Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LENOVO 41R4538 - Zasilacz nie ładuje.

michal.orzel 15 Nov 2015 23:10 1521 2
 • #1
  michal.orzel
  Level 10  
  LENOVO 41R4538 - Zasilacz nie ładuje.
  Przedmiotem pytania jest w.w. zestaw.

  Działał super, odłączyłem go kiedyś od auta, po jakimś czasie chciałem podłączyć przez zasilacz sieciowy laptopa i zero reakcji.....
  To samo po przełączeniu pod gniazdo zapalniczki.

  W obu przypadkach zasilanie mierzone miernikiem jest na wtyczce do laptopa... ale nie ładuje.  Wydaje mi sie ze chodzi o brak sygnału na środkowym bolcu tzw. sygnałowym.

  Nie wiem jak zmierzyć na nim napiecie......
  Rozebrałem właśnie starą wtyczkę od zasilacza sieciowego lenovo i wychodzi na to że środkowy bolec połączony jest z plusem przez opornik 10K i to wszystko.

  Czy mogę zakładać że usadzona jest sama koncówka wtyczki do laptopa a w niej rezystor wspomniany wyzej, skoro normalnie pod sieciowym zasilaczem miernik wskazuje 20 V?

  Bardzo dziekuje za pomoc z temacie.

  (Chyba kminie o co chodzi, koncówka do komputera, ta szara ma 5 pinów, tak jak wyjscie z zasilacza... czyli masa, 16, 19 i 20V oraz sygnałowe.
  Tylko że na tej szarej wtyczce nie ma przejscia miedzy bolcem sygnałowym a żadnym z 5 pinów... wrrrr tego nie rozumiem)
 • #2
  cyferblat
  Level 23  
  Jeżeli napięcia prawidłowe , to kable w okolicach wtyczki przerwane . Trzeba rozciąć wtyk , jak ziemniak oskrobać z plastiku , uciąć 5 cm kabla , na nowo polutować i zalać klejem na gorąco . Wtyczka będzie wyglądać jak "Picasso" ale będzie działać - tyle !
 • #3
  michal.orzel
  Level 10  
  Też obstawiam złamany przewód.
  Tylko tam to wygląda troche jeszcze inaczej, sama wtyczka to kawałek plastiku, ma ona 5 pinów i wsadza się ja na przewód, bardziej mnie zastanawia czemu środkowy bolec w niej nie ma przejścia z żadnym z pinów z tyłu tej wtyczki.