Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

INTERFEJS AUDIO behringer UCA202 VS Creative Sound Blaster X-Fi HD

koliber__ 30 Dec 2015 18:22 1812 8
    koliber__
    Level 6  
    Witam,
    obecnie mam kartę zewnętrzną usb creative sound blaster X-FI która nie jest już produkowana, 100 zł dałem za używkę w licytacji. Zastanawiam się nad takim porządnym interfejsem audio do radia internetowego.

Creative Sound Blaster X-Fi HD 320 ZŁ

behringer UCA202 140 ZŁ

Czy to możliwe, że creative ten za 320zl będzie lepszy od UCA202?
    Recoil83
    Level 17  
    Witam, Creative Sound Blaster X-Fi HD to interfejs audiofilski do radia i słuchania muzyki będzie lepszy, Behringer UCA202 według opisu bardziej do studia.
    koliber__
    Level 6  
    Recoil83 wrote:
    Witam, Creative Sound Blaster X-Fi HD to interfejs audiofilski do radia i słuchania muzyki będzie lepszy, Behringer UCA202 według opisu bardziej do studia.

Ja właśnie mam takie' studio' mikser studyjny, mikrofon sm7b do tego procesory itp.
    User removed account
    User removed account  
    koliber__
    Level 6  
    [/quote]To zapomnij o zabawce Creative-a i kup sobie typowy interface z przedwzmacniaczami, zasilaniem phantom, wejściami symetrycznymi, bezlatencyjnym monitoringiem jak np. Behringer U-Phoria UMC204HD lub podobne innych firm. Można z powodzeniem kupować używane Focusrite-y itp.[/quote]

Po co mi wejścia phantom jak mam misker to jest taką 'podstawą' miałem focusa 2i2 i dźwięk był taki jak z sound blastera za 100 zł.
    alojzy7719
    Level 36  
    Jakie masz odsłuchy?
    Recoil83
    Level 17  
    koliber__ wrote:
    Po co mi wejścia phantom jak mam misker to jest taką 'podstawą' miałem focusa 2i2 i dźwięk był taki jak z sound blastera za 100 zł.

Chyba się nie rozumiemy Focusrite scarlett 2i2 to interfejs typowy do produkcji audio, pozwala na pracę z sterownikami ASIO i jest jak najbardziej do studia, Sound Blaster to interfejs audiofilski dla zwykłego zjadacza chleba, niby nie ma różnicy, tylko z pozoru po to właśnie wymyślono interfejsy studyjne, żeby mogły pokazać cały potencjał i nie mam namyśli tutaj gier czy innych rozrywek, ale pracy.
    koliber__
    Level 6  
    Jeśli tak uważasz to mi powiedz jak mam zrobić przez Focusa 2i2 czy tego Behringer U-Phoria UMC204HD żebym dźwięk z komputera co puszcze np. nutę z winampa miał na słuchawkach w mikserze.! Sygnał z miksera wpuści się bez problemu do wejśc XL tych 'kul' a żeby dźwięk był z kompa na słuchawkach to jak? No właśnie. Obecnie w Creativie mam sygnał z miksera podpiete pod lin in a sygnal z kompa co puszzczam z line out pod kanal w miskerze
    Recoil83
    Level 17  
    Tu cie nie mogę pomóc, ja tworzę tylko muzykę na komputerze mikser mam wbudowany w DAW i tak nie miałbym co kręcić bo wszystkie poziomy automatyzuje na każdej ścieżce osobno, tak że suwaki same zmieniają poziom. Co do monitoringu na słuchawkach używam karty ESI Maya44 PCI mam 2 wyjścia stereo mogę sobie podpiąć słuchawki i jeszcze jedno wyjście mam wolne na które również mogę przekierować sygnał z pierwszego wyjścia i odwrotnie.
    Pewnie używasz SAM Broadcaster do streamowania muzyki, i zapomniałem dodać że interfejsy studyjne mogą pracować na sterownikach MME, WDM, i ASIO.
    WDM używa się standardowo w Windowsie, ASIO w DAW i przejmuje go na wyłączność, co oznacza jeśli używasz DAW to wszystkie inne programy korzystające z WDM nie będą słyszalne, chyba że będą używać ASIO.