Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fm 380 - rusza z drugiego biegu automat

19 Lut 2016 19:14 1128 14
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z volvo fm 380 automat z 2002 roku rusza z drugiego biegu czy pusto czy pełno czujnik sprawdzony w poduszce działa zadnych błedów nie ma nowe ustawienia wgrane w serwisie volvo i nic nie pomaga pomocy :(
  • Poziom 30  
    A według ciebie z jakiego powinien ruszać z miejsca. A jak sytuacja wygląda gdy pojazd się ledwo toczy to jaki bieg wybiera?
  • Poziom 15  
    Jeżeli w ustawieniach skrzyni najwyższy bieg do ruszania to 2 inaczej nie będzie.
  • Poziom 30  
    To poczekamy co nam markus powie więcej.
  • Poziom 5  
    witam no inne ruszaja z czwórki załadowane i z szóstki na pusto a jak sie ledwo toczy to tez zbija do dwójki i pytanko czy w serwisie zmienia mi te ustawienia bo sie pytałem i niewiedza widocznie nie chciało sie chłopakom pracowac :)
  • Poziom 13  
    Cześć Wam,
    w takim modelu można ustawiać bieg startowy, może ktoś wcześniej to ograniczył i tyle,
    wg mnie wystarczy zaprogramować zakres biegów startowych i już, domyślnie powinno być chyba od 1 do 4,
    może to zrobić każdy kto ma jakiegoś techToola,
    nie wiem czy delphi tego nie robi,
    jaltest i texa na pewno,

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A może lepiej zacząć od dobrej diagnostyki, miałem przypadek że czujnik ciśnienia w poduszkach pokazywał 12 barów i nie było żadnych błędów na skrzyni i na zawieszeniu, samochód startował zawsze z jedynki, po wymianie czujnika na nowy samochód pusty rusza z 6 a pełen z 2
  • Poziom 38  
    Tak, czy siak, aby sprawdzić, czy ustawić bieg startowy, nie obejdzie się bez komputera diagnostycznego.
  • Poziom 5  
    w serwisie dowiedziałem sie ze mam stary program i tak bedzie zmiana programu koszt w serwisie to 2000 netto masakra szef na to nie pójdzie
  • Poziom 30  
    Wydaje mi się ,że problem jest gdzie indziej niż w zmianie programu ze starego na nowy,jeśli rusza z miejsca z 2-go biegu no dobra można to przyjąć, ale jeśli się toczy a wybierany jest ten sam bieg (a powinien być wyższy ) to chyba nie jest wina przestarzałego oprogramowania.
  • Poziom 5  
    reszta sprawdzona czujnik tez był podmieniony tak ma ten typ tylko program podobno mowie to co powiedzieli w serwisie
  • Poziom 38  
    Jest taka opcja z tym softem i całkiem możliwe, że nie ustawisz większego biegu startowego. Możesz jedynie niższy:)
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam
    Jeśli to automat to co przeszkadza w rozpedzaniu pojazdu. Przecież kierowca nie przełącza nic! Tylko wciska pedal gazu!
  • Poziom 30  
    I problem ze sprzęgłem możesz odłożyć daleko w czasie .
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    darfur5 napisał:
    Wydaje mi się ,że problem jest gdzie indziej niż w zmianie programu ze starego na nowy,jeśli rusza z miejsca z 2-go biegu no dobra można to przyjąć, ale jeśli się toczy a wybierany jest ten sam bieg (a powinien być wyższy ) to chyba nie jest wina przestarzałego oprogramowania.
    Są w programie
    ustawienia trybów< adaptacyjny, ustalony, automatyczny z ograniczeniem. Więc jesli auto będzie się toczyć nieco szybciej, nie będzie wkładany bieg 2, ale adekwatny do prędkości. I tak samo, jeśli rusza pod górę z ładunkiem, włączy się bieg 1. To zależne od ustawienia rodzaju zmiany biegów. To servis może ustawić, lub samodzielnie ty, ale programem do diagnostyki i regulacji.