Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe do 500 zł

08 Sty 2016 11:09 1014 1
  • Poziom 7  
    Cześć!
    Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu urządzenia wielofunkcyjnego do użytku domowego. Do tej pory korzystam z wysłużonego Brothera i jestem z niego bardzo zadowolona. Zależy mi na niezłej jakości druku przy średnim koszcie eksploatacji. Zależy mi na tym, żeby tusze/zamienniki były łatwo dostępne, nie muszą być po 5 zł. Drukuję około 250-300 stron miesięcznie, głównie bw, ale zdarzają się zdjęcia i wykresy w kolorze. Im lepsza jakość skanera, tym lepiej, ale nie jest to mój priorytet.

Ważnym elementem jest samoczyszczenie się drukarki. Nie wiem, czy wszystkie Brothery albo wszystkie nowe drukarki ją mają, jednak miewam "przestoje" z drukowaniem i wolałabym, by drukarka sama dbała o stan głowicy, nawet jeżeli ma się włączać o 3 nad ranem. Mam wrażenie, że strasznie trudno znaleźć informacje na temat tego bajeru przy obcykiwaniu jakiejkolwiek drukarki, a panowie ze marketów również rozkładają ręce.

Wifi również by się przydało, podobnie jak możliwość obsługiwania urządzenia zupełnie bez pośrednictwa komputera. Spotkałam się z drukarkami, w których kserokopie można było zrobić jedynie przez program na komputerze podłączonym do drukarki, takie bajery nie dla mnie.

Budżet do 500 zł.

Do tej pory zastanawiałam się nad modelami z duplexem, ale nie jest to konieczne:
    HP Deskjet Ink Advantage 3545
    HP Deskjet Ink Advantage 4515
    HP Deskjet Ink Advantage 4535
    HP DeskJet Ink Advantage 5575
    Brother DCP-J4120DW (to był mój mały faworyt :D)
    Ewentualnie bez wif i duplexu: Brother DCP-J100.
    Zastanawiałam się nad Epsonem XP-610.

Ktoś z Was użytkuje może albo miał okazję testować jedno z tych urządzeń? Najważniejsze, żeby jakość była okej w tym przedziale cenowym i żeby miał funkcję samoczyszczenia.

Z góry dziękuję za jakieś naprowadzenie w temacie. :D
  • Poziom 11  
    Zdajesz sobie sprawę, że przy 300 stronach miesięcznie będziesz wydawać ok. 60 zł / msc. na tusze w przypadku HP? Nie patrząc na koszty eksploatacyjne powszechnie słyszy się, że HP nie robi dobrych/bezawaryjnych drukarek.
    Wybrałbym EPSONa, bo jest tańszy od tego Brothera z DW, poza tym ma nadruk na CD, a brother chyba nie.