Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwertowanie filmu z kamery do formatu mpeg-2

13 Cze 2005 07:32 3378 21
  • Poziom 15  
    Witam Wszystkich :) Zgralem na dysk film nagrany kamerą Canon MV 590. Ponieważ w zestawie dostałem jeden z lepszych programów - Pinacle Studio 8 - nie było żadnych problemów. Podobnie jak z podłożeniem własnej muzyki w formatach mp3 i wav. Gotowy projekt wymagał renderowania, w trakcie konwersji do formatu mpeg-2. No i ... konwertuje się od 3 dni, a pasek postępu nie jest nawet w połowie :( Co i gdzie zmienić jeśli chodzi o ustawienia, żeby trwało to choć odrobinę krócej? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Witaj :) Kompik mam taki sobie, procek Pentium IV-2,6 GHz typ C, ramu 256, płyta Gigabyte-8IG 1000, na dysku sporo miejsca (17 GB), a sam film po skonwertowaniu, o czym zapewnia mnie Pinacle Studio, ma mieć coś powyżej 1 GB (materiału jest około 1 godziny i 45 minut, po obróbce). W Task Menadżerze ustawiłem najwyższy priorytet dla programu konwertującego, wyłączyłem także wszystkie inne, zbędne procesy. Wykorzystanie procka w najwyższych porywach to 30%, przeważnie 10-13% (nie potrafię zapędzić go do wydajniejszej i szybszej pracy :) ). Pinacle Studio ma wbudowane swoje kodeki, z których korzysta przy konwersji. Pewnie to wina ustawień. Moja konwersja chodzi na default'owych i może dlatego tyle to trwa - do chwili obecnej. I potrwa jeszcze! Bo program męczy się dopiero z 44 minutą filmu :( To katastrofa ... :( Nadal proszę o pomoc. Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    w pinneacle studio to cyba normalka ,jak mu się coś nie spodoba ,to właśnie tak chodzi
    ja odkryłem u siebie że konvwertuje przed edycją progiem all video convwerter - ntsc.pal.ntsc,powstaje jakiś mpeg1 i z tym sobie dopiero pinnacle radzi sprawnie[mam wersję 9.3.5]
    reasumując ,jest to świetny program ale w tym co oferuje ,a nie wtym co może
    jest np cyber link power direct -on nie ma zadnych problemów ale mniej oferuje
  • Poziom 15  
    Wszystko pięknie, tylko jak skonwertować programem, o którym piszesz projekt. Rozumiem, że jeśli w całości konwertujesz nagrany film, nie ma z tym problemu, ale jeśli w Pinaclu tworzysz, coś co odbiega od oryginału w sensie - masz poprzycinane klatki, dodany podkład muzyczny, to czy "All converter" zobaczy i przetrawi coś zapisanego z rozszerzeniem projektu Pinacle'a? Bo jeśli tak, to z nieukrywaną przyjemnością spróbuję. Chyba żenajpierw trzeba konwertować, potem "obrabiać", a potem znów konwertować? Od piątku, od godziny 23:00, przy pracy non stop jestem przy 1:00:20 filmu, na 1:45:00 całości.... Czyli przede mną jakieś ... 3 dni? ...:-( Dzięki za sugestie, pozdrawiam
  • Poziom 39  
    ja to robie pry edycji,i konwersja ta obniża jakość do poziomu vcd ,bo tylko wtedy pinnacle śmiga
    ściągam do testów adobe premiere ,i zobaczę ,bo też mnie to wkuża

Dodano po 39 [minuty]:

najlepsze efekty są jeśli przerobię na avi, ale wtedy film zostaje obcięty?i nie rozumiem tego
    juz dostaję szału od problemów z programami graficznymi
  • Poziom 15  
    Z konwersją na avi też miałem problemy, dlatego męczę się z mpeg-2. Właśnie przez noc, a w zasadzie od chwili, kiedy odpisałem na posta program skonwertował całe 5 minut projektu. Porażka!! Założenie, że potrwa to jeszcze ze 3 dni było chyba nader optymistyczne. Dziwne jest to, że poprzednie dwa filmy-bez obróbki, poszły "na żywca", jak były-Pinnacle skonwertował w ciągu kilkunastu minut i to do zadanej pojemności - 650 MB. A z tym bardzo się męczy. Następnym razem spróbuję może Ulead lub czegoś innego. Wygoda w fazie wstępnej polega na tym, że Pinnacle jest w pełni kompatybilny z kamerą - widzi ją i z programu można nią sterować w sensie "start", "pauza" itp. No i jest stosunkowo prosty i czytelny w obróbce, dając duże możliwości. Ale dalej to już tragedia w kilkunastu aktach. W chwili obecnej nie mam już raczej możliwości, aby skorzystać z zaproponowanej przez Ciebie metody, czy też zmiany programu. Ale spróbuję zrobić, jak napisałeś na następnym filmie. Jeśli pomoże - dam znać, dzięki. A wszystkich, mających doświadczenia zakończone sukcesem z programem, o którym piszemy proszę jeszcze o wskazówki i podpowiedzi. Dziękuję, pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Pinnacle Studio jest bardzo dobrym amatorskim videoedytorem.
