Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bezprzewodowy rozdzielacz sygnalu antenowego TV

12 Cze 2005 22:41 10381 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Czy ktos poradzi? Chcialbym rozdzielic sygnal antenowy bezprzewodowo na kilka odbiornikow telewizyjnych. Czy jest jakies gotowe urzedzenie ktore po podlaczeniu anteny rozesle sygnal na kilka odbiornikow (mam juz dosc rozciagania po domu kabli:)
  • Poziom 16  
    jakby sie tak dobrze zastanowil to szanse marne nawet bardzo a z drugiej strony mozliwe ale kosztem jakichs 25tys zlotych wejdz na strone hirszmana
  • Poziom 37  
    No to zależy jaki? Są takie "rozdzielacze sygnału" na kilka OTV ale tylko na jeden program. Nazywają się A/V Sender! Każdy podłączony do takiego urządzenia sygnał A/V ( z TV, magnetowidu, tunera Sat itp.) można przy pomocy anten telewizyjnych (pokojowych) odbierać w promieniu (zależnym od ceny i systemu) w promieniu do kilkunastu lub kilkuset metrów. Oczywiście wszystkie te OTV odbierają tylko ten jeden program. Można ustawić np. 4 różne żródła takiego sygnału i transmitować je (przy użyciu czterech urządzeń) na różnych częstotliwościach. Wtedy zmieniaąc kanały w poszcz. OTV można odbierać dowolny (jeden z czterech) program TV. (ceny takich urządzeń wahają się od kilkudziesięciu do 300 zł. (te najczęściej spotykane w naszym handlu). Taki system, żeby rozprowadzał sygnał antenowy bezprzewodowo nie jest używany bo po co? W każdym OTV instalujemy antenę odbiorczą i odbieramy program, który chcemy a jest on BEZPRZEWODOWO przesyłany z nadajników. W przypadku słabego lub złej jakości sygnału (odbicia), stosuje się tzw. przemienniki naziemne ale ich moc i ilość jest znacznie ograniczona z powodów istniejącego tłoku w eterze i są to drogie przedsięwzięcia.
  • Poziom 10  
    Koledzy dziękuję bardzo za wyjaśnienie mi tematu.Sądziłem że bedzie to proste -okazało się przeciwnie.Ale dla kogoś co ma np trzy telewizory w jednym domu to instalowanie trzech anten (mógłby być co prawda AZARD ale tyle przewodów .Jest to temat do rozwiązania na przyszłość.Dzięki
  • Poziom 37  
    W takim przypadku można ustawić jeden zestaw antenowy ze zwrotnicą i aktywny rozdzielacz sygnału na trzy TV. Temat był już przerabiany w dziale "Radiotechnika - CB... ". Można to odszukać.