Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 25PT4103/58 (L6.2) -Dziwna usterka dzwieku

15 Cze 2005 18:28 1203 5
  • Poziom 12  
    W wymienionym w temacie TV pojawiła sie usterka polegajaca na tym że na 1 i 2 programie TV zanika dzwiek (po kilkunastu minutach od właczenia, słychać stukniecie w głosniku). Na pozostałych kanałach (Polsat, podłaczony tunet SAT) jest dzwiek prawidłowy. Domyslam sie że jest to zwiazane z dekoderem stereo ( bo 1 i 2 nadaja w NICAM). Co moze być przyczyną takiego zachowania ? Nasuwa sie od razu wymiana MPS3410 ale że jest on dość drogi i nie wszedzie dostepny wolałbym sie upewnić czy to napewno on. Moze ktoś zetknął sie z podobną usterka? Czy jest mozliwe wymuszenie w jakiś sposób pracy tylko w mono ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Sprawdz to:
    W odbiornikach, w których zastosowano układ zapobiegający stukom w głośnikach przy wyłączaniu i włączaniu odbiornika (kondensator 47µF pomiędzy wyprowadzeniami 1,7 oraz 6 układu IC7205) należy sprawdzić wartości rezystorów R3206 (4k7) oraz R3217 (22k), zdarza się, że są one zamienione
  • Poziom 12  
    Sprawdziłem, wartosci rezystorów i inne elementy układu wyciszajacego sa w porzadku. Napiecia zasilajace sa też prawidłowe.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jaką masz antene?Obraz jest dobrej jakości?Nie masz żadnych zakłóceń na obrazie?Już nie pamiętam dokładnie czy w tym modelu jest mozliwosc wyłączenia nikamu z poziomu meni ,ale jesli jest to spróbuj,zobacz co wtedy bedzie sie dziac.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam!
    Wymień 7505 bd139 możesz wstawić bc337 tylko pamiętaj o zamianie nóżek.
    Ten tranzystor na miernik może być dobry!!
  • Poziom 12  
    Jesli chodzi o antene to zwykła "siatkowa". Poziom sygnału jest zadowalajacy chociaż jest troche zakłóceń. Poza tym na róznych antenach zachowuje sie tak samo. Myslałem o rozstrajaniu sie p.cz ale wtedy powinno pojawić sie pogorszenie jakosci obrazu w momencie zaniku dzwieku a tak nie jest.
    7505 wymieniłem (orginalnie był BC337) ale nie pomogło.

Wogóle to ten TV jest strasznie wadliwy (to juz jego czwarta awaria). Wczesniejsze były typowe: 2 x przetwornica, kondensator w odchylaniu. Jak taka znana firma mogła wypuscić takiego bubla.