logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy

KOMAR77 27 Gru 2015 12:43 4140 6
REKLAMA
  • #1 15272747
    KOMAR77
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 16
    Witam panowie przeszukałem forum i nigdzie nie odnalazłem do czego służy pokrętło w środku pompy i czy musi być przełącznik pracy pompy włączony na 3 ?.
    Moja pompa jest połączona w układzie z meibesem który jest włączony na automacie czy to dobrze ?? Mój problem to ze chyba słaba wydajność jest tej pompy mam ogrzewanie podłogowe może jakaś podpowiedz jakie maja być ustawienia tej pompy? i meibesa.
    Załączniki:
    • Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy 20151227_123015.jpg (718.76 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy 20151227_123130.jpg (541.21 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy 20151227_123142.jpg (542.24 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 15272947
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 1846
    Pomógł: 360
    Ocena: 1446
    Pokrętło-korek na pompie służy do odpowietrzenia zwykle podczas pierwszego uruchomienia lub po demontażu lub długim postoju. Dalej mieszacz jest w pozycji zero a więc brak jest zapotrzebowania przez układ ciepła. Czy jest potrzeba :otwarcia, podmieszania bądź zamknięcia decyduje automatyka...Zaproś twórcę-instalatora układu nich Ci wyjaśni kiedy układ się otwiera a kiedy zamyka...Zmiana zakresu (biegu pompy) nic nie da jeżeli układ jest zamknięty.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 15273208
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 1846
    Pomógł: 360
    Ocena: 1446
    Oczywiście że obieg jest zamknięty: mieszacz na 0 a termometry zasilanie i powrót pokazują temperaturę 20÷30 °C. Możliwe że taki jest zapotrzebowanie ciepła przy temperaturze na zewnątrz ok.10°C. Jeżeli jest to podłogówka to nie ma niepokoju, możliwe że taka jest temperatura obliczeniowa.
  • #5 15273318
    KOMAR77
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 16
    Dodam ze mam kominek z płaszczem wodnym i właśnie w nim pale problem wydaje mi się jest w tym ze bardzo pomału jest tłoczona ciepła woda z zasobnika ( bojlera) w obieg bo szybko dochodzi do przegrzania płaszcza wodnego? może tutaj jakaś mała podpowiedz?
  • REKLAMA
  • #6 15275113
    ls_77
    Poziom 38  
    Posty: 2441
    Pomógł: 500
    Ocena: 946
    Na razie to co podałeś, to są jakieś zadania wyrwane z kontekstu. Najpierw mowa o "układzie z Meibesem" - do czego? grzejniki? podłogówka? Potem jeszcze zdanie o kominku z płaszczem wodnym i do tego jakiś zasobnik (bojler)?
    Musisz dokładnie opisać twój układ. Daj zdjęcia lub jakiś schemat. Jakie źródło (lub źródła) ciepła, jakie odbiorniki (grzejniki, podłogówka, bojler=zasobnik na CWU, czy bojler=bufor ciepła) jakie sterowanie, automatyka czy ręcznie. Wszystko jest ważne i ważne jest prawidłowe nazewnictwo. Dla jednego bojler to zasobnik do grzania CWU, a dla innego nawet zbiornik hydroforowy!?!
  • #7 15320074
    KOMAR77
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 16
    witam wiec tak mam kominek z płaszczem wodnym lava 17 +Moduł ecokom 260 następnie mam piec gazowy mcr3 + moduł AD290 i cały ogrzewane spięte z systemem cosmofloor. Moje pytanie pierwsze do pierwszego zdjęcia jak ustawić przepływ wody na przepływomierzach ile litrów na minutę powinno być bo widzę w różnych przeczytanych postach ze raz 1-1,5l/m drugi raz 2,5l/m mam pętle na górze pierwsze piętro w jednej ze skrzynek rozdzielczych bo owych jest 4 w całym domu 31m 56m 58,82,47. Proszę napisać kiedy ustawić przepływ czy po otwierać wszystkie przepływy na górze czy pojedynczo nie mam zielonego pojęcia jak się zabrać do tego podłoga w każdym pomieszczeniu oprócz jednego odczuwalnie ciepła. ta rozdzielnia zasila 2 pokoje przedpokój i łazienkę na górze umie jak włączyłem zwiększyłem temperaturę na cosmofloorze to przepływ był na maxa powyżej 5l/m nie wiem może w moim przypadku tak powinno być??
    https://obrazki.elektroda.pl/8952318200_1452435030.jpg
    Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy
    Załączniki:
    • Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy 040.JPG (3.43 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Grundfos ups 25-40 180 meibes - czy pracuje? do czego służy 20160103_184429_1758107.jpg (393.79 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

Podsumowanie tematu

✨ Pokrętło w pompie Grundfos UPS 25-40 180 służy do odpowietrzania, szczególnie podczas pierwszego uruchomienia lub po dłuższym postoju. Użytkownik pyta o ustawienia pompy w kontekście współpracy z systemem Meibes oraz o wydajność pompy w układzie ogrzewania podłogowego. Odpowiedzi wskazują, że układ jest zamknięty, co może wpływać na wydajność. Użytkownik posiada również kominek z płaszczem wodnym, co może powodować problemy z przepływem ciepłej wody. Wskazówki dotyczące ustawienia przepływu wody na przepływomierzach oraz optymalizacji działania systemu są kluczowe dla poprawy efektywności ogrzewania.
REKLAMA