logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Strumieniowanie Wideo - kamera poprzez słaby internet

anonimek258 14 Kwi 2016 19:14 810 6
  • #1 15603566
    anonimek258
    Poziom 5  
    Posty: 148
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Witam, posiadam kamerę która nagrywa obraz i dźwięk chce to puścić w internet ale w miejscu gdzie ona sie znajduje jest słaby internet i kilka osób jak sie podłączy by oglądać będzie słaba jakość

    Chcę zrobić w ten sposób

    (DOM1-KAMERA)--wpinam ja do routera przekierwouje porty itd ---(DOM2-SERWER)---->użytkownicy z internetu

    chce puścić strumien ale rozdzielać na wiecej podłaczeń juz w innej lokalizacji
    moje pytanie jakie oprogramowanie do tego użyć i zainstalować na takim serwerze aby strumieniowanie działało (Linux jakis? najlepiej coś pod windowsa graficznego) pomożecie?
  • #2 15603873
    junior84
    Poziom 22  
    Posty: 443
    Pomógł: 42
    Ocena: 64
    Jaka kamera ? czy wspiera jakieś protokoły ? np RTSP
  • #3 15604009
    anonimek258
    Poziom 5  
    Posty: 148
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Tak kolego wspiera RTSP.. tutja nie ma żadnego problemu..

    Pytanie jaki serwer postawić do strumienowania w sieć...
  • #4 15604028
    junior84
    Poziom 22  
    Posty: 443
    Pomógł: 42
    Ocena: 64
    Sprawdź aplikację ContaCam.
  • #5 15604080
    anonimek258
    Poziom 5  
    Posty: 148
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Kolego program fajny ale problem tworzy się w momencie że nie wskaże mu źródła po lanie.. ponieważ

    DOM-1_KAMERA---------------internet(sieć wan)-----------------DOM-2_SERWER------internet---użytkownicy

    ponieważ kamera a serwer do strumienowania znajduje sie w innej lokalizacji
  • #6 15605491
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35493
    Pomógł: 3841
    Ocena: 5449
    anonimek258 napisał:
    chce puścić strumien ale rozdzielać na wiecej podłaczeń juz w innej lokalizacji

    A w tej innej lokalizacji UL (wysyłanie do sieci) ile wynosi?.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje rozwiązania do strumieniowania wideo z kamery, która wspiera protokół RTSP, w warunkach słabego internetu. Planuje skonfigurować system, w którym kamera w DOM1 jest podłączona do routera, a strumień jest przesyłany do serwera w DOM2, skąd użytkownicy będą mogli go oglądać. W dyskusji pojawiły się sugestie dotyczące oprogramowania, takie jak ContaCam oraz ZoneMinder, jednak pojawiły się również wątpliwości dotyczące konfiguracji źródła strumienia w różnych lokalizacjach.
REKLAMA