Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oki microline 391 elite 24 pin printner

shadnet 18 Jun 2005 01:48 1883 13
 • #1
  shadnet
  Level 11  
  Witam mam problem z drukarką 391 a mianowicie nie chce drukować drukuje jakieś dziwne znaki... wczesniej drukowałem pod xp ta drukarka i wszystko działało i po pewnym czasie przestało... mam teraz aktualnie win 98 i jest nadal to samo......... prosze o pomoc !!!!
 • #2
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  co to znaczy dziwne znaki?? a co próbujesz wydrukować i na jakim sterowniku?? Jeśli drukujesz wydruki graficzne ściągnij ze strony oki sterownik do ML 3390
 • #3
  shadnet
  Level 11  
  drukuje zwykły tekst i wychodza jakies kułka kropki znaki zapytania kreski
  a seterownik jest ze strony oki do 391
 • Helpful post
  #4
  fest
  Level 22  
  Obawiam się że jeżeli na innym komputerze też będzie źle to musisz się wziąć za naprawę płyty głównej. Najczęściej pada 7406 w okolicach portu.
 • #5
  shadnet
  Level 11  
  Dzieki za pomoc
  Pozdrawiam !!!
 • #6
  szatz
  Level 25  
  Mam podobny problem z drukowaniem takich właśnie krzaków. stało sie to po zakupie i instalacji nowej drukarki laserowej . Jak u ciebie czy rozwiązałeś juz ten problem ?
  Wydruk wygląda w ten sposób że oprócz właściwych znaków w miejsce gdzie powinno być pusto wrzuca mi np:
  Quote:
  }}}}}}}}}}}}}}}
  .
  Czy są to opcje ustawienia czy elektronika jak ktoś zauważył wyżej ? Efekt drukowania jest taki że cała strona jest zapisana znakami niezostają wolne miejsca.
 • #7
  gosp
  Printers specialist
  Czy padł 7406 łatwo sprawdzić - jeśli drukarka nie drukuje pod czystym dosem z polecenia Print Screan to jest bardzo prawdopodobne że padł akurat ten scalak , ale mógł paść też procesor, w opisanych przypadkach stawiałbym 99% na skłócenie sterowników drukarek oki z innymi i w WIN98, tak to się właśnie objawia (drukowanie "krzaczków")nie pomoże usunięcie sterowników z systemu !!! konieczna jest reinstalacja lub "ghostowanie"-
  co muszę sam robić średnio 4x na miesiąc (w serwisie) w win XP "kłócące się" drukarki mają przekierowywany automatycznie wydruk do pliku, przy dwu modelach to nie grozi ale przy 20różnych już tak.
 • #8
  szatz
  Level 25  
  Sprawdziłem moją na innym kompie . Poszła na sterownikach z windowsa i wydruk strony testowej wygląda prawidłowo. Zatem kłócą się sterowniki. Ale ja drukuje na tej drukarce niby spod Dosa (np. program Subiekt)- oczywiście wchodze przez windowsa do programu i może dlatego. A jeśli bym załadował Subiekta bezpośrednio z Dos-a ?
  :arrow: gosp - czy mógłbyś napisać na czym polega ta reinstalacja ? Mam nadzieje że niechodziło ci o format ? Opisz prosze jak to robisz .
 • #9
  gosp
  Printers specialist
  Niestety pisząc reinstelacja miałem na myśli ponowne zainstalowanie WINDOWSA - problem o ktorym piszesz (krzaczki)może dotyczyć także niezgodności ustawień emulacji i strony kodowej (muszą być zgodne zarówno w biosie drukarki jak i w programie) ale jeżeli wcześniej (przed instalacją drukarki laserowej wszystko było ok z 390 to znaczy że ustawienia te były zgodne) i niestety zostaje ponowna instalacja WIN...
 • #10
  szatz
  Level 25  
  A czy próbowałeś odinstalowywać sterowniki drukarki i na nowo je instalować ? A może po odinstalowaniu sterowników pomoże ponowna instalacja na chodzącym windowsie ?
 • #11
  gosp
  Printers specialist
  MM. nic z tego,próbowałem wielokrotnie. Winda od nowa - jedyne wyjście
 • #12
  szatz
  Level 25  
  A próbowałeś na nowszych lub innych sterownikach ?
 • #13
  gosp
  Printers specialist
  Niestety nie udało mi się tego nigdy inaczej zrealizować , a próbowałem wiele razy i na wiele sposobów - może poza jednym (wpisami do rejestrów systemu) ale na ten temat nie pomogę niestety, choć być może byłby on dobrym rozwiązaniem.
 • #14
  szatz
  Level 25  
  Jeszcze jest inne rozwiązanie w postaci dodatkowego portu LPT2 w postaci dodatkowej karty PCI- podobno działa lecz niemiałem okazji sprawdzić ze wzgledu na problem z jej zdobyciem. Może ktoś już to sprawdził ?