witam
mam zaprojektowany układ jak w załączniku(jeszcze nie zrealizowany oczywiście). Układ ten jest wkładany do falowodu, na którego jednym końcu jest magnetron (f=2,45GHz). Płytka jest tak ułożona, że rezystory oraz uziemienie są na zewnątrz falowodu. Układ przebadałem w symulatorze pola EM, zamiast rezystorów użyłem opcji probe dzięki, której mogłem zmierzyć moc wydzielaną na tym rezystorze(rzędu max ok. 0,5W, min 30 dB mniej)(chodzi mi o te rezystory 50-ohmowe). I właśnie w tym miejscu pojawił sie problem, jak zmierzyć tą moc??? Chodzi mi o jak najprostszy układ.
Tak jak patrzę i szukam to wydaje mi się, że należy w miejsce rezystorów wstawić coś innego na przykład diodę (wcześniej myslałem o termistorach ale to podobno skomplikowany układ musiałby powstać, a to dla mnie chyba zbyt duże wyzwanie), należałoby także zrobić odprowadzenie m.cz od w.cz przez np. cienką linię z jakimś kondensatorkiem.
To są oczywiście tylko jakieś sugestię, które i tak nie wiem jak wykorzystać za bardzo.
Byłbym wdzięczny za każdą sugestię i pomoc. Najlepiej jakby, ktoś pokazał jakiś podobny układ(chociaż to chyba za duże szczęscie by było).
Z góry dziękuję za odzew.
mam zaprojektowany układ jak w załączniku(jeszcze nie zrealizowany oczywiście). Układ ten jest wkładany do falowodu, na którego jednym końcu jest magnetron (f=2,45GHz). Płytka jest tak ułożona, że rezystory oraz uziemienie są na zewnątrz falowodu. Układ przebadałem w symulatorze pola EM, zamiast rezystorów użyłem opcji probe dzięki, której mogłem zmierzyć moc wydzielaną na tym rezystorze(rzędu max ok. 0,5W, min 30 dB mniej)(chodzi mi o te rezystory 50-ohmowe). I właśnie w tym miejscu pojawił sie problem, jak zmierzyć tą moc??? Chodzi mi o jak najprostszy układ.
Tak jak patrzę i szukam to wydaje mi się, że należy w miejsce rezystorów wstawić coś innego na przykład diodę (wcześniej myslałem o termistorach ale to podobno skomplikowany układ musiałby powstać, a to dla mnie chyba zbyt duże wyzwanie), należałoby także zrobić odprowadzenie m.cz od w.cz przez np. cienką linię z jakimś kondensatorkiem.
To są oczywiście tylko jakieś sugestię, które i tak nie wiem jak wykorzystać za bardzo.
Byłbym wdzięczny za każdą sugestię i pomoc. Najlepiej jakby, ktoś pokazał jakiś podobny układ(chociaż to chyba za duże szczęscie by było).
Z góry dziękuję za odzew.