    Na moim słabiutkim Athlonie 1200 i 512 DDRRAM rendering godzinnego filmu DVD z podstawową edycją i wypalenie a płytce DVD to około 3 godzin.
    Trzeba wiedzieć że im więcej ingerencji w materiał (napisy,podkład,cięcie itp itd) tym dłuższy czas renderingu.
    Jeśli natomiast chcesz robić z tego Divx-y to wyedytowny materiał wyrenderuj do DV i za pomocą Gordian Knota zrób sobie ślicze avi. Taka konwersja na w/w sprzęcie to również około 3 godzin.
    Pozatym nie doszukałem się informacji w jakim formacie zrzucasz materiał na dysk. Najlepsze efekty daje zrzut w pełnym PAL-u DV. Wada - 1 godzina filmu to 13 GB zajętego dysku.
    Być może Twój Pinnacle nie toleruje się za bardzo ze sprzętem, spróbuj na Pinnacle Studio 9.3 lub Pinnacle Studio Plus.
  • Poziom 15  
    Dzięki za radę - na pewno spróbuję. Jak pisałem na wstępie ustawienia mam default'owe i z tego, co piszesz nie jest to pełny PAL, bo film ma około godziny i czterdziestu pięciu minut, a zajęte miejsce po konwersji do mpeg-2 to niecałe 1,1 GB. Tylko że nie zajęło to 3 godzin, nawet nie 12-tu. W piątek minie - uwaga - tydzień! W chwili obecnej konwersja jest na 1:10:10, jeśli chodzi o czas. Może wiesz gdzie i co należy zmienić w ustawieniach, żeby to nie przypominało "tragedii w zwolnionym tempie"? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Dzięki, pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Moja rada:
    Jeśli masz odpowiednio pojemny dysk zgrywaj materiał w pełnym PAL-u DV. Rób edycję na takim pliku i na końcu w zależności co chcesz zrobić, jeśli film ma być na DVD to wybierz Dysk DVD, jeśli chcesz to wypalić za jednym zamachem na płytce to wsadz płytkę do napędu. Możesz zrobić również DVD zapisane na dysku.
    Jeśli ma to być Divx to zapisz wyedytowany projekt jako pełny PAL DV i kompresję zrób doskonałym Gordian Knotem.
    Pozatym zobacz czy jakiś inny proces nie zajmuje zbytnio procesora.
  • Poziom 15  
    OK sprawdzę, jak chodzi konwersja na PAL-u DV i co, i w jakim czasie zrobi z tego materiału G-K. Jeśli chodzi o procesor i procesy - wszystko co zbędne wyłączyłem. Program jest już na 1:19:20 ...Wow! ...:( Dzięki za sugestie, pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nie chodzi o konwersję w pełnym PAL-u, a o zgrywanie (capturing) w pełnym PAL-u.
  • Poziom 15  
    Dzięki - sprawdzę na pewno. Jak tylko skończę zabawę z projektem, od którego zaczęła się ta "burza". Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Witajcie po dłuższej przerwie :) Temat powraca, jako że pojawily się nowe "okoliczności". Zgodnie z sugestiami, jakie od Was otrzymałem, sciągnąłem nowszą wersję Pinnacle Studio (teraz 9.3). Wreszcie udało mi sie skonwertować film, o którym tyle się napisałem. I faktycznie nie trwalo to, jak napisaliscie mi, tak dlugo, jak u mnie przedtem. Użylem kompresji mpeg-4 dla PAL i NTSC no i... no i pojawily sie kolejne schody :) Projekt dobrnął do końca, zapisał się na dysku, ale .... czym go przeglądać?? Jeśli to pytanie z cyklu "nie najmądrzejsze" ( :) ) z góry przepraszam urażonych, tym nie mniej naprawdę mam problem, bo niczym nie mogę tego otworzyć. Proszę o pomoc, dziękuję i pozdrawiam :)
  • Poziom 15  
    Zrobiłeś z tego MPEG4 czyli Divx lub Xvid. Potrzebujesz miec w systemie kodeki takie jak do oglądania Avików.
  • Poziom 15  
    Mam ... nawet ściągnąłem najnowszego FFShadow'a dziś rano. I nic ... Jak przeskoczyć ten problem? Dzięki, pozdrawiam
  • Poziom 39  
    odtworzysz to np: cine player
    lub real alternatiwe-real media player[classic]
    szukaj w necie
    no i do wszelkich prac z pinnacle używaj enkodera:
    MainConcept MPEG Encoder- materiał przerób na mpeg2[może być w palu]-zobaczysz wtedy co potrafi pinnacle ,wreszcie mi ożył
    z innych polecam ulead video studio9 jest w zasadzie zerżnięty z pinnacle ,ale chodzi bez takich problemów jak w/wym
    zaś cała gama adobe premiere ,to w zasadzie progi profesjonalne i trzeba masę czasu stracić żeby coś zrobić ,a i tak się przycinają,i trzeba pluginy do wszystkiego-bez sensu
    koniecznie odwiedż witrynę real com
    darz bór!
  • Poziom 15  
    Dziękuję Panowie: jannaszek, betonn :) Jeśli chodzi o kodeka, Pinnacle ma swoje, wbudowane, więc trudno nazwac mi go "po imieniu". Konwertowałem w opcji MPEG-4 dla PAL i NTSC. Zajęło to około 2 GB miejsca, ale poszło. Miła odmiana w staosunku do tego, co działo się do chwili obecnej. Spróbowałem później skompresować ten sam projekt w opcji "Zgodne z DVD". Skompresowany materiał był w formacie mpeg-2, ale zajmuje już blisko 5 GB. Faktem jest, że program potrzebował niecałej godziny, aby sfinalizować sprawę. Oczywiście nie wyrzucałem wersji w mpeg-4 i spróbuję na pewno odpalić ją programami sugerowanymi przez jannaszka (dzięki wielkie :) ). To jednak dopiero w przyszłym tygodniu. Obowiązki oderwały mnie od "zabawy". Dam znać jak poszło. A na koniec jeszcze jedno pytanie.... z góry przepraszam, dopiero kupiłem i zupełnie nie wiem o co chodzi...: jak to nagrać na płytę??? Najlepiej na DVD (bo więcej wejdzie; próbowałem dzielić materiał, te 5 GB, Virtual Dub'em, ale w Video Direct Stream Mode, wyskakuje błąd, nie da się, a przy Full Proces Mode, V-D potrzebuje 187 GB miejsca na dysku. Mam dużo, ale nie tyle :( ). Jak przeskoczyć ten problem? Pozdrawiam i dzięki :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    podziel tą produkcję w pinnacle ,lub wytnij trochę scen ,ja nie wiem jak inaczej-staram sie nie przekraczac pojemności płyty ,jako że lubie proste sprawy
  • Poziom 15  
    Wszystko zależy od długości filmu i jakości jaką chcesz uzyskać w MPEG2. Masz do wyboru dwa warianty w Pinnacle:
    Wysoka jakość i niska jakość. W pierwszym przypadku zmieścisz godzinny film na 4,7 GB, w drugim przypadku ten czas bodaj się podwaja.
  • Poziom 15  
    Witajcie, po krótkiej przerwie :) Właśnie jestem na etapie dzielenia projektu w Pinnacl'u. Betonn napisał że można nagrać godzinny film mpeg-2 na 4,7GB. Tiaaaa, ale jak to zrobić? Jak przekonać ngrywarkę DVD, żeby nagrała ten materiał, skoro to mpeg-2, a nie VOB'y? Może to głupie pytanie i "sorki" jeśli tak jest, ale nagrywarkę DVD mam od kilku dni i jeszcze nie opanowałem tematu. W związku z czym wszelka pomoc mile widziana :). Dzięki, pozdrawiam