Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Toros El viento 125,156 fmi - Podwy窺zone obroty ja這we po rozgrzaniu silnika

29 Gru 2015 19:16 1521 9
  • Poziom 25  
    witam

Motocykl mam od nowo軼i , przebieg 1100km .
    Silnik 156fmi Ohv , ga幡ik Keihin pz 26 .
    安ieca podmieniana na Denso - bez zmian .

Od nowo軼i jest ma造 problem :

W陰czam ssanie , odpalam , prze陰czam na p馧 ssanie , gdy si troch rozgrzeje silnik ruszam .
    Po przejechaniu 1-3 km wy陰czam ssanie .
    Zanim rusz musz ca造 czas pilnowa /trzyma manetk gazu aby nie zgas
    czy ssanie jest w陰czone czy nie obroty s za niskie .
    Po wy陰czeniu ssania na chwil si podnosz i znowu spadaj .

Gdy przejad kilka km silnik si ju dobrze rozgrzeje (gdy na tworze jest ciep這 )
    zatrzymuj si na 鈍iat豉ch a silnik prawid這wo ju trzyma obroty 1500 rpm .
    Mog je zwi瘯szy regulacj w ga幡iku , na zimnym b璠 prawid這we ale po rozgrzaniu znowu za wysokie wi璚 bez sensu .

Po za tym silnik pracuje dobrze , tylko te trzymanie manetki irytuje ...

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy郵e dzi i jutro. Zarejestruj siza darmo.
  • Poziom 27  
    Wyczy嗆, przedmuchaj spre穎nym powietrzem ga幡ik, szczeg鏊na uwag zwr鵵 na dysze i ich dro積o嗆.
  • Poziom 25  
    Czy軼i貫m , dalej to samo .
    Luz zaworowy mam 0,05mm a powinno by 0,08mm
    ale nie wiem czy to ma a takie znaczenie .
    Nie mam listka szczelinomierza 0,08 , mam 0,05 i dalej 0,10.
    Zam闚i貫m dok豉dniejszy szczelinomierz i zobaczymy .
    Mo瞠 ten typ tak ma , albo potrzebny jest lepszy ga幡ik ?
  • Poziom 35  
    Takie luzy zaworowe, to 瘸dne luzy. Przypuszczam, 瞠 da貫 o jedno "O" za du穎 (po przecinku). Odno郾ie obrot闚 silnika po uruchomieniu, to moim zdaniem nale篡 sprawdzi dzia豉nie ssania. Mo瞠 zacina si ci璕這 i "odpuszcza" z op騧nieniem.
  • Poziom 25  
    Sprawdze dok豉dnie ten ga幡ik ale nie jest to dzia豉nie losowe , zawsze jest tak samo.
    Prze陰cza貫m prze陰cznik ssania obserwuj帷 klapke na wlocie powietrza i dobrze dzia豉這 .
    Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy zerowym przebiegu filtr powietrza g帳kowy nawil篡貫m olejem silnikowym i wycisn掖em , takie by這 zalecenie na obudowie filtra tylko nie napisali jaki to olej .
    Luzy zaworowe si powi瘯szaj przy wzro軼ie temperatury wi璚 my郵a貫m 瞠 to mo瞠 by ta przyczyna .
    Faktycznie o jedno 0 si pomyli貫m:)
  • Poziom 27  
    "Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy zerowym przebiegu filtr powietrza g帳kowy nawil篡貫m olejem silnikowym i wycisn掖em , takie by這 zalecenie na obudowie filtra tylko nie napisali jaki to olej . " Oleje do filtr闚 sa profesjonalne najcz窷ciej u篡wane w motocyklach typu cross i enduro, Dla skuter闚 silnikowy albo kazdy inny, chodzi oto 瞠by kurz, py itp przylepi si do t逝stej, nawil穎nej g帳ki filtra i nie zosta zassany przez silnik do jego 鈔odka
  • Poziom 25  
    Jeszcze nic nie robi貫m przy motorze ,czeka貫m a przyjdzie szczelinomierz ...
    Dzisiaj wla貫m do baku troch preparatu przeciw zamarzaniu benzyny kleen flo .
    P騧niej odpali貫m na ssaniu i obroty jako nie spada造 , gdy silnik by lekko ciep造 prze陰czy貫m na p馧 ssanie i lekko spad造 ale nie gas .

Odpalam zimny silnik tylko naciskaj帷 przycisk , silnik pracuje nie ga郾ie wst瘼nie si rozgrzewa a ja w tym czasie zak豉dam kask zamykam gara itp - na tym mi zale篡 ,w tej chwili tak jest ale nie wiem czemu si poprawi這 ?

Nigdy nie la貫m tego preparatu i nigdy nie odpala貫m przy temp. ok 0 C .
  • Poziom 8  
    Wszystkie znane mi chi鎍zyki tak majà.
    Udzielone Tobie porady s co najmniej szkodliwe. Je瞠li jeszcze nie zniszczy貫 moto to daj swojego maila. Napisz Ci co zrobi.
  • Poziom 8  
    Wszystkie znane mi chi鎍zyki tak majà.
    Udzielone Tobie porady s co najmniej szkodliwe. Je瞠li jeszcze nie zniszczy貫 moto to daj swojego maila. Napisz Ci co zrobi.
  • Poziom 25  
    Temat stary i zapomnia貫m o nim , nie wchodzi貫m tu na forum .
    Motorek mam nadal i ma si bardzo dobrze .
    Ostatnio znalaz貫m rozwi您anie przypadkowo , jest to banalne .
    D德igienka przy ga幡iku ustawiona do g鏎y - ssanie (poz.1)
    -||- -||- na 鈔odku - p馧 ssanie (poz.2)
    -||- -||- na d馧 - ssanie wy陰czone , normalna praca (poz.3)

Zimny silnik odpalam na pe軟ym ssaniu , po odpaleniu prze陰czam z wyczuciem i s逝chaj帷 silnika
    lekko w d馧 czyli pomi璠zy pozycje 1 a 2 , mog si przygotowa do jazdy silnik nie ga郾ie .
    Po rozgrzaniu obroty ja這we to nieca貫 2000 obr. czasami mniej , tak na s逝ch to nie s za wysokie ale nie s mo磧iwie
    najni窺ze , jak bym zmniejszy m鏬豚y czasem zgasn望 na 鈍iat豉ch i na zimnym siniku tak瞠 .
    Czasem si uda odpali na pozycji 3 ale silnik musi by ciep造 i dobra pogoda gor帷o ,taki jego urok .