Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaryjnosc HDD Samsung na tle innych

PioM 22 Cze 2005 23:59 906 8
  • #1 22 Cze 2005 23:59
    PioM
    Poziom 19  

Planuje kupic niedrogi dysk, ktory mialby pracowac jako drugi w komputerze - Na filmy, mp3 i backup.
    Mysle nad Samsungiem 120GB za 200zl bo w tej samej cenie moge miec 80GB Segate.

Jednak boje sie ze te dyski sa awaryjne (jednak juz kilka lat sa w sprzedazy) i troche z obawa kupie dysk firmy ktora robi opiekacze i depilatory ;)

Czy ktos ma doswiadczenia jak jest z awaryjnoscia tych dyskow ? Czy wracaja na gwarancji czesciej niz inne ?
    Czy sa jakos znaczaco glosniejsze od innych? Bo na predkosci specjalnie mi nie zalezy.

Przepraszam ze zanudzam, ale stwierdzilem ze przed kupnem napisze tu posta ;)

0 8
  • #2 23 Cze 2005 00:02
    tronic1
    Spec od komputerów

Ja mam Szjsunga od dwóch lat i miodzio.Z tego co dookoła słyszę to są nawet mniej problemowe od konkurencji.

0
  • #3 23 Cze 2005 01:34
    forest kila zbila
    Poziom 15  

jeżeli z serii P80 (SP1213N1203N) to mogę polecić,, taki sam siedzi u mojej dziewczyny od ~roku, działa elegancko, u mnie siedzi 1614N, pracuje ponad rok nonstop w sumie i działa jak nówka, mam w zasięgu kilka 80tek i też działają bezawaryjnie,, mój dobry znajomy - własciciel dużego sklepu z kompikami w Lublinie - również wyraża się o nich bardzo pozytywnie

0
  • #4 23 Cze 2005 08:19
    daza
    Poziom 15  

Od dwóch-trzech lat kupuję tylko Samsungi. Dodatkowym plusem serwis w Polsce ( wygodne w przypadku zniknięcia z rynku sklepu w którym dokonało się zakupu ).

0
  • #5 23 Cze 2005 09:43
    rybart
    Poziom 22  

Z praktyki:

Mam 80GB/7200rpm Samsunga w kilkunastu zestawach. Od ponad 1/2 roku pracują bezawaryjnie (gwarancja 3 lata!). Ale . . . ten hałas! :(
    Prawie wszystkie wibrują a drgania przenoszą się na obudowę.

Jeżeli możesz sprawdź czy ta 120-ka Samsunga nie będzie miała podobnego mankamentu. ;)

0
  • #6 23 Cze 2005 10:01
    0__0
    Poziom 30  

samsungi sa raczej malo awaryjne, odradzam natomiast caviary , niestety duzo ich wraca

0
  • #7 23 Cze 2005 10:10
    andrew220
    Spec od GSM

U mnie siedzi Samsung 12GB juz chyba z 5 lat ma :P chodzi jak żyleta

0
  • #8 23 Cze 2005 12:13
    gaspaccio
    Poziom 16  

PioM napisał:
    tej samej cenie moge miec 80GB Segate.

Nie opłaca się, prawdopodobnie nie zauważysz różnicy między tym a Samsungiem, pomijając oczywiście pojemnoś.

Co do hałasu... no nie wiem... miałem Segata teraz mam Samsunga i różnicy nie ma, bo i tak głośniejsze są wentylatory.

Poza tym wydaje mi się że Samsung ma lepsze dyski, a Segate teraz tylko żeruje na klientach przez to, że kiedyś wyrobił sobie nienaganną opinię.

0
  • #9 23 Cze 2005 14:18
    PioM
    Poziom 19  

Hmm, 6 opini i wszystkie pozytywne.
    Halas juz porownam po kupieniu.
    Najcichszym dyskiem jaki mialem to kilka lat temu Fujitsu 2.5GB ktory niestety padł po kilku miesiacach. Ale nie bylo go prawie slychac. W sklepie powiedzieli ze czekali na mnie, bo wszystkie wrocily ;) Mialy jakas wade.
    W takim razie ide po samsunga.

0