Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop lenovo x220 - Ustawienie rozdzielczości większej od natywnej

15 Sty 2016 14:59 1116 4
  • Poziom 10  
    Cześć
    Mam problem z ustawieniem rozdzielczości większej od natywnej (1366x768) w moim laptopie (lenovo x220 z grafiką IntelHD 3000).
    W sterownikach od grafiki jest opcja ustawienia rozdzielczości niestandardowych,
    Laptop lenovo x220 - Ustawienie rozdzielczości większej od natywnej
    nie można jednak dodać tam rozdzielczości powyżej rozdz. natywnej LCD laptopa.
    Próbowałem różnych programów jak PowerStrip, ustawiałem w rejestrze wartości 1 w Display1_DownScalingSupported i dalej nie moge wyjść poza rozdz. natywną.

Chciałem dodać że miałem kiedyś lenovo x61 i tam mogłem ustawić rozdzielczość większą z tym że ekran nie wyświetlał mi całego pulpitu, mogłem go przesuwać kursorem myszki. Taka opcja by mnie zadowoliła.
    Słyszałem jeszcze że jest możliwość wypuszczenia większej rozdzielczości i zeskalowania jej do rozdz. natywnej matrycy. Wiadomo tracimy na jakości, do moich potrzeb jest to wystarczające.

Może ktoś rozwiązał już ten problem ? Proszę o pomoc

Pozdrawiam
    kriss
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Bez sensu dywagować po co.
    Ale już odpowiem.
    Potrzebuje m.in. robić zrzuty ekranu aplikacji, która działa w oknie, którego rozmiaru nie mogę zmieniać.
    Tworze layouty graficzne składające się z dużych gotowych obiektów (jak przciski np.) nie potrzebuję jakości lecz czasami ogarnąć cały layout na raz bez przewijania na boki.
    Niektóre programy z których korzystam składają się z wielu okien. Przy większej rozdzielczości robi się "luźniej".

Proszę tylko nie piszcie mi to kup sobie nowego laptopa albo monitor ...
    Miałem starszego lenovo x61 jak pisałem post wcześniej i tam pracowało mi się elegancko

Pozdr.
  • Spec Overclocking
    To musisz wrócić do starego laptopa, bo na tym tego nie zrobisz. Na matrycy LED tego nie zrobisz i tyle, obojętnie jak bardzo będziesz kombinował. Nie do końca wiem, dlaczego ale tak jest i już. Pogodziłem się z tym jakiś czas temu i jeśli potrzebuję większej rozdzielczości to podpinam się pod tv.
  • Poziom 28  
    iron64 napisał:
    To musisz wrócić do starego laptopa, bo na tym tego nie zrobisz. Na matrycy LED tego nie zrobisz i tyle, obojętnie jak bardzo będziesz kombinował. Nie do końca wiem, dlaczego ale tak jest i już. Pogodziłem się z tym jakiś czas temu i jeśli potrzebuję większej rozdzielczości to podpinam się pod tv.

Nieprawda!

Zarówno na X61 jak i X220 w WinXP x86 lub x64 bez problemu można włączyć większą rozdzielczość niż natywna, wystarczy na zakładce Monitor odznaczyć opcję Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić (Hide modes that this monitor cannot display) a następnie ustawić większą rozdzielczość we właściwościach ekranu lub po wybraniu Lista wszystkich trybów... (List All Modes...):
    Laptop lenovo x220 - Ustawienie rozdzielczości większej od natywnej Laptop lenovo x220 - Ustawienie rozdzielczości większej od natywnej Laptop lenovo x220 - Ustawienie rozdzielczości większej od natywnej