logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

BIOS do płyty BXi98-ATX (Rev 1.10) z obsługą dużych dysków

14 Cze 2005 20:46 1278 17
REKLAMA
  • #1 1577938
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 1578037
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    :arrow: Gustlik
    Google Ci sie zepsulo? A co do obslugi dyskow to uzyj Bios Patcher'a to bedziesz mial obsluge duzych dyskow...

    Na stronie, ktora dostales juz wczesniej masz dokladna nazwe pliku, ktory potrzebujesz.Czy wpisanie tej nazwy w google sprawia Ci az tak wielka trunosc, ze musisz znowu pytac o to samo?

    http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=bi98117e.zip

    A tutaj bios patcher:
    http://www.rom.by/articles/BP/index_english.htm
  • Pomocny post
    #4 1578321
    doubleube
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 5
    Ocena: 27
    szkoda tylko, ze to jest do wersji 2.6 i wyzej.
    co wy na to.
    potrzebny bios jest do 1.10
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 1578386
    PitD

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3946
    Pomógł: 428
    Ocena: 233
    Jezeli nie zdechł bios to go zgraj i potraktuj bios patcherem.
    Konto firmowe:
    Kuźnia Komputerowa
    Marsz.J.Piłsudskiego 17, Kraków, 31-110 | Strona WWW: https://www.kuznia.pl
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 1578394
    doubleube
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 5
    Ocena: 27
    chodzi o wgranie nowego biosu do plyty z rev.1.10
  • Pomocny post
    #8 1578506
    doubleube
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 5
    Ocena: 27
    byl wgrany wlasnie *.117e i plyta nie chodzi.
    trzeba wgrac chyba *.110 czy jakos tak.
    tylko gdzie go znalezc?
  • Pomocny post
    #9 1578539
    PitD

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3946
    Pomógł: 428
    Ocena: 233
    Zobaczę jutro w firmie. Może mam coś w archiwum :)
    Konto firmowe:
    Kuźnia Komputerowa
    Marsz.J.Piłsudskiego 17, Kraków, 31-110 | Strona WWW: https://www.kuznia.pl
  • #10 1578620
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #12 1579757
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #13 1580053
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    To jest bios w wersji 109E, a wiec starszy.Do jakiej dokladnie jest wersji tego nie wiem, ale skoro plyta i tak nie dziala to chyba mozesz sprobowac go wgrac i zobaczyc?
  • REKLAMA
  • #14 1580126
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #15 1580163
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Bios wgrywa sie zazwyczaj programatorem skoro ten juz nie startuje albo na innej plycie.
    Mozna tez sprobowac nagrac bios na dyskietke, nazwac go amiboot.rom i podczas startu nacisnac ctrl+home ,jezeli bootblock dziala to bios powinien sie wgrac.

    Tutaj masz jeszcze starszy:
    http://www.motherboards.org/files/bios/150/bi98105e.exe
  • #16 1580469
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #17 1580483
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Skoro nie ma kosci biosu to nic nie zrobisz, bo nie masz czego uruchomic oraz do czego wgrywac...
  • #18 1983651
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwano BIOS-u do płyty głównej BXi98-ATX (Rev 1.10) z obsługą dużych dysków. Dostępne wersje BIOS-u na stronach producenta dotyczą wyłącznie wersji 2.6 i wyższych, co utrudnia znalezienie odpowiedniego pliku dla rev. 1.10. Próby aktualizacji do nowszych wersji BIOS-u (np. 1.17, 1.18m) spowodowały problemy z uruchomieniem płyty. Sugerowano użycie narzędzia BIOS Patcher do dodania obsługi dużych dysków oraz poszukiwanie starszych wersji BIOS-u, takich jak 109E lub 105E, które mogłyby być kompatybilne z rev. 1.10. W przypadku braku możliwości uruchomienia komputera po nieudanej aktualizacji, zalecano programator do wgrania BIOS-u lub próbę odzyskania BIOS-u przez bootblock z dyskietki (plik amiboot.rom). Jednakże, jeśli kość BIOS-u została usunięta, nie ma możliwości samodzielnego wgrania BIOS-u bez programatora. Wskazano również konkretne linki do archiwalnych plików BIOS-u oraz narzędzi do patchowania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA