Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płynny TV z niskim in-put lgiem do 3tys dla konsoli

kacperinho 15 Gru 2015 22:43 837 8
  • #1 15 Gru 2015 22:43
    kacperinho
    Poziom 3  

Witajcie!
    Przeglądnąłem forum odnośnie podobnych tematów, jednak osobiście dalej męczą mnie pewne mankamenty i byłbym wdzięczny za indywidualną pomoc.
    Planuję zakup tv, który miałby posłużyć długie lata i nie chciałbym żałować wyboru.
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15-20m kw.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać choć niewykluczne, że za jakiś czas go powieszę
    6. Jak słońce świeci w pokoju? ciężko odpowiedzieć bo często robię przemeblowania pokoju i planuje zmienić za parę lat mieszkanie więc przyjmijmy, że wszędzie są dobre rolety:)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość obraz, do wieczornego oglądania filmów, sportu, fajna opcja to płynny internet
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? póki co satelitarna, ale w przyszłości dekoder HD
    10 .Jakie urządzenia? głównie konsola-xbox360 plus filmy z pendrive'a, kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? rzecz drugorzędna ale mile widziana
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 95%
    16. Preferencje co do marki? -
    17. Preferencje co do wielkości? Najcętniej 46-50cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba płynność przede wszystkim i "szara czerń"
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zdecydowanie wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3tys.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez 3D

Odwiedziłem niedawno sklep, w którym zszokowała mnie cena 48calowego Samsunga zakrzywionym ekranem co przyspieszyło moją decyzję o przedswiątecznym zakupie, lecz czytam w sieci, że nie jest to tak dobre rozwiązanie, lecz tylko bajer, często męczący. Jeśli dobrze odszukałem to był to SAMSUNG LED UE48J6370 za 3tys stąd mój budżet, którego nie chciałbym przekroczyć. I tu moja obawa i pytanie - czy w tv za np 2500zł, a 3000zł jest różnica, która jest warta tych pięciu stów?

Nigdzie nie ma info przy opisie o in-put lagu, tak istosnym przy tv do konsoli. Wcześniej byłem zdecydowany na Samsunga tak wychwalanego wszędzie (bodajże ue6400) jednak grałem u kolegi na 55calowym modelu i przy fifie piłka się"cięła" i zostawiała smugi.
    W sklepach straszą wygórowanymi Hz, które są podobno wywindowane do góry elektronicznie. Jako totalny laik elektroniki proszę o pomoc w inwestycji 3 tys w dobry sprzęt, który da mi zasnąć, przez pewność dobrego zakupu.

• #3 16 Gru 2015 12:06
    kacperinho
    Poziom 3  

Przegladnalem oferty. Dwa ostatnie maja rozne opinie. Zazwyczaj negatywnie oceniany jest i ternet w tych modelach, lecz jest toj android... Ponadto w sony czesto pisali o nielaczacym pilocie, i zawieszaniu systemu ktoremu jedynie pomaga ponowne wlaczenie tv i slabo ocenia a czern w obu przypadkach. Plus jeden z uzytkownikow napisal ze w sony ma rozmycie obrazu pry ruchu i pomogla kalibracja-tu moje tez pytanie gdzie sie tego dokonuje, jaki koszt i czy az tak diametralnie zmienia jakosc obrazu?
    W tym zestawieniu chyba wygralaby toshiba. Same pozytywne opinie, zLedwie 5ms lagu wdlg niektorych wpisow i podobno piekna czern i super ostrosc. Jednak to tv sprzed 2lat(?) bez androida, wiekszych bajerow. Czy mimo to ten tv jest rownym konkursntem dla tamtych dwoch pozOstalych? A do tego ma 3D- czy w tej cenie jego obecnosc nie uszczupla jakosci restzy? I najwiekszy chyba minus to brak wejscia antenowego.....
    Za to bodajze philips mial amblithy ktorym wszyscy sie zachwycali- to jakas technologia ladniejszego obrazu? - a koszt tv to jak dobrze widze 2tys.... tysiak niżej niż pozostałe
    Dzis wybieram sie do sklepu obejrzec te modele jesli beda dostepne. Czy sugerowac sie propozycjami zprzedawcow czy oni raczej chca wcisnac a nie doradzic rzetelnie?

• #4 17 Gru 2015 01:36
    kacperinho
    Poziom 3  

Bylem dzis w sklepie nastawiony na toshibe lecz chcialem ja wczesniej porownac z innymi modelammi. Jednak nie bylo toshiby, a philipsa odrzucilem wczesniej- sprzedawca te go nie polecil. Natomiast sam na starcie jako konsolowy tv do 3tys zaproponowal tego samsunga niewiele przekracAjacego budzet i obraz jest rewelacyjny. Gdybym wczesniej o nim nie czytal ze lubi sie ciac i android jest slaby w tej cenie to bralbym z szerokim usmiechem. Jednak zastanawia mnie ze na wszystkich tv lecial mecz, natomiast na tym sony same wolne nagrania typu kameleon, wąż czy leniwiec i tak w kolko przez co nie moglem zobaczyc jak z rozmyciem obrazu

• Pomocny post
    #5 17 Gru 2015 03:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Toshiba jest dostępna w sieci.
    Philips ma się bardzo dobrze po kalibracji i masz jeszcze najlepsze multimedia o ile ktoś potrafi wybrać i wgrać właściwe wtyczki.
    Android daje Ci dostęp do tysięcy, tysięcy filmów, bajek, koncertów, programów telewizyjnych po polsku i w jakości Hd. Wszystko zależy od tego co dla Ciebie najważniejsze?

• #6 17 Gru 2015 12:18
    kacperinho
    Poziom 3  

philips jedynie mnie zastanawia przez ten system amblithy, lecz nie biore go pod uwage. Musze zdecydowac nad sony a toshiba. Gdyby android byl plynny jak... W telefonach to bym sie nie zastanawial ale posiada same negatywne opinie. Nadzieja sa aktualizacje, lecz wydac 3tys i sie denerwowac przez pare miesiecy przez zwiechy.... Co do toshiby to nie chce kupowac przez i ternet nie spotkawszy go wczesniej. Chcialbym porownac obrazy obydwu, lecz szczerze to jesli wczoraj w sklepie nie bylyby puszczone podpicowane obrazy tylko cos dynamicznego to bym bral, bo obraz byl ultra swietny. A jesli toshiba ma to samo, lecz z plynniejszym internetem to rozumiem ze i bez androida moge ogladac wszelkie filmy czy muzyke zamieszczona w sieci?

• #7 17 Gru 2015 12:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 17 Gru 2015 18:22
    kacperinho
    Poziom 3  

Nie rozumiem........

Jutro wybieram sie do media marktu z nastawieniem kupna, jak nie toshiby to soniaka. Nie powinienem brac w sklepie tylko zamowic przez internet? W sieci i tak toshiba jest na stronach media martku i saturna za ta sama cene co w sklepie....

• #9 17 Gru 2015 22:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME