Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica Logitech G 27 kalibracja

Marq1111 29 Dec 2015 16:02 1914 4
    Marq1111
    Level 2  
    Witam

To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
    Mam problem z kierownicą logitech G27 otóż od pewnego czasu zauważyłem że żeby jechać na wprost muszę mieć skręconą kierownicę w prawo o jakieś 15-20%.
    Kierownica Logitech G 27 kalibracja
    Na obrazku widać jak program logitech proflier czyta kierownicę kiedy jest ustawiona idealnie na wprost ( nie jest skręcona). Problem jest na pewno z jakimiś ustawieniami gdyż sprawdzałem ją na drugim komputerze i jest wszystko ok.I jeszcze jedno wielkość odchyłu zależy od ustawienia obrotu kierownicy czyli gdy mam ustawioną na 180 stopni to jest ok a gdy ustawie na 900 stopni wtedy odchył jest największy. Mam nadzieje że w miarę możliwości wytłumaczyłem mój problem.
    Jest on bardzo uciążliwy i od dłuższego czasu nie mogę znaleźć na niego rozwiązania. Kierownicę wysyłałem juz nawet do logitecha ale oni mi też nie pomogli. Oprogramowania i sterowniki ściągałem ze strony producenta. Posiadam oprogramowanie windows 7. Bardzo proszę o pomoc.
    kitor
    Level 34  
    Lukson wrote:
    Trzeba wymienić ten element:

Wiem że w tych kierownicach padał enkoder, ale autor tematu napisał wyraźnie

Quote:
    Problem jest na pewno z jakimiś ustawieniami gdyż sprawdzałem ją na drugim komputerze i jest wszystko ok.

Na miejscu kolegi zacząłbym od pełnego usunięcia i ponownej instalacji sterowników.
    Lukson
    Level 32  
    Jakoś ta linijka mi umknęła.

Usunąć wszystkie sterowniki, ściągnąć DxTweak2, podłączyć kierownicę bez oprogramowania logitech'a i sprawdzić poprawność ustawienia osi.
    Marq1111
    Level 2  
    Lukson zrobiłem tak jak napisałeś, i ten program DxTweak2 pokazuje ze jest ok i nie ma żadnych zbieżności. Ale co dalej mogę zrobić?