Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki układ scalony i jakie zasilanie do wzmacniacza?

29 Mar 2016 20:51 489 5
  • Poziom 5  
    Witam,
    Planuję skonstruować wzmacniacz audio dla dwoch głośników 3W 8ohm jakie uklady i jakie zasilanie polecacie do zrobienia tego?
    Z góry przepraszam jeśli nie w tym miejscu co trzeba umieściłem to pytanie.
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 35  
    Jakie zasilanie? Sieciowe czy bateryjne? Wzmacniaczyk mały prosty czy jakiś wypasiony? Najprościej transformator ok. 15-20VA mostek, kondensatory itd.
    KA2206, TDA2005 TDA2006 TDA2009....
  • Poziom 5  
    Najlepiej jak byłby to jak najprostszy wzamcniacz z zasilaniem bateryjnym :D

Dodano po 28 [minuty]:

Jak myślicie wzmacniacz 5W starczy aby odpowiednio wzmocnić te dwa głośniczki?
  • Poziom 35  
    Skoro głośniczki mają 3W to wystarczy wzmacniacz 3W. Problem jaki sobie fundujesz na starcie to zasilanie bateryjne. Jeśli jesteś początkujący (a nie ma się czego wstydzić nawet moderatorzy od czegoś zaczynali) odpuść sobie zasilanie bateryjne na początek.
    Poszukaj czy masz w domu jakiś zasilacz w okolicach 12VDC i 1-2A następnie zakup/znajdz np. TDA2005 (stare radia samochodowe) i kombinuj.
  • Poziom 5  
    Właśnie najbardziej myślałem o TDA2005. Schematów z tym elementem jest mnostwo w internecie, a i parę radyjek samochodowych ma się na stanie więc myślę że to będzie dobry wybór :)