Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ravanson FH 105 - termowentylator nie grzeje

21 Feb 2016 11:04 8301 6
  • Level 9  
    Ravanson FH 105 - termowentylator nie grzeje
    Witam.
    Nie całe dwa tygodnie temu kupiłem termowentylator Ravanson FH 105. Farelka działała dobrze ale tylko do wczoraj.

Wiatrak chodzi lecz w ogóle nie grzeje ani na I ani na II biegu. Dodam, że wcześniej gdy farelka się uruchamiała lub wyłączała było widać w środku małe błyśnięcie. Teraz go w ogóle nie ma. Rozkręciłem farelkę i przewody wydają się być na miejscu i nie przepalone. Co mogło się stać?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    Oddaj do sklepu, Ravanson ma 24 miesiące gwarancji.
  • Level 9  
    Chodzi o to że jestem za granicą i termowentylator jest mi potrzebny tutaj cały czas. Jak zjadę do Polski to już nie będzie potrzebny.
  • Level 25  
    Rozbierz, sprawdź. Porób zdjęcia i wrzuć tutaj.
  • Level 10  
    Pewnie już Ci to nie potrzebne ale może ktoś inny skorzysta.
    Możliwe że przepalił się termik (bezpiecznik termiczny) Znajduje się on blisko spiralki grzejnej tuż przed bimetalem. W tych farelkach można przepiąć kabel na niższy styk i ominąć owy termik. Ale najlepiej wymienić termik. Poza tym warto poszukać przyczyny przepalenia termika. Może to być zbyt wolna praca wentylatora poprzez zabrudzenia na osi lub łożyska albo defekt silnika.
    Pamiętać należy że ominięcie termika jest ryzykowne gdyż może grozić nawet pożarem w przypadku awarii silnika wentylatora w przypadku gdy nie zadziała bimetal koło spirali. Ogólnie nie polecam takiego podłączenia ale na uproś da się tak uruchomić ową farelkę w przypadku przepalenia termika
  • Level 1  
    Słusznie kolega powyżej prawi. Do wymiany był Bezpiecznik Termiczny. U mnie AUPO BF121.

Stało się to, gdy na ułamek sekundy wentylator został zatrzymany przez przedmiot z zewnątrz.
  • Level 32  
    Trzeba było założyć o min. 20 stopni większy.