panaso...a-tx-50as500-as500-va-tani-idealny-do-filmow/ miarodajnymi są również komentarze wypowiadających się osób, co do ww. telewizora, jak np :
    użytkownik100
    Cytat:
    Oglądałem dziś w sklepie ten telewizor i bardzo duże zaskoczenie.Obok stał telewizor 4k sharp , modelu nie pamietam.Akurat trwał serial klan.W telewizorze 4k jakośc obrazu w czasie tego serialu była gorsza, mniej szczegółów.To bylo bardzo widoczne.W as500 obraz był zdecydowanie ładniejszy, bardziej szczegółowy.

goblin2000
    Cytat:
    Bardzo dobry test. Zachęciliście mnie do kupna :)

A zatem - co należało powiedzieć - to juz na tym forum zostało powiedziane. :)
    Ostateczna decyzja ewentualnego zakupu należy do autora tematu.

• #33 23 Lis 2015 00:11
    Nicedog
    Poziom 23  

zkepczynski napisał:
    Chyba, że jakiś model z ekspozycji, ale to i tak nie w tej cenie, o której pisał Nicedog.
    Kolego - w podzięce już kliknąłem przy Twoim poście w plusika, a Ty mnie niesłusznie atakujesz. :)
    Dowolna dostepność tych telewizorów jest np. tutaj > http://cenowarka.pl/panasonic-tx-50as500e-a1096407.html?gclid=CN643O-QpckCFUHnwgodpp4Erg (cena 1899 zł , aktualność ceny z dnia: 23.11.2015, 00:08:27 )
    Można również, jak ktoś chce, mieć z ekspozycji > https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-...ium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml , gdzie oczywiście jego cena będzie o wiele niższa jak 1899 zł, a wartość jego z tego powodu, że jest z ekspozycji - z pewnością zbytnio tu nie ucierpiała.

• #34 23 Lis 2015 00:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wierz mi że różnica 50Hz i 100Hz jest naprawdę O G R O M N A !!!!
    Zapraszam to Ci pokażę.
    Jutro nagram różnicę iw rzucę na Youtuba.

• #35 23 Lis 2015 02:01
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/s...ach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Jak ktoś nie widzi różnic musi się udać do lekarza od oczu:

MIŚ
    www.bareja.neostrada.pl/skrypt.htm
    [Miś rozmawia z Jarząbkiem i przemawia do zawodniczek, po czym wychodzi z autobusu] ...... Paluch: To niech pan idzie do lekarza od oczu!
    https://www.youtube.com/watch?v=oEozxAlKx6s
    Kolego - w tych linkach nic nie pisze o tym konkretnym modelu Panasonic TX-50AS500E. A zatem po co - to zamieszanie ?

Powyżej podano już aż nadto udokumentowane i wystarczające bardzo pozytywne uzasadnienie dotyczące Panasonica TX-50AS500E, które oparte jest na solidnych podstawach m.in. na fachowych testach i opiniach licencjonowanych ekspertów.

Toteż się dziwię i pytam: na jakiej podstawie Kolega nadal chce podważać te mocne realia dotyczące Panasonic TX-50AS500E ?
    Ponadto już Kolegę powyżej, na tym forum o to pytałem i nadal niestety muszę zapytać - czy jest to poważne, aby bez żadnego sensownego wyjaśnienia poruszać na Elektrodzie jakieś poboczne, dziwne wątki, gdyż jak nie o "dzieciach z przedszkola" - to znowu Kolega wstawia, np. tego rodzaju swój punkt widzenia wymieszany z jakąś dziwną ekstazą:
    Cytat:
    [Miś rozmawia z Jarząbkiem i przemawia do zawodniczek, po czym wychodzi z autobusu] ...... Paluch: To niech pan idzie do lekarza od oczu!

Nie rozumiem tego. Co Kolega chciał tu przez to przekazać? Niech się Kolega zastanowi - czy na taką ww. "mowę trawę", czy też dowcipy - nie szkoda czasu i czy to jest komuś na tym forum potrzebne, szczególnie - czy to jest potrzebne autorowi tematu? Naprawdę nie widzę tu żadnego sensownego związku z tematem tego forum, który brzmi: "Dobór telewizora. (40-50 cali)".
    Skoro ktoś uważa się za eksperta z prawdziwego zdarzenia - to raczej powinien starać się używać właściwej, taktownej i zrozumiałej terminologi oraz godnego, sensownego stylu konesera.

LOCOLOCO napisał:
    Wierz mi że różnica 50Hz i 100Hz jest naprawdę O G R O M N A !!!!
    Zapraszam to Ci pokażę.
    Jutro nagram różnicę iw rzucę na Youtuba.
    Do kogo to Kolega adresuje? Jeżeli do mnie - to się już w tym wątku konkretnie i jednoznacznie wypowiedziałem. Zatem nie zamierzam się tu powtarzać, albowiem po tym skrupulatnym przedstawieniu przeze mnie niepodważalnych faktów - jest to zupełnie niepotrzebne.

Widzę, że mimo to Kolega chce jeszcze uskutecznić jakiś nowy, niespotykany pomysł - pisząc:
    Cytat:
    Jutro nagram różnicę iw rzucę na Youtuba
    Proponuję Koledze małe zastanowienie się nad tym, albowiem ta propozycja nie trzyma się przysłowiowej "kupy", gdyż:
    - po pierwsze, przy nagrywaniu (filmowaniu) czegoś, jakość obrazu w 100-u procentach nie odpowiada rzeczywistości, którą się nagrywało, na co ma wpływ oświetlenie, jakość kamery(rozdzielczość, soczewki), nośnik na który się nagrywa itd.,
    a
    - po drugie, nastąpi również zafałszowanie w jakości obrazu (ostrość, kolory) w oglądaniu tej "rzuconej na You Tube" inscenizacji, gdzie nie wykluczone, że Kolega zechce ją dodatkowo bardzo subiektywnie wykonać (cokolwiek :) namieszać).

Zatem puśćmy sobie w niepamięć oglądanie takich mało wiarygodnych filmików na You Tube. :)

• #36 23 Lis 2015 11:02
    zkepczynski
    Poziom 10  

Nikogo nie chciałem atakować, jeśli odniosłeś takie wrażenie to przepraszam. Po prostu nie rozumiem po co ta cała wojna o model, który dostępny jest jedynie w Saturnie jako towar z ekspozycji za 1899, podcza kiedy nowy model cs520 można kupić za niewiele więcej. Nie wiem skąd opinie, że nowe modele są gorsze. Z testów na hdtvpolska to nie wynika. Dodatkowo w nowej 520 nie występuje już judder, który można zaobserwować w poprzedniku. Napewno nie są to telewizory idealne i nie do wszystkiego, fani sportu powinni jednak szukać tv z matrycą 100hz, ale dla kinomaniaków chyba trudno o konkurencje w tej cenie.

• #37 23 Lis 2015 11:44
    Nicedog
    Poziom 23  

zkepczynski napisał:
    ...o model, który dostępny jest jedynie w Saturnie jako towar z ekspozycji za 1899
    Gdyby Kolega troszkę uważniej czytał posty - to nie przeoczyłby w nich tego co już napisałem:
    Cytat:
    Dowolna dostepność tych telewizorów jest np. tutaj > http://cenowarka.pl/panasonic-tx-50as500e-a1096407.html?gclid=CN643O-QpckCFUHnwgodpp4Erg (cena 1899 zł , aktualność ceny z dnia: 23.11.2015, 00:08:27 )

zkepczynski napisał:
    podcza kiedy nowy model cs520 można kupić za niewiele więcej. Z podany h wcześn
    Tutaj znowu muszę powtórzyć, aby Kolega przed udzielaniem odpowiedzi wpierw bardziej uważnej raczył zapoznać się z tym, co już było omawiane na tym forum.
    O tegorocznym TX-50CS520E pisałem przecież w moim poście nr 2
    . Jednak z dyskusji zaczęło wynikać, że tylko ubiegłoroczne modele Panasonica są wyjątkowo udane, a takim modelem jest właśnie TX-50AS500E (mój #4), którego można jeszcze zakupić (np. dowolna dostępność w cenowarka.pl).

Dodano po 8 [minuty]:

zkepczynski napisał:
    podcza kiedy nowy model cs520 można kupić za niewiele więcej
    W moim poście nr 4 m.in. pisałem:
    Cytat:
    Schodzący z rynku Panasonic TX-50AS500E (rok 2014) ......ma niemal identyczne parametry jak TX-50CS520E (rok 2015) - i jest przy tym około 900 zł tańszy.
    Toteż dziwię się, że dla Kolegi 900 zł - to "niewiele więcej".

Dodano po 2 [minuty]:

zkepczynski napisał:
    Nie wiem skąd opinie, że nowe modele są gorsze. Z testów na hdtvpolska to nie wynika.
    Jak to skąd? Na tym forum pisze przecież o tym Kolega LOCOLOCO. :)

• #38 23 Lis 2015 12:15
    zkepczynski
    Poziom 10  

Nie wiem, może coś ze mną nie tak. A może to przez to, że obecnie korzystam z internetu w telefonie i wyświetlane są mobilne wersje stron. Podany przez Pana link do cenowarki wyświetla u mnie jedynie saturn, a tam z kolei są tylko modele z ekspozycji. Jeśli jest inaczej to przepraszam. Poza tym jakie 900 zł? As500 1900 cs520 2200.
    Sam najchętniej kupiłbym ubiegłorocznego panasonica 48as640 w cenie, w jakiej były wyprzedawane, ale to już za późno:( Czekam też wciąż na solidny test tegorocznego cs630, ale chyba się już nie doczekam. Dziwna sprawa, koniec roku a nigdzie nie ma testów najwyższego tegorocznego modelu fullhd panasonica. Mam wrażenie, że recenzenci obrazili się za brak dodatkowego pilota czy okularów, na tej podstawie stwierdzili że jest gorszy niż as640 bez testów i już. Samsung zrobił podobne cięcia i jakoś j6200 wszyscy przetestowali, mimo tego że w porównaniu do h6400 ma pewne braki. Czekam do grudnia na testy poleconego tu hitachi ale mam też cichą nadzieję, że i cs630 doczeka się swoich testów. Choćby po to, aby móc go spokojnie skreślić.

• #39 23 Lis 2015 18:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

masz rację bo 48AS640 kosztował 2200 zł i był na matrycy 100Hz.
    AS , CS to nieudana kopia tego modelu. To modele na matrycy 50Hz i widać ja się zacinają przy jednostajnym ruchu. Seria J6300 właśnie się poprawiła i jest znacznie lepsza od Panasonica CS 520 . Ale Panasonic 50cs520 jest dostępny i kosztuje 2099 zł z kalibracją .
    Ale go nie polecam.

• #40 24 Lis 2015 13:22
    zkepczynski
    Poziom 10  

Z zagranicznych serwisów wynika, że cs630 jest na matrycy 100 Hz i wypada w testach bardzo dobrze w swojej kategorii cenowej. Może jednak się Pan LOCO "złamie" i przetestuje ten model :P

• #41 24 Lis 2015 14:33
    Nicedog
    Poziom 23  

zkepczynski napisał:
    Z zagranicznych serwisów wynika, że cs630 jest na matrycy 100 Hz i wypada w testach bardzo dobrze w swojej kategorii cenowej.
    Kolega ma rację - patrzyłem również na polskich stronach, np. tutaj > http://www.3dmaniak.pl/69244/panasonic-tx-40cs630e-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/ - gdzie mamy jednoznaczne potwierdzenie, że w cs630 największą zaletą jest przede wszystkim bardzo dobra jakość obrazu.

Zaś co do wad - to w komentarzach na ww. stronie użytkownik o nicku "Sprzedawca" (zatem osoba znająca się na rzeczy zapewne z codziennej, zawodowej praktyki) tak pisze:
    Cytat:
    ... jest błąd bo 3d jest aktywne nie pasywne(co do okularów to dosyłają jedną parę po rejestracji na panasonic club-do końca czerwca) dalej nie czytałem bo jakiś znawca robił test ;) a i jak przewijałem artykuł żeby napisać koment to rzuciło mi się w oczy jedno zdanie - że "Jedną z największych wad serii CS630E jest brak możliwości nagrywania filmów na USB. Warto pamiętać, że ta coraz bardziej popularna opcja dostępna jest niemal w 90% telewizorów z dostępem do internetu". Co ma tu piernik do wiatraka, co ma dostęp do internetu do nagrywania sygnału np z DVBT ???? - jest ta funkcja dostępna również w tv bez internetu.

• #42 24 Lis 2015 20:38
    Jakobo
    Poziom 9  

Witam!
    Dyskusja w temacie jest dość żywa. Dziękuję za pomoc.
    Co do tematu- jak już wcześniej pisałem jestem zielony w temacie. W wolnych chwilach googluję podawane przez Panów modele i czytam opinie, recenzje, etc. Sporo jednak nie rozumiem, więc zdaję się na opinię Waszą- ekspertów.

W temacie pojawił się wątek matrycy i 50Hz. Oczywiście chciałbym w tej cenie najlepszą jakość obrazu- to logiczne. Mogę dodać, że do telewizora żadna konsola podłączona nie będzie. Większość czasu będziemy oglądać zwykłe programy ( jakiś film, wiadomości- standard ). Ale lubię obejrzeć czasem jakiś dobry film akcji, często oglądam też kanały sportowe. Nie wiem, czy jest to przydatna informacja, ale gwoli ścisłości ją dodaję.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc! Na prawdę jesteście bardzo pomocni. Byłem nawet w kilku sklepach oglądać telewizory. Spisałem modele proponowane przez Was i pytałem o różne rzeczy sprzedawców- każdy gadał co innego, części informacji w ogóle nie potrafili podać.

• #44 24 Lis 2015 21:35
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Stare modele Panasonic extra, nowe - nie.
    Zatem jeżeli autor tematu znajdzie w jakimś sklepie model Panosonica z roku 2014, który powyżej polecałem - to powinien nie zwlekać z jego zakupem, gdyż "idą jak świeże bułeczki". :) Niedawno były na ceneo.pl i już ich tam nie ma. Warto popatrzeć za tymi telewizorami w sklepach znajdujących się w jakichś mniejszych miejscowościach, gdyż tam wyprzedaż telewizorów chyba nie jest tak szybka i masowa.

• #45 25 Lis 2015 01:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Potwierdzam , stare sprzedają się jak świeże bułeczki